Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня в раздела на майсторите


Recommended Posts

Нещо за хобито. Преди няколко дена пристигна тази машинка. Незнам дали си заслужава дадох към 250лв. за нея. Продаваха над 10 бр. в ибей от някаква лаборатория - пишеше че почти не са използвани.  Metrix OX803B

 

DSC04763JPGXrzg7aUmgtutUwS88hZV151300754

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ооооооо, откога си търсим с жената такова.

Казват че няма по-точна машинка за мерене на времето за варене на яйца !!!

Къде я намери?!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ... Това не е таймер, а автотрансформатор. Най-известната марка е Variac (Van Halen anyone?). Позволява да регулираш напрежението на изхода в границите 0~250 волта. 47 лева в Конрад.

Особено полезна при ремонт на съмнителни ампове или пускането на новопроизведени не по-малко съмнителни такива. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега, може да сме глупави ама не сме прости :)

Много ми заприлича по форма на класическите таймерчета за яйца и реших да се избазикам :)

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам честито - гледал съм я таз джаджа преди време - не си спомням защо не се сдобих с нея .... имаше нещо - ама ще споменеш върши ли работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

След година-две кумене и търсене на майстор...

AmpCraddle-HalfReady-01.jpg AmpCraddle-HalfReady-02.jpg

 

"Люлка" за ремонт на ампове. Позволява да се сложат шасита с размери 28cm - 48cm и 46cm - 66cm (има два отвора в основата, спрямо които се движи и фиксира подвижната част). Височината е достатъчна, за да събере и най-високите лампи плюс биас метър.

 

Малко е недовършено, че болта ми се оказа къс (that's what she said)... От другата страна срещу болтовете ще има T-Nuts. Ще пробвам да намеря и такива врътки, но не знам дали има по нашите ширини на смислена цена:

310AIg3s4VL.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Не е точно майсторско, но все пак, пък и върви с една лампа подарък (благодаря на MARK B).
6П14П. Още не знам какво да ги правя, но може да си спретна едно стъпалце за китарка.

smart.jpg

 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.