Jump to content
Българският форум за музиканти

Kemper Profiling Amplifier


chalgasucks

Recommended Posts

Та стана дума за Axe-fx/2 , а този играчка Кемпер известнва ли е някому? :) До колкото разбирам как действа това, намираш си амп , пускаш го през Кемпера и тои ти профилира абсолютно същият звук като ампа? Наитина ли е толкова просто :surprise: . То като си вземеш един Кемпер и обиколиш хора с любимите ти ампове и си ги "профилираш" и пей сърце :D. А да и се молиш извънземните да не влезнат у вас :D :D

 

 

В нета е пълно с видеа и ревюта , поствам първите които хванах

Та отново някой да се е докосвал до това ново , чудо на техниката и да има отзиви ?

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази функция я има и Fractal-a...

 

Малко странно, аз лично не бих си купил такъв Кемпер поради чисто субективни причини, дори да изключим това, че е доста скъп....и въпреки, че е над 1500 евро е най-продавания продукт в Томан в раздел "китара". Явно има доза истина :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тва животно не го знаех. Не гледах много ревютата, обаче е интересна играчка. Само дето е много пари, ама предвид предназначението му (теоритично) не е толкова скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещето го виждам в подобни универсални играчки , много по удобно е да носиш със себеси 30/20/20 см Кемпер тежащ 5 килограма , от колкото амп 20 кила + кабинет още 20 кила :) , и най-удобното , е че няма всеки път да настройваш микрофони , както в едно от видеата се споменава , пускаш , свириш и записваш , или за живо свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^аз не виждам как това би заменило истински амп, защото акустиката на всяко място е ртазлична и ако даден амп е звучал прекрасно с определени настройки и позиция на микрофона в дадена среда, не значи, че на друго място и в друга апаратура ще звучи пак така. То може да му се пипат настройките и в последствие от самия Кемпер де, зависи какво търси човек...

 

За мен т'ва си е як хай-енд процесор, добър/ставащ и за живо свирене, но може би най-силен за разнасяне от студио в студио. Лично мнение...

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се изсилвали да се правите на Нострадамус :) Те от "жичкаджийските" компании от 50 години погребват ламповата техника и бъдещето било в транзистори/хардуерни симулации/хибриди/софтуерни симулации... ама не умира, нейната семка :secret: В другата тема за AXE-то пак се стигна до консенсус, че звучи мега турбо гига яко... когато е ръчната в добро крайно стъпало, демек ламбово ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, даречем след годинки като стане по-достъпно за нас :D , веднага бих си го взел, . Нямам за цел да се изсилвам , просто се убеждавам как в последно време технолгиИте са напреднали до такава степен ,че този тип играчки определено имат своето място сред нас китаристите. Няма да крия ,че аз обичам иновациИте , какво искам да кажа с това ли , еми че ако мога в джоба си да сложа нещо което да ми изкарва звука на ламповият усилвател , изобщо не ми пука че е софтуерен продукт, важното е да работи, а Кемпера и Фрактала са два продукта които в последно врем много навлизат в нормалният свят и аз обичам да мечтая за подобен тип играчки все още :). Ако имам достатъчно пари да си купя вс. ампове които ми харесват + кабинетите то трябва да съм милионер едва ли не , затова гледам алтернативи които за мен пак са скъпи, но по възможни все пак за реализация след време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички искаме :) Аз определено не съм някакъв аналогов аудиофил - дори бих казал, че за мен всякаквите ефекти под формата на "камиончета" са адски дървени, защото не позволяват много свобода - имаш там две врътки и едно копче за настъпване и толкова - всичките ми ефекти са VST, които си управлявам с контролерче и това ми дава колкото искам мегдан за нови звуци и пинизи :)

 

ОБАЧЕ

 

Не се е намерило "нещото", което да звучи убедително относно 3 неща - буустер, усилвателна част и уа педал - тези трите не съм видял симулация, която да не ги прави пластмасови, включително двете горепосочени. А щом звучат пластмасово на записи в тубата, дори в крайна сметка ръгнати в скъпа лампова крайна апаратура, значи на живо ще са още по-. И тук въобще не говоря за това дали на публиката ще й звучиш добре и дали ще ти се кефят фенките у тубата, а за едно такова лично удоволствие - дали ти прави кеф като хванеш китарата и свириш, или стискаш зъби след 3 чаши мастика, за да не чуваш добре какво излиза от колоните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае, като бракувате ламбите, как ги мислите тея работи.......то нали тря'а да се вземе нещо наготово.......ДА де някви диджеи все ще ви продадат семпли........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След време на форумния битак вместо обяви за апаратура:

- Продавам чисто нов семпъл от Фендер Хот Род Делукс - бас 9, среди 6, високи 8, гейн 5 - внос от ЮЕсЕй - пеесе жълтици, свирено е само 2-3 пъти с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не знам за Axe-FX, но снощи Wolf Hoffmann свири с ей това добиче

 

KEM%20KPA.jpg

 

перфектен звук отвсякъде, е не беше директно в пулта, но... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.