Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен проблем с бриджа на Squier


Recommended Posts

Пробвах нещата, които сте написали, но не се оказаха особено ефикасни. Интересното е, че дори без да има никакво напрежение върху струните,бриджът отново стърчи, без значение колко натягам винтовете. Така че, най-вероятно, проблемът е в пружините, ще трябва да ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай мястото, където пружините захващат тремолото. Имам сериозни подозрения, че проблемът е именно там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз така като гледам целия бридж стърчи е не само задната част. На снимката блока почти е опрял до дървото което значи, че и супер пружини да вземеш няма да оберат този голям луфт. Причината според мен и някой други които предположиха преди това в темата е че 6-те винта които държат тремолото към тялото са изпуснали и се е повдигнало цялото тремоло. Все пак това е механичен проблем и не се изисква толкова знания за да го решиш - поогледай малко, помисли и ще видиш откъде е проблема. Така само с тези 2 снимки е трудно да се придобие цялостна представа.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно - за 6-те болта не се бях сетил. Хвани тремолото и го размърдай - виж дали се движи относително свободно, където са 6-те болта. Погледни и тях дали са затегнати, разхлабени, дали играят и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Струва ми се че видях на първата снимка не 6, а два болта като на флойд или флоатинг тремоло.Може би е в тях проблема.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вземи още 2бр. пружини и готово (демек ще си с 5бр.) но отпусни струните, монтирай ги и после настрой китарата! :)

А за какво са ти10-ки като не свириш дропнато или предпочиташ твърди струни?

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както предположиха колегите по-горе, най-вероятно има някакъв проблем с болтовете, понеже изглежда така сякаш цялото тремоло и излязло. Ако го снимаш отгоре или отстрани ще се види по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се за стъпвам за мнението на колегата горе - с дървено трупче най-добре, стига разбирасе да не ползваш тремолото. Аз на моя страт съм му блокирал тремолото по този начин и смея да твърдя, че освен че нямам подобни проблеми китарата издържа двойно повече време без да се разстройва. Иначе номера става така:

 

Block_Bridge.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не мисля, че проблема е в струните и тяхната дебелина, а по скоро в самите пружини. На моя страт съм със 12х54 жици в ре с 3 пружини без да е блокирано тремолото и нямам подобен проблем.Моето мнение по въпроса е ,че трябват "по-твърди" пружини (такива, за които трябва повече сила да се разтегнат) ,или както е споменато по-горе - добавяне на още две

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се за стъпвам за мнението на колегата горе - с дървено трупче най-добре, стига разбирасе да не ползваш тремолото. Аз на моя страт съм му блокирал тремолото по този начин и смея да твърдя, че освен че нямам подобни проблеми китарата издържа двойно повече време без да се разстройва. Иначе номера става така:

 

Block_Bridge.jpg

 

Малеее! :surprise: това е много грубо, дунапрена под пружините също! Има далеч по-културен начин за това!

Колега вземи няколко нови пружини, поиграй си малко и съм сигурен, че ще се получи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.