Jump to content
Българският форум за музиканти

"Българска музикална асоциация"


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Новата, хитова, която ще дрънчат по вечеринките младежите след 20 години примерно... не ме разбирай грешно, евала, че в творчеството са постигнали А, Б и В, но идва момент в който когато ти секне творческата мисъл, просто се отдръпваш от музикалната среда и търсиш друго поприще - само в България има феномен да се доизтъркват звездите до тотално писване и абсурд щото няма нови. От всички тия които са изброени горе, колко точно албуми издадени има(говорим за нови парчета, а "албум" с 1 ново парче и 10 преиздадени, дори не презаписани)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е те хората какво да направят сега? Да се откажат от това да си продават музиката ли? Казват, че ще продават и на млади групи.

Как са станали звезди едните и как няма да станат другите не е въпрос на тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Явно само аз не разбирам идеята от шума - в такъв случай това е поредното сайтче, което продава музика - окей, няма лошо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като реално не се разграничават от Профон и Музикаутор и с оглед прекалено амбициозната им задача за създаване на тоталната медия - което звучи като политически маниер за по - широка обществена подкрепа - и аз вярвам, че ще е поредният сайт за продажба на музика. Не мога да повярвам, че такъв небосвод от български звезди ще осмислят живота си на стари години толкова тихомълком. Няма ли Кецът да покаже микрофона за 10 хил. лв на някоя пресконференция? Или Богдана да раздаде баси в нечий сутрешен блок? Аз се хващам пак на думата медия, защото съм частично съгласен с Гюров - специализирани медии за българската РОК Н' РОЛЛ музика няма. Но медии за останалите жанрове има и са силни и развити.

Както вечно съм се самонавивал, ще дам шанс да ме впечатлят като най - значителния фактор в тяхната дейност - тяхна аудитория. Обаче ми е кисело още от разни други провалени амбициозни инициативи, каквато се оказа Ти Рок ТВ, например. А иначе Графа и Лилана знам къде мога да чуя и видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм.....бях поканен на учредяването...(не знам като бивш музикант , или като студиен деятел :greenball: )..... и подочух, че това е форма да се съберат субсидии от профон профон, музикаутор и Евр. ФОНДОВЕ за нещо.......Точно тук ми светна една лампичка, и явно постъпих добре, че не отидох......явно поговорката за старите к...... и бардаците трябва да си я напомняме. НО пък от друга страна - не трябва да се отрича всяка нова идея или форма на сдружение. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интервюто с Васо Гюров - в звук /не че е по-различно от статията, но някой може да се увери, че не съм му измислил отговорите/. Извадено е самостоятелно от последната Музикална кутия.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя кога българите ще се подкрепят и ще кажат браво на себеподобните си.

До този момент каквото и да се създаде, винаги ще бъде извъртяно по негативен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо в края на 80-те и началото на 90-те имаше бум на много добра българска музика и много талантливи музиканти? Ами защото по "заръка"(поради перестройката) на "партията", комсомола започна активно да налива милиони лева в българската музика. Та коя нова "асоциация" може с дребни и бавни пари да направи нещо плодовито в подобен чудовищен мащаб в ден днешен? Какво повече да кажа?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих малко, и ми се ще да изясним нещо-

имаше ли покана до администрацията на форума ( и на сдружението) музикант.орг за включване в инициативата?

защото съм убеден, че поне половината от участниците там са форумни членове???? И имаше ли тема-покана за учредяването в Студио 5?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, тези асоциации се учредяват на принципа "Царица-Парица", не вярвам да има някой идеалист там. Потърсих малко кранчета (за цоцане :P) от мрежата и реших да ги споделя с вас, докато си изпия кафенцето. :) Който има енергия, желание и интелект да действа! Изглежда, че бумащината ще е на фулмакс, но когато има силно мотивирани хора, със здрави нерви и цел, или хора- връзкари с готови дискети, не би трябвало да има проблеми да се успее.

 

 

Подкрепа на организации, действащи на европейско равнище в областта на културата

 

Културните организации, които работят или имат желание да работят на европейско равнище в областта на културата, могат да получат подкрепа за своите оперативни разходи.

Предоставените безвъзмездни средства по това направление представляват подпомагане на оперативните разходи, възникнали във връзка с постоянните дейности на организациите бенефициери за изпълнение на работната им програма. Те се различават съществено от които и да е други безвъзмездни средства, които могат да бъдат отпускани по другите направления на програмата, тъй като те подпомагат разходите, необходими за доброто протичане на обичайните и постоянни дейности на организацията. Тези разходи включват разходите за персонал, разходите за вътрешни срещи, публикации, информация и разпространение, пътувания, свързани с осъществяване на работни програми, наеми, амортизация, както и други разходи, които са пряко свързани с работната програма на организацията.

