Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избиране на дигитално пиано!


Радимир

Recommended Posts

Здравейте!Свиря от 6 месеца на пиано и реших да си събера пари за ново пиано тъй като 5 октавния вече не ми варши работа..Молбата ми към вас е да ме ориантирате към някое дигитално пиано.Изискванията ми са да има добро усещане, "P.s : не ми трябва да има много различни звуци", да има добро узвучение- имам предвид да не е заглъхнал звукът.. Цена до 1600. Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Casio CDP-100. Можеш да го свържеш към компютър с кабел MIDI to USB, към 35 лева са. Клавиатурата му е много добра. Вградените звуци са окей (две нормални пиана, един роудс, harpsichord и strings). На старо може да си го намериш за по-малко от половината от посочения лимит (чисто ново си го взех преди 5 години за 1100 лева). Моето бая тормоз е изтърпяло и не е мръднало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някоя yamaha от серията P ще ти свърши чудесна работа. P80 , P90 , P95 - те са със action hammer клавиатура (като на истинско пиано) , а може и то по-ниския клас на серията , които са с 1 октава по малко и са с полу-отежнена клавиатура. Цените на по старите са приемливи , а качеството е наистина високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нямам опит с този модел, но мисля , че е от много висок клас и ако не Ви тежи цената - то това пиано ще бъде чудесна придобивка за Вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора..Цената наистина ще ми тежи, смисъл аз сам на 14 години.. ^^ Баща ми, ми отвори влог ии.. си имам няколко спонсора, но ако наистина е от висок клас, към този модел ще се стремя^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Решил съм да си купя дигитално пиано. Мога ли да използвам миди клавиатура и лаптоп?Чул съм,че възможностите откъм богатство на звуци са много по-голими. Може ли някой да ми каже също какво още ще ми е нужно,ако въобще е възможна такава комбинация? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти. Аз имам Ямаха YDP 140 и съм много доволен. Зависи за какво ти трябва. Но специално звука на пианата е много добър - има 3 бленди. Органът е много зле като звук, останалите са хорни и щрайх някакъв. Ако ти трябва за пианата, няма да сбъркаш (естествено за тази цена). Още повече, както разбирам, свириш от скоро. Купих го ново за около 1200 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще избираш Ямаха, или P95 или YDP-140, свирил съм на първия, клавиатурата е добра, звукът също не е лош. 160/161 не предлагат особено много повече. Основния проблем на пианата от този клас, е че звукът им бързо затихва (не можеш да натиснеш клавиш и с помощта на sustain педала да го накараш да звучи 1 минута - заглъхва за 10-15 секунди мах)

 

Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за това:

http://kawaibg.com/en/product/235/cl-36.html

 

Пробвал съм го, и много готино пиано (за малко да го купя преди време). Но бих мус добавил един субуфер за бас, защото вградените му говорители не са върха. Иначе като клавиеатура и звук е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време съм голям фен на Kawai, клавиатурите им конкретно са много добри. Сегашното ми Kawai MP6 има същата RH клавиатура като на CL36 от линка по-горе и мога да потвърдя, че това е прекрасна клавиатура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията.. Скоро ще навия нашите да отидем в Варна или някъде другаде до музикален магазин.. Може би оттам вече ще се насочвам..Все пак благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.