Jump to content
Българският форум за музиканти

От колко време свирите?


AXE

Recommended Posts

Класически тъп въпрос ;)

 

Също така кажете какво мислите за нивото си на свирене!

 

Аз свиря от около 4 години, но смятам че нивото ми е крайно зле като за толкова време свирене. Е, както при всички в началото беше доста несериозно, но напоследък полагам големи усилия да наваксам и да не ме е срам като ме питат от колко време свиря ;):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами свиря от 6-7 години с две-три годишна пауза, а колкото до нивото ми - с кое да се сравня, че да преценя, знам какво е Е6/maj7/9 и какво да изсвиря отгоре, ако това показва докъде съм стигнал по някакъв начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 години и 9 месеца непрестанен кеф и метъл яко :)

 

А за нивото - винаги съм си зле, важното е да напредвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 17 години. Самоук. Налагам китарата. Имам бегла представа от музикална теория. Почти не се занимавам с ноти и таблатури. Понякога свиря акорди, на които не знам името. Всичко ми минава през ушите hammer.gif

 

Един вид - шарлатанин loki8.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми около 9, ама сериозно се хванах преди 7. Иначе за нивото си... Ходил съм на уроци малко, но основно съм самоук и слухар, което не ми пречи да разбирам от ноти, таблатури и теория. Бе... малко над средното бих се определил :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, дърти лисици :) Аз преди половин годиа опрайх орфейката на баба ми (сериозно, не го казвам метафорично, баба ми има 2 орфейки), която е останала от нейното детство - акустична де. Обаче и се отлепи магарато след няма месец свирене, много ме беше яд, а ме мързеше даго оправям... И преди 2 месеца си зех една самоделка електричка на старо. И от тогав джангъра в нас, обаче без учител, без нищо ;) Ниво - за 2 месеца и без учител - смятам, че се спрявам доста добре. А отделно от 9 години свиря на пиано сериозно, с учител, макар и непрофесионално, и там мога да твърдя, че съм на високо ниво за човек, който не е стъпвал в Музикалното... Пък и не само ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 5ти клас и в началото на 6ти клас ходех на уроци по класическа китара. Обаче бързо бях загубил интерес и вкъщи изобщо не свирех, затова и учителя ми се караше.

 

Преди точно 2 години си купих един Орфей от един познат. Свирих на него едва към 5 месеца и го лашнах за да си купя Yamaha ERG121. Свирех си на нея, като по едно време не свирех изобщо за 3 месеца някъде (Аз и никога не съм свирил повече от 3 часа на ден).

Миналата година по това време ходих на 8-9 урока за да си оправям техниката.

Сега пак почнах уроци (при друг учител) и засега съм ходил на общо 3 урока.

 

Надявам се да прогресирам в близките години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От 1985г. [класическа/електрическа китара],още тогава ,малко по уроци ,малко свирене с групи ...и

и много свирене -сам, сериозно задълбаване в теорията- също ,

но по-късно... Много прекъсвания!

...От 1999-2000г. - и бас .

Към днешна дата : сравнително добре владеене на инструмента ,

горе-долу богат репартоар ,въможност за справяне с

разнообразни стилове ...добра теория ,много яко заиграване

с хармония...

Последните 2-3 седмици не поддържам кой знае к'ва форма...

...А китара не съм барал от вчера ...

...Бас - също!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  А за нивото - винаги съм си зле, важното е да напредвам ;)

Е това е най якия начин за прогресиране ;) и кеф кеф да има. Аз в началото супер несериозно и ако броим дрънканията по 2 пъти в месеца може и да има 2 години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 8-9 години с малки прекъсвания и несериозно отношение към инструмента :axe:

за нивото - има още какво да уча.

имам средно музикално и сега завършвам бакалавар.

т.е. отбирам леко от теория, хармони и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.