Jump to content
Българският форум за музиканти

От къде мога да купя партитури?


Recommended Posts

Здравейте. Понеже не знам къде другаде да попитам, а и не намерих подобна тема, ви моля да кажете, ако случайно сте чували за магазин в България, в който да се продава музикална литература... Аз по принцип, съм се ориентирал към Amazon, но исках за всеки случай да попитам, да не би да ми е на ъгъла и аз да поръчвам от другия край на Европа... :D

 

Аз не съм чувал за подобно нещо тук и затова питам, съмнявам се и да има, де...

 

Като партитури, нямам в предвид нищо конкретно - на мен ще ми трябват много неща, но на първо число - Реквиема на Верди, "Меса в си минор" на Бах, квартетите на Бетовен...

 

Как мислите, дали изобщо да се опитвам да търся или направо да праскам през Амазона? :)

Редактирано от blockbuster39
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществуват специализирани нотни книжарници в София (в сградата на Съюза на композиторите до Народния театър, Пловдив - в музикалната академия и Филхармонията). Партитури се предлагат на старо в сградата на Националната музикална академия "П. Владигеров".

 

Успехи!

 

Влади Михайлов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В Пловдив, в специализираната книжарница нищо не си намирам никога! Но по принцип в народните читалища има музикален отдел, също така има и много безплатни ноти из нета! трябва да се поразтърсиш малко ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш някой, с когото да направиш поръчка, можеш да си поръчаш от http://www.thomann.de/ тук всичко им е хубаво! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък толкова държиш да е български магазин мога да потърся из Варна каквото ти трябва и да ти ги пратя с наложен платеж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пооръчка от Тооман може да направиш през Динакорд на каталожната цена. Оставя се малко капаро, да речем 20% от стойността на поръчката. Оскъпяване няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Препоръчвам www.musicroom.com. Заредено, а има и отстъпки. Успех!

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имаше отвратително много нотен материал по библиотеките с опция да ти ксерокопират каквото ти трябва. Не съм търсил такива неща отдавна (примерно от десетина години), но може би си струва да минеш и да поразпиташ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.