Jump to content
Българският форум за музиканти

сепаратор


Recommended Posts

А той и дунапренът не е обикновен дунаорен :rolleyes: .. Auralex e толкова...хмммм... Как да го кажа.... набит ....В смисъл,че не е мек,като обикновения дунапрен :P

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

само искам да кажа, че стъклената вата няма звукови качества. Тази на картинката е минерална и то трябва да бъде 45-75 кг/м3 плътност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това дунапрена не става, той изолира само топлина той phile е написал какво става

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо се сетих. Комбинацията перфорирания картон и минерална вата има поглъщателни свойства в диапазона на средните и високите честоти и то не равномерна. Сега отивам да търся. Имам някъде схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@IvanDTr .....да не заораваме, колко и къде трябва да се сложи ... пределно ти е ясно, че всичко зависи от размерите и материалите, които са ползвани за построяването на помещението...а затова, че стъклената вата нямала аудио свойства ела и виж :( а иначе е логично да няма чак такива аудио свойства както минералната, но съм чувал че се ползва, както се ползва и пясък, перлит и т.н.т... но как са направили Абироад не знам :bravo: а и честно казано взех отношение по темата от обща култура....

Комбинацията перфорирания картон и минерална вата има поглъщателни свойства в диапазона на средните и високите честоти и то не равномерна
, затова на 8-ия ден хората измислиха бас трапс .... но ще докарам човека, който изчете 2 тона литература тук да вземе отношение :bravo:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@IvanDTr .....да не заораваме, колко и къде трябва да се сложи ... пределно ти е ясно, че всичко зависи от размерите и материалите, които са ползвани за построяването на помещението...а затова, че стъклената вата нямала аудио свойства ела и виж :( а иначе е логично да няма чак такива аудио свойства както минералната, но съм чувал че се ползва, както се ползва и пясък, перлит и т.н.т... но как са направили Абироад не знам :bravo: а и честно казано взех отношение по темата от обща култура....
Комбинацията перфорирания картон и минерална вата има поглъщателни свойства в диапазона на средните и високите честоти и то не равномерна
, затова на 8-ия ден хората измислиха бас трапс .... но ще докарам човека, който изчете 2 тона литература тук да вземе отношение :bravo:

Е...

Аз се обадих за да помогна, не за да се заяждам, но ... щом не искате помощ от опита ми, няма повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и допускал, че може да провокирам такава реакция :bravo: явно днес не ми е ден ... спирам с писането по форумите за днес .... извинявам се на @IvanDTr има от мен една :( в Петък ако дойде към 18:30ч ще дадем томахавката на Снегурочка да я зарови на Хималаите :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и допускал, че може да провокирам такава реакция ;) явно днес не ми е ден ... спирам с писането по форумите за днес .... извинявам се на @IvanDTr има от мен една :bravo: в Петък ако дойде към 18:30ч ще дадем томахавката на Снегурочка да я зарови на Хималаите :(

И ти имаш от мен една :bravo: ако дойда.

Ценя компютърните ти знания :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За средни и високи честоти качествата на акустичния дунапрен vs. пресованото фибро стъкло, ала OC 703 или еквивалентен на него, са изравнени. Предимството на OC 703 обаче е в лоу енд-а. Абсорбира два пъте повече отколкото акустичнен дунапрен със същата дебелина. И това при положение че е закачен плътно към стената. За да бъде още по-ефективен, при абсорбацията на лоу енд, се поставя на такова разтояние от стената, колкото е и неговата плътност. И така всичко се променя - превръща в нещо като акустична мембрана която ако е 2" а има свойствата на 4" и абсорбира много по-долу от акустичния дунапрен. Самия начин на окачване може да се направи така, че при нужда да се сваля съвсем лесно което също е голямо предимство. Ако след врем се наложи да се сменя спейса просто се сваля и се закача на новото място.

 

Обаче не всичко е толкова хубаво колкото изглежда, или поне в БГ. Дистрибутора на OC не внася въпросното пресовано фибро стъкло. Даже не знае за какво става на въпрос. Уелкъм ту Булгериа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оххххххххх аз съм в София така че моля Ви пишете за неща, които може да се намерят тук моля Ви знам че искате да помогнете, но така мога да чета навсякъде по нета а да намеря такива материали точно никъде :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оххххххххх аз съм в София така че моля Ви пишете за неща, които може да се намерят тук моля Ви знам че искате да помогнете, но така мога да чета навсякъде по нета а да намеря такива материали точно никъде :headbang:

Аз живея в София! Направил съм 6 студия и ако искаш ела виж!

Всичко е с тукашни материали:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в София! Направил съм 6 студия и ако искаш ела виж!

Всичко е с тукашни материали

 

Как третираш контрол рум-а за средни и високи? А за лоу енд? С какви материали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в София! Направил съм 6 студия и ако искаш ела виж!

Всичко е с тукашни материали:)

B) Сподели малко опит как си подходил към изграждането им B) ... please.... Интересно ми е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в София! Направил съм 6 студия и ако искаш ела виж!

Всичко е с тукашни материали:D

:) Сподели малко опит как си подходил към изграждането им :D ... please.... Интересно ми е :D

В първите няколко съм участвал, събрах малко книжки, от това което съм учил и от недостатъците, постигнати в другите започнах да правя моето. Имам в предвид това, което се намирам сега. Много малко Home или Project за западните стандарти.

Сега имам намерение да правя друго, в което ще слагам и роял. То ще бъде по-голямо. Ще бъде и акустически живо! Не знам дали ще го правя с три изолации, ной вероятно не, но този път стените ще ги обработвам с акустични панели, хелмхолц резонатори, като всеки ще бъде предварително проектиран и изчислен и след това изработен и сложен на мястото му.

Имам за целта кад програма и цялото време за да направя нещо от което да съм доволен! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.