Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня в раздела на майсторите


Recommended Posts

Реших, по подобие на другите Фукни, да поставя начало на подобна тема в раздела Изработка и ремонт. Тук да се хвалим какви инструменти, апаратури и разни Убавини с които да работим сме придобили.

Започвам с един подарък, който получих за скорошния си рожден ден. По принцип не си падам по комбинирани клещи или други комбинации от инструменти.

Но ! Това чудо, не е обикновенно. Да оставим, че е Original Victоrinox, ами е Special Edition. Изработката както се вижда не е китайска, а от страната, където се правиха STUDER-REVOX и други знаменити неща.

Този модел "Spirit" е снабден с 22 инструмента, със забележително качество.

Благодаря на дарителя :godbless:

IMGP5986.jpg

IMGP5984.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит и да си го ползваш дълги години със здраве и кеф!

 

За Victorinox няма какво да се каже освен повхали. Аз имам един нож, който не е заточван от началото на 90-те и е все още като нов, въпреки че е рязал какво ли не, включително и инструментни/микрофонни кабели.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй !

Със здраве да се ползва ! Зоркият ми поглед забеляза още един детайл връз тоЙзи инструмент, който го прави хептен специален, но да си замълча, че да не правя скрита реклама :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Тъкмо днес го загледах в един магазин близо до големия фонтан дето днес не работи :) . Чудесен инструмент да ти служи вярно и да му се радваш дълго! :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв няма да се намери в магазин... Както jabs спомена, има нещо което го прави хептен специален.

Правен е специлно за Schindler, друга швейцарска фирма със световно реноме.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много практична вещ и на мен ми подариха подобно пособие за рожденния ден от марка Leatherman - много работа ми върши и постоянно си го нося с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Честито! И само за инфо на всички, по информация от Victor Inox -София засега не са засечени ментета на пазара в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok: Страхотен инструмент, който обичам да подарявам на приятели вече две години! Знам от къде да го купувам без да попадам на "ментета"! Има и "аналог" на този инструмент, струващ два пъти по-скъпо и много по-красив естетически! Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се запиша във фукнята :)

 

Отдавна искам да имам машинка за огъване и рязане на крачета на резистори. Китайските са на добри пари но идват двойно с пътните и качеството им е неясно. Читавите пък са много скъпи. Въпреки това, за мой късмет, спечелих на търг една от ибей на Cliff electronics - английско качество.

В същото време пък реших да си взема и още едно Fluke-че за колекцийката. Исках малък боен мултицет. Та добре дошъл при мен Fluke 21 :) Повече ми се щеше някой от серията 110. Или по-точно fluke 112, но те са доста по-скъпи. Може би другия път...

 

И ето и картинка от новите ми машинарийки:

http://s10.postimage.org/wvx2nkg1z/IMG_89751.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стане въпрос за инструменти не мога да остана безучастен.

Имам огромно количество.Някои от които собствено производство.

Първо поздравления за хубавия подарък на Парни Валяк.

Благородно завиждам.

Скоро бях в Русе и в магазина срещу нас продаваха едни джобни отвертки

с 14 накрайника.Че и с тресчотка.Китайски вероятно,но добре направени и симпатични.

Купих 5 броя за подаръци на приятели:

028461001.jpg?r=0

 

А ето един инструмент за разрязване на седеф-мое производство:

028464725.jpg?r=0

 

028464743.jpg?r=0

 

Седефа се ползва в лютиерството-по скоро в направата и ремонта на лъкове за струнни инструменти.

Дискчето е диамантено-диам.30мм и дебело 0.3мм.

Машинката е Дремел с 34000 оборота.

Освен за седеф я ползвам за фрезоване на жабки за лъковете под различни ъгли.

Засега толкова,да не стане много "фукнята".

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Библия на младия жичкаджия :)

 

art.jpg

 

Появиха се преиздания в интернет на добра цена. Отдавна ми се иска да я имам тая книга хартия, че от пдф се чете гадно. Е вече я имам и на хартия. А дано нещо ми влезе в картуната от нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.