Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня в раздела на майсторите


Recommended Posts

Отново е време за фукане.

Току що получих поща от зад океана.

Не е кой знае какво, но самата случка е приятна.

Няма да пиша, само ще показвам.

  :whistle:

 

IwJgTgh.jpg

 

FCdjBsE.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 2 months later...

До няколко дни трябва да пристигне и това:

 

036239401-thumb.jpg

 

Генератор Rohde & Schwarz APN62.

На две трети от обичайната цена но без гаранция че е напълно изправен...

Стискам палци да е :secret:

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния път когато се подлъгах да синусоидирам от неспециализирано устройство (в случая PC), резултата беше изгорял ниско-честотен високоговорител...

Разбира се, PC-то беше само капката която преля чашата. Има още фактори като: лоша подготовка, неподходящи кабели, разсеяност...

Та гледам сега да отстранявам една по една нередностите в скромната лаборатория.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Weller ама мексикански... Мексикански ама Weller...

Поръчвах едни скални лампи от ТМЕ и за да си оправдая транспортните трябваше да добавя нещо...

 

036910261-thumb.jpg 036910262-thumb.jpg

 

Първия ми марков поялник. Наглед изглежда като играчка. Ще видим дали ще си оправдае името.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

За сега велерчето работи идеално. Днес ми притрябва и вакуум помпа, е малко прекалих... Сдобих се с разпояваща станция ZD-8915.

С първата си задача се справи отлично.

 

037304096-thumb.jpg

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Още едно KEITHLEY в отбора :yahoo:

037539192-thumb.jpg 037539189-thumb.jpg 037539188-thumb.jpg

 

ПП Измерване на хармонични изкривявания на вградения генератор. Генератор 1kHz 3Vrms, THD до девети хармоник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завиждаме леко както се казва :)

Много отдавна ми е в плановете нещо, което мери THD, за моите прости (и относително редки) необходимости не съм намерил достатъчно изгодно такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Мерим лампи всякакви! :greenball:

 

uTracer+Dell.jpg

 

След две-три години кумене най-накрая се престраших да купя и сглобя uTracer 3+. Много яка играчка, остава да измисля какво да правя с нея. ;) Ето и поглед отвътре, сравнително културно стана:

 

uTracer-Inside.jpg

 

Имам да доизкусуря още 2-3 дреболии, но като цяло е готово и си бачка перфектно! Отворът под ЕСС8х цокъла ще бъде запълнен с 5мм светодиод за наличието на високо напрежение по кондензерите. Подобен ще сложа и до цъкалката за включване. И евентуално ще сменя 9-пиновите цокли, че тия са мега стегнати и е мъка за яко мерене на конвейр. :)

 

Ето и някое и друго измерване - 5-годишни крайни 6L6EH, както и предусилвателна ECC83 Tungsram NOS:

6L6EH%201+2%20Curves.png

ECC83%20Tungsram%202%20NOS%20Curves.pngECC83%20Tungsram%202%20NOS.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еей супер! Ще споделиш ли някакви детайли. И аз от години се кумя.

Има ли някакви трудности. А и колко излиза целия проект, като разходи. Гледам, че си си поръчал оригиналните платки. Или целия kit?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целият кит взех, то другият вариант е само контролера да си купиш, да си правиш сам платка и т.н.

 

Моите трудности бяха три: една смотана спойка на L2 дроселчето (за която Роналд ме светна веднага), липса на достатъчно точно описание около едното калибриране, липса на инфо как точно се окабелява dual triode цокъл за едновременно тестване на ЕСС8х лампи (намерих частично инфо из сайта, някакъв форум и от снимки). Но дреболии са това, всичко друго е много добре описано и обяснено! Платката и чарковете са много яки и всичко (освен гадните дросели) се запоява много лесно. Иска търпение, читав поялник и поне малко опит. Не бих го препоръчал на съвсем начинаещи.

 

Парите не са малко, поне за мен. Мисля че под 500 лева може да се влезе, но все пак не са и "джобни". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.