Към съдържанието

Снимка

Фукня в раздела на майсторите

• Please log in to reply
53 отговора на тази тема

#1 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 01 септември 2012 - 12:42

Реших, по подобие на другите Фукни, да поставя начало на подобна тема в раздела Изработка и ремонт. Тук да се хвалим какви инструменти, апаратури и разни Убавини с които да работим сме придобили.
Започвам с един подарък, който получих за скорошния си рожден ден. По принцип не си падам по комбинирани клещи или други комбинации от инструменти.
Но ! Това чудо, не е обикновенно. Да оставим, че е Original Victоrinox, ами е Special Edition. Изработката както се вижда не е китайска, а от страната, където се правиха STUDER-REVOX и други знаменити неща.
Този модел "Spirit" е снабден с 22 инструмента, със забележително качество.
Благодаря на дарителя :godbless:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#2 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2463 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 01 септември 2012 - 14:28

Да ти е честит и да си го ползваш дълги години със здраве и кеф!

За Victorinox няма какво да се каже освен повхали. Аз имам един нож, който не е заточван от началото на 90-те и е все още като нов, въпреки че е рязал какво ли не, включително и инструментни/микрофонни кабели.

Този пост е редактиран от blr: 01 септември 2012 - 14:30

#3 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1662 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 01 септември 2012 - 17:02

Еййй !
Със здраве да се ползва ! Зоркият ми поглед забеляза още един детайл връз тоЙзи инструмент, който го прави хептен специален, но да си замълча, че да не правя скрита реклама :)

Този пост е редактиран от jabs: 01 септември 2012 - 17:05

FRONT.jpg

#4 Ibrahim

Ibrahim

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 42 Мнения:
  • Инструмент:трион, раш пила, длето

Публикувано 01 септември 2012 - 17:28

:thumbs_up: Тъкмо днес го загледах в един магазин близо до големия фонтан дето днес не работи :) . Чудесен инструмент да ти служи вярно и да му се радваш дълго! :)

#5 Parni_Valjak

Parni_Valjak

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:

Публикувано 02 септември 2012 - 00:42

Точно такъв няма да се намери в магазин... Както jabs спомена, има нещо което го прави хептен специален.
Правен е специлно за Schindler, друга швейцарска фирма със световно реноме.

Този пост е редактиран от Parni_Valjak: 02 септември 2012 - 00:44

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#6 Telerig

Telerig

когато не съм тук ме няма

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2110 Мнения:
  • Инструмент:LTD

Публикувано 02 септември 2012 - 09:52

Честито, много практична вещ и на мен ми подариха подобно пособие за рожденния ден от марка Leatherman - много работа ми върши и постоянно си го нося с мен.

#7 univox

univox

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 62 Мнения:
  • Инструмент:Univox Custom guitar

Публикувано 14 септември 2012 - 08:36

Честито! И само за инфо на всички, по информация от Victor Inox -София засега не са засечени ментета на пазара в България.

#8 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2199 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 14 септември 2012 - 14:22

:ok: Страхотен инструмент, който обичам да подарявам на приятели вече две години! Знам от къде да го купувам без да попадам на "ментета"! Има и "аналог" на този инструмент, струващ два пъти по-скъпо и много по-красив естетически!

Този пост е редактиран от Лими: 14 септември 2012 - 14:26

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#9 Parni_Valjak

Parni_Valjak

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:

Публикувано 14 септември 2012 - 15:11

Както обикновенно, безкрайно толерантен и ТАКТИЧЕН...

eCJph5P.png

#10 Nikifena

Nikifena

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:

Публикувано 16 септември 2012 - 14:55

И аз да се запиша във фукнята :)

Отдавна искам да имам машинка за огъване и рязане на крачета на резистори. Китайските са на добри пари но идват двойно с пътните и качеството им е неясно. Читавите пък са много скъпи. Въпреки това, за мой късмет, спечелих на търг една от ибей на Cliff electronics - английско качество.
В същото време пък реших да си взема и още едно Fluke-че за колекцийката. Исках малък боен мултицет. Та добре дошъл при мен Fluke 21 :) Повече ми се щеше някой от серията 110. Или по-точно fluke 112, но те са доста по-скъпи. Може би другия път...

И ето и картинка от новите ми машинарийки:
http://s10.postimage...z/IMG_89751.jpg

#11 lyubohar

lyubohar

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 503 Мнения:
  • Инструмент:няколко

Публикувано 16 септември 2012 - 21:09

Като стане въпрос за инструменти не мога да остана безучастен.
Имам огромно количество.Някои от които собствено производство.
Първо поздравления за хубавия подарък на Парни Валяк.
Благородно завиждам.
Скоро бях в Русе и в магазина срещу нас продаваха едни джобни отвертки
с 14 накрайника.Че и с тресчотка.Китайски вероятно,но добре направени и симпатични.
Купих 5 броя за подаръци на приятели:
Публикувано изображение

А ето един инструмент за разрязване на седеф-мое производство:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Седефа се ползва в лютиерството-по скоро в направата и ремонта на лъкове за струнни инструменти.
Дискчето е диамантено-диам.30мм и дебело 0.3мм.
Машинката е Дремел с 34000 оборота.
Освен за седеф я ползвам за фрезоване на жабки за лъковете под различни ъгли.
Засега толкова,да не стане много "фукнята".

Този пост е редактиран от lyubohar: 16 септември 2012 - 21:19

#12 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1401 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 28 септември 2012 - 08:45

И аз да се запиша тук :metalist: китайско, но от сърце. Джелезна машинка.

http://360.content4u...lish&skin=nedis

"The thing about gear is that if I have a shitty amp or a good amp, in general I’m still going to sound like me."

-Richie Kotzen
"If I had any words of wisdom, I would just say that transcription is really the key to everything."

-Scott Henderson

"Improvisation happens in the mind. It doesn't happen in the fingers. If you create something in your mind and you can't play it in that moment, it doesn't make the creation any less valid."

-Greg Howe

"Life's too short to drink bad coffee"

-Unknown

#13 Nikifena

Nikifena

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:

Публикувано 16 януари 2013 - 18:04

Библия на младия жичкаджия :)

art.jpg

Появиха се преиздания в интернет на добра цена. Отдавна ми се иска да я имам тая книга хартия, че от пдф се чете гадно. Е вече я имам и на хартия. А дано нещо ми влезе в картуната от нея ;)

#14 Jim-ph

Jim-ph

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 630 Мнения:
  • Инструмент:устна хармоника, китара

Публикувано 16 януари 2013 - 20:14

jim_workplace1.jpg

И сами инструменти, продукцията:

IMG_0629.JPG

Този пост е редактиран от Jim-ph: 16 януари 2013 - 20:16

#15 g_vayov

g_vayov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 436 Мнения:
  • Инструмент:Китара, чат пат...

Публикувано 04 април 2014 - 10:00

Леко свързано с тази тема http://forum.muzikan...на-осцилоскопа/

Тъй да се каже, предястието пристигна :)

032921690-big.jpg?r=0

033549828-big.jpg?r=0 RIDE FREE OR DIE

— Мислим да реализираме и "Тайната вечеря".
— А, да реализирате "Тайната вечеря"?“ Вече не се казва "Да скова кочина", вече се казва "Да реализирам кочина!"

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни