Jump to content
Българският форум за музиканти

Пренасяне на китара


HateMe1

Recommended Posts

Здравейте! Предстои ми пътуване до Англия и искам да си взема китара. Четох теми във форума, но бяха стари и затова правя нова, ако някой може да сподели по-скорошни наблюдения по темата. Проблемът е, че от туристическата агенция ми казват, че авиокомпаниите имат стандартизирани изисквания за размера на китарите. Това ограничение било 117 см сбор от всички страни на китарата- дължина, ширина и дебелина. Това, обаче ми изглежда доста нереално ограничение, защото само дължината на китарата е ~100 см, а ширината е ~30 см... (и това е без калъф, който добавя 4-5 см общо). Не знам кой е измислял тези изисквания и дали е мерил някога китара, но пък един приятел ми казва, че без проблем си е пренесъл бас китарата, която е дори по-голяма. Авиокомпанията, с която ще пътувам е Air France. Ако някой е пътувал с тях, да каже как стои този въпрос. Също така истина ли е това за ограничението на размера? Предупредиха ме, че трябвало да доплащам ако е над тях и щяло да бъде при останалото карго (където мятат като торба с картофи всички куфари) ... Може би най-уместният вариант би бил да разглобя грифа и тялото и да я пренеса на части? Ще съм благодарен, ако помогнете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Ето ти директно от саита на Airfrance условията.На англииски са защото нямах време за превод.Наи добре да се обадиш в представителството София.

Musical instruments

 

Your musical instrument must not exceed a maximum weight of 75Kg/165 lb.

 

Please note: some musical instruments are accepted in the cabin without prior agreement: violins, mandolins, banjos, etc.

They must not measure more than 55cm/21.7 in. (L) x 35cm/13.8 in. (W) x 25cm/9.8 in. (H)

The container must have rounded edges.

It is not possible to increase the weight allowance.

An accord is necessary for the transport of oversized and fragile instruments that require a seat (cellos, bass, etc.).

For more information, contact Air France or your travel agency.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм ги тези изисквания от сайта и както споменах, от туристическата агенция ми казаха за ограничението за размера (те звъняха на Air France). Но коя китара има дължина 55см?? Укелеле може би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с Air France се прибрах от Канада преди 3 години, откъдето си взех моят страт. Нямаше никакви проблеми, като влязох в самолета стюардесите ми казаха да я сложа в багажните над седалките, а ако не стане там да им я дам, и те щели да я сложат в пилотската кабина. Китарата се побра без проблеми над седалките и така си изкарах цялото пътуване. Като се вземе в предвид, че в Париж се прекачих на по-малък Airbus за към София, пак нямаше никакви проблеми и по същия начин протече всичко. Бяха много любезни, нищо не ми казаха. Сега не знам, но се съмнявам че ще ти направят проблем. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземаш китарата с тебе като ръчен багаж - няма проблем - стюардесите я прибират и ти я дават като кацнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А забравих да попитам дали като сте летели с китара, сте имали и куфар с ръчен багаж или само с китарата? И тежестта на китарата дали се приспада към общото тегло на ръчния?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един френд преди няколко месеца като се прибираше от германия си я разглоби, прибра си я в куфара като пич и като си дойде си я сглоби отново. ако решиш да действаш по този начин гледай да не остава дълго в разглобено състояние. тръсрода си изменя геометрията.

(имам предвид когато струните не са обтегнати)

Редактирано от kulov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.