Jump to content
Българският форум за музиканти

Твърд калъф за китара!


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Някой сковавал ли си е куфар и ако е нека сподели своя опит. Утре захващам и аз, заедно с картинки тук.

Имам няколко въпроса:

1. От де да намеря мекичкото черно нещо, дет се облицова вътре?

2. Какъв материал се слага под него (мекичкото черно нещо)?

2. Къде има готин обков (пантички, дръжки и т.н)

Живи здрави (по скоро здрави, че много от живите заминаха) утре вечерта ще разполагам с дървенията.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

човекът който дава съвети на всички,търси помощ!? :)Whatever,почти всичко може да намериш тук:http://www.megavoice.bg/,а "мекичкото черно нещо",примерно тук:http://www.teroni99.....php?lng=1&cl=0,за винтчета и болтчета може да видиш тук:http://www.euroboltb...ut&m=about_list

 

:cheers2:

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лъжи! :D Супер як изглежда, но теглотооо... ама ако си с със собствен транспорт не е проблем.

 

Един малък трик при сглобяването на кутия - за да не се разминават в габарити и диагонали двете части, кутията се прави едно цяло. Оформя се по крайните размери и след това се цепи на две - дъно и капак. Така, дори при леки отклонения от геометрията имате две перфектно пасващи си части. Касае основно естетиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всичко взех, остава кожа и панти. Представям си го кафяв :)

Иначе до тук имам това:

ad4cd496f4eb74a6.jpg

 

Крачета, дръжка, закопчалки, ъгли, ограничители (за да се отваря до някъде). Само остана да намеря кожа която да ми харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Голям избор от изкуствена кожа има на Пиротска №107 - цък - доколкото си спомням към 12-15 лв. беше метъра на 140см. ширина. Инъче най-добре ще стане с толекс за китарни кубета защото е по-твърд и по-трудно се наранява, но е доста по-скъп. В БГ незнам дали някъде има такъв - а инъче от Ибей и сайтове колкото искаш. Но и с обикновенна изкуствена става, но гледай релефа да е по-груб за да не си личат разни неравности и т.н.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм си харесал това, няма смисъл от толекс излиза скъпо:

 

Izkustvena_koja_-_KAFIaVO_0.jpg

 

Но нямах време да ходя до там. :(

Някой знае ли къде се продава черен дунапрен, или нещо подобно но да е черно на листове с различна дебелина?

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда, че добре ще стане, но има ли смисъл да се прави при положение, че в магазините има прилични кейсове за малко над 100 лв.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Има, размерите сам си ги задавам и вътре ще е организирано както аз си реша, а цената е под 100лв. и е кеф голям! :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления! Лек съвет. Не търси черен дунапрен, а оформяй вътрешната част със стиропор, тънък дунапрен и най-отгоре плюш с цвят, подхождащ на китарата. Ще изглежда по-луксозно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.