 

Три категории организации могат да участват по това направление

- Посланици

- Мрежи за представителство и защита

- Платформи за структуриран диалог

 

Безвъзмездните средства са с различни прагове в зависимост от всяка категория. Тези прагове са между 100 000 EUR и 600 000 EUR. При всички случаи финансовата подкрепа на Европейския съюз е ограничена до максимум от 80% от общите допустими разходи или от прогнозните разходи, отнасящи се до предложената работна програма.

 

Източник: http://ccp-bg.com/?page_id=107

 

Финансиране на проекти в областта на културата:

http://eacea.ec.euro...12/index_en.php

http://www.letsplayculture.com/

http://ncf.bg/?page_id=22

http://mc.government...estsc.php?c=832

 

Извинете ме, ако поста ми е откровен офтопик, но търсех информация за "БМА" и се спънах в тези портфейли с гущери.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://offnews.offro...bez-komisioneri - ето тук дори са цитирали Babyface Bob :)

 

Във връзка с темата малко нескромно ще си позволя да се самоцитирам. Това е от темата за АСТА

 

................................

 

Покрай позицията на Профон за безпрекословна подкрепа на АСТА се зачетох след това в техния сайт и на други места и изникнаха доста интересни работи .......

 

Ето ръководството на Мюзикаутор:

 

Цитат

 

Ръководи дейността на сдружението.

Избира се от Общото събрание с три годишен мандат.

 

Ценко Минкин – председател

Васил Гюров – зам. председател

Ясен Козев – зам.председател

 

Александър Петров

Доц. Георги Арнаудов

Живко Колев

Кирил Илиевски

Кирил Маричков

Митко Щерев

Петър Делчев

Петър Дундаков

Хайгашод Агасян

Шуберт Мюзик Пъблишинг ЕООД

 

 

Struktura_3.gif

 

 

 

Избира се от Общото събрание с тригодишен мандат.

 

Ивайло Крайчовски - председател

Борис Чакъров

Васил Николов

 

Struktura_4.gif

 

 

 

Ръководи оперативната дейност на сдружението.

Избира се и се назначава от Управителния съвет.Магдалина Тодорова

 

И УС на Профон

 

Цитат

 

Кирил Величков - председател

Мария Илиева

Калин Вельов

Георги Енчев (Румънеца и Енчев)

Станислава Армутлиева ("Сивият кардинал" на Вирджиния Рекърдс)

Кирил Маричков

Атанас Янкулов - Старс Рекърдс

Юлиана Маринова

Васил Гюров

Георги Янев (Те)

 

Контрольор: Дани Милев

 

Изп.Директор: Ина Килева

 

Интересно ми е защо Кирил Маричков и Васил Гюров (който уважавах доста до сега) са в управителните съвети двете организации? Не е ли странно Дани Милев да е контрольор, какво ще рече това?

 

Аз имам една доста конспиративна теория - защо българските парчета се провалят на Евровизия и все избират калпави неща. Ами Поли Генова, която също участва на Евровизия си беше с Дани Милев в оркестъра на Шоуто на Марк'о Селски. Дани Милев написа и песента на Мариана Попова на Евровизия.

 

От моята гледна точка все едни и същи лица се въртят и според мен те спъват българската музика. Мария Илиева също се беше изказала "ЗА" АСТА (член е на Профон). Калин Вельов (член на Профон) го въртят с неговите смешни парчета по БНР доста често, въпреки че и аутотюнеца не му помага след като не може да пее. По БГ Радио въртят едни и същи парчета всеки ден. И остана Дарик, което не слушам и местните радиа, за които не съм запознат какво пускат. По останалите пускат само чужда музика - все лицензирана към Вирджиния или Юнивърсъл Мюзик.

 

На мен ми намирисва на едно простичко разделяне на пазара, което не способства, а дори и пречи на допускането на нова бг музика в българския ефир и отново, както в цяла България и тук някакви 5-6, 20 да са човека монополизират поредния сектор от икономиката и пречат за създаването на конкуренция, тъй като очевидно се бутат все едни хора и един вид некачествена (според мен) музика.................

 

................................................

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, не съм влагал и грам мисъл като написах първото си мнение по темата, просто ми миришеше на далавери идеята - ама те така - този тип хора си миришат отдалече