Jump to content
Българският форум за музиканти

сепаратор


Recommended Posts

искам да си направя едно такоа дето прилича на фотьойл без дъно, предтсавете си буквата П гледана отдолу. в туй нящо се слага микрофона и силно намалява страничните шумове и реверберациите. това, което съм виждал струваше 300 евро и не мязаше на нищо дето да струва толкова.

 

начи стойка вече имам такава от кикрофонна и ще си направя формата от гетинакс или нещо друго ВЪПРОСА обаче е какъв звукоабсорбиращ материал да ползвам дали стъклена вата или дунапрен и след това какъв плат да сложа отгоре за да може все пак да се почиства ама пък и да не спира въздуха/звук

 

много ще съм ви благодарен за конкретен отговор :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да хитро, но звуковата вълна се разпространява навсякъде не само в "П -то" сложи си П-то в банята и ще видиш че съм прав "П-то трябва да е високо колкото стените са ти и да е в някакъв ъгъл на стаята и пак ще има отражение от стената ... Стъклената вата е опасна отравя ти кръвта дори и специалната за аудио, но е перфектен изолатор може да дойдеш да видиш...има и специална пяна ауралекс ама ще се видиш в преразход :) има много начини, но трябва да се чете ... имам един приятел който може да ви обясни как с малко пари може да постигнете добри reflection point low end absorbation, bass traps и т.н.т и така да си имате добра контролна стая в която да чувате всичко и чисто без отражения, купуваш си едни хубави монитори и хоп аз имам студио ... А и не е лошо да видиш дали няма някой кондензаторен микрофон, който ще ти реши мъките и ще те спаси от изхвърляне от вас :) но ако минава трамвай на близо или влак и П-то няма да те спаси, но е идея аз все още не съм го отрекъл напълно ... може и да греша :) щом са го измислили хората ;)

 

 

От аудио гледна точка препоръчвам ти стъклената вата, но трябва да я направиш на дървена скара с поне 20 см ширина..... (не за кюфтета ъфкорс) :beer: и отвън не знам ? ..... някакви плоскости, може да си вземеш от борсата на сточна гара има и едни на дупки фазери дето 6те ти свършат работа, но само за облицовка на съоражението.... Донапрена много се праши и трудно се чисти ... само прахосмукачка.... а ватата е опасно ако живееш вътре. Даже забрави за ватата в толкова тясно помещение опасно е не е бъзик а и там ще пееш както се предполага. Ватата има смисъл ако цялата стая я правиш с нея и я облицоваш добре отвън! ......абе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз съм с кондензаторен микрофон и трябва да ти кажа че това много помага дори когато помещението не е облицовано цялото, повтарям ПОМАГА. значи това , което заключвам е че - дунапрен с плат отгоре е добра концепция така ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, а ватата не се ли затваря в некаква облицовка, като е отровна? или не абсорбира, ако е покрита с нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва че е отровна верно и аз не го бях чувал ама ся вече като чух нещо ме достраша сигурен ли си верно тва от къде го знаеш / не го поставям под съмнение ама все пак/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклената вата - Да, усещането е парене и сърбеж на кожата, това значи, че са попаднали влакънца в кожата те са много тънки и си пробиват път през кожата и стигат в кръвта от там нататък сами си правете изводите не дай си Боже може да отровят кръвта. Така, че ръкавички и отвън с нещо трябва да се покрие ... принципно в строителството ако се прави както трябва се слага гипсокартон мрежички и отгоре шпакловка, но това не е аудио решение. За студио нямам време да ви пиша rc8_2co.jpg

 

 

@peshoy2k - да, давай с дунапрена и кажи какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да картинката горе ми я показа phile когато умувахме как да си направим студио ... става въпрос за малко по различно нещо за лайв руум но исках да покажа скарата, върху нея се редят плоскостите шпаклова се и се слага пяната траповете и т.н.т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малееееееее е тва ше да е стаичка, направена като хората благодаря много за тези, които споделиха опит и знания :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един последен въпрос обаче: дали ще е значително по-добре ако дунапрена е на формички или няма да му се увеличи способността на звукопоглъщане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dunaprena e poveche za frequency control ot kolkoto za izolacia ... za izolacia e ok ama nishto osobenno .... Formichkite sa zadqljitelni za frequency control.... edin vid breakers -- kakvito i da sa samo gledai da ne sa simetrichni ot dvete strani .... pravilna izolacia ne e prosto da slojish dunapren po stenite :lol: ... btw, vatata za koiato stava vqpros ne e tochno tazi za koiato si mislite -- OC 703 (ot 701 do 705), evtina e obache nikoi ne ja vkarva v bg ..... i e prednaznachena za pomeshtenia v koito se raboti -- Rosska, za azbest li si mislish!?!?! Te sa cancerogenni -- ne che ti troviat krqvta a prosot ti prichiniavat rak na drobchetata :lol: ... po nachina po koito kaza , prez krqvta... I sled kato go kazah tova -- tova e nezakonno v shtatite .... ne mojesh i da si pomislish da slojish takova neshto niakqde che shte te sqdiat do kato si jiv ;) ... Btw, za izolacia i mineralna vata vqrshi rabota ... tochno taia deto ja ima po uchilishtnite gimnasticheski saloni -- jqltata..... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе глейте ся имам тапицер дето ми е казал за едно кафе ще ми го направи ама въпроса е какъв материал да му дам е за тва става дума не само да го направи ами и да има полза нали се сещате по мебелите има памучна вата която може би ще свърши по-добра работа от дунапрена ама незнам кой би могъл да знае :think: как да проверя е въпроса преди да го направя сещате се няма смисъл да се набутвам пък да не върши работа. ако бяхме в нормална държава сигурно щеше да има такива материали и то на човешки цени ама тука е толкова мътно и мъгливо в нашата родина че :lol: . просто се обръщам за помощ към Вас хора :wall: :wall: :wall: няма кой друг тва е положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Азбеста е забранен и в БГ вече по същата причина, че е канцерогенен, иначе беше на въоражение в казармите до коф-помпата имаше едно азбестово одеалце преди за гасене на пожари, ама ти няма как да знаеш :lol: Минералната вата става, но и тя трябва добре да се изолира. В строителството се ползва за термична изолация. Аз говорех за стъклената вата, но явно има няколко вида едната е за аудио, другата за изолация на големите тръби дето минават под улиците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха!!!Значи аз си мисля,че си мислиш грешно :rolleyes:))....А то - ти си си мислел,че аз съм си мислел,че ти си мислел,че аз съм.....Ха-ха-ха-ха..... Btw,аз се радвам,че ми се размина казармата....Не мисля,че е нещо,с което да се гордее човек :PPPPP

 

модерирано от Snowwhite - не виждам къде тук има КАКВОТО и да било свързано с музика.Подобни постове,написани на латиница и на всяка друга, различна от кирилицата азбука - ЩЕ БЪДАТ ТРИТИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.