Jump to content
Българският форум за музиканти

Семпъл с Fryette и Diezel


axel

Recommended Posts

Пускам ви да чуете един семпъл на китара, който записахме с усилватели Fryette Pittbull Ultralead и Diezel Herbert. Панорамите са Fryette - пълно ляво, Diezel - пълно дясно (моля не обръщайте внимание на леко немарливото свирене, тъй като първоначалната идея беше да го запишем набързо за отправна точка). Смятаме, че стана много сполучливо и се надяваме и на вас да ви хареса. :metalist: :metalist: :metalist:

 

Искаме да чуем и други мнения, независимо дали ви харесва или не и какво мислите, че би могло да се подобри.

 

За онези, които биха желали повече инфо за рига, моля заповядайте с въпроси.

 

https://dl.dropbox.c...4487/Riff-2.wav

 

 

* Всички права по музиката запазени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем откровенно казано нищо не се разбира, т.е. аз нищо не разбирам - за другите не знам де - нещо малко по-дълго с малко повече свирене и без толкова AH/флажолети ;)

 

 

EDIT: Сега вече е по-дълго :) Ще го прослушам по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай отново, евентуално с различни браузъри. При нас работи безпроблемно на различни машини.

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е горе - долу. Като звук.( Малко не ми съответства на цената, но това няма значение)

 

Следващият опит, определено ще е по-добре, да го направите с бас и барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не са ли двата ампа, които са в "Мюзик Дивижън" при Борето?

 

Имахме възможност за кратко време да ги тестваме и с друг колега китарист харесахме малко повече Fryette-a (ако това са същите два ампа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не са ли двата ампа, които са в "Мюзик Дивижън" при Борето?

 

Имахме възможност за кратко време да ги тестваме и с друг колега китарист харесахме малко повече Fryette-a (ако това са същите два ампа).

 

Същите! Всеки амп звучи много добре сам по себе си и има харектерна индивидуалност, но когато ги комбинираш става убийствено, понеже се допълват невероятно. Особено когато си в стаята пред тях и двата са усилени можеш да усетиш на какво са способни. :headbang:

 

Добре е горе - долу. Като звук.( Малко не ми съответства на цената, но това няма значение)

 

Следващият опит, определено ще е по-добре, да го направите с бас и барабани.

 

TONY би ли дал ориентири какво ти липсва или какво не е наред, за да се подобри и поправи.

Идеята беше да извлечем максимално много от усилвателите като суров, необработен звук, които да е достатъчно честотно богат, така че да дава свобода за манипулация при обработка и миксиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семплите са си ОК. От личен опит обаче знам, че истинското удоволствие е свиренето на живо. Записите не предават и една малка част от истинската динамика и "шут"-а, който може да се постигне при свирене наживо :)

 

Даже много се дразня от това, което чувам, когато записвам амп, който иначе добре познавам. Колкото и правилно да се позиционират микрофоните, колкото и прецизно да се блендват ... все си е жалко подобие на истинската мощ и динамика на ампа.

 

Затова съм намалил до миниум записите и съм се отдал на свирене наживо :)

 

Между другото - когато тествахме тези два ампа, с които сте правили семлите - с колегата ми забелязахме, че така са поставени кабинетите, че имаше някакво осезателно дефазиране. Предполагам сте променили позициите на кабинетите и сте отстранили проблема.

 

Поздрави и благодарности за отделеното време и труда, който сте си направили!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, че е много трудно да се предаде на запис усещането от това да стоиш пред тресящите се ампове, но не мисля да се отказваме, докато не успеем максимално да се доближим. Радваме се, че ти харесват :cheers2:

 

Относно дефазирането, причината за това би била, че Diezel-а обръща фазата на 2-ри канал и в комбинация с Fryette-а е нужно да се превключи копчето за фазата на сплитера. Предполагам, че не сте знаели за това и затова са звучали дефазирано. По това време използвах сплитер, който не можеше да го прави от разстояние и трябваше ръчно да се натиска, което не е много удобно за свирене на живо. В момента използвам друга марка сплитер, който може да обръща фазата по MIDI, което значително улеснява нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, това обяснява всичко. Наистина нямаше как да знаем, но сега разбираме причината за дефазирането.

 

А иначе относно записите на китари по принцип ... китарата ще я запишем долЕ-горЕ :) ... ама земетресението под ампа и веещите се крачоли как ще запишем? :) ...

 

Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.