Jump to content
Българският форум за музиканти

Странен проблем с бриджа на Squier


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Не съм сигурен дали това е правилният раздел за тази тема, но така или иначе тук ще я видят повече хора.

 

Ta, след като вчера свирих на китарата и тя беше в състоянието, което ми допада, днес, когато реших да свиря и я хванах, установих, че магарето е с около 1-2 см над тялото (като преди беше точно върху него), а върху струните нямаше почти никакво напрежение. Опитах се да регулирам бриджа, като затегнах пружините и тръс род-а, но изглежда това не помогна. На снимката отдолу китарата е настроена стандартно. Бих се радвал ако някой ми каже причината това да се случи (евентуално температурата?) и по какъв начин може да се оправи.

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/707/33334165.jpg/

Редактирано от drugsbadare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, тази тема по-скоро пасва на раздела "Изработка и ремонт".

 

Пич, това абсурд да може да стане от температурна разлика. Или ако е от температурна разлика, това не е просто лека деформация на материала. Провери да нямаш някоя скъсана пружина (това ми хрумва на първо време). Виж също така да няма нещо друго изкривено - знам ли. За първи път чувам и виждам нещо такова :surprise: :surprise: :surprise:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пружините (то май всички, който би трябвало да са две на брой). Или пък директно болтовете са "изплюли".

 

Това ми прилича на стара китара (или видяла много бой) - като махнеш капа виж какво е положението там. Дали болтовете не са били разхлабени прекалено много и за това или пък каналите в дървото са изядени.

Ако са били съвсем леко завити може от подхвърляне или леко тупване (върху легло, диван и тн.) и да са излезли.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се регулира нещо по бриджа с въртене на тръс род?!?!?! Като не знаеш кое какво прави по-добре не пробвай на слука... :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините стандартно са три на брой,не две.При по-дебели струни се слагат и още пружини за да удържат опъна на струните(примерно Stivie Ray Vaughan слага 5).Ако китарата ти е настроена в стандартен ми строй значи трябва да натегнеш пружините от 2-та винта отзад и да поотпуснеш струните естествено, защото ще се изпокъсат.Когато тремолото се изравни с тялото и струните са ти настроени си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но не мисля, че проблемът е в пружините, които, както съм написал, затегнах възможно най-много. Относно струните - откакто я имам китарата на нея е свирено с 9-ки, които смених преди около 2 седмици с 10-ки, но не мисля, че това е повлияло чак толкова много. След малко ще направя снимка на трите пружини, които ми изглеждат наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали строя,може и да не махаш жиците,но да няма опън

Вдигаш тремолото нагоре докато блока не опре в дървото

Навиваш винтовете под 6-та и 1-ва докато не тръгнат да го дърпат,после другите винтове по тях,но може и оборот по малко,дотук добре

Всичко друго е на "кантар" - сложи пружините на "пачи крак" ако са толко лабави,или сложи още пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На онова серо-синкявото парче (не е лъскаво) от неизвестна китайска сплав в което пъхаш струните отдолу.

Най добрия вариант е да го блокираш с подходящо парче дърво и да не се занимаваш с тремолото.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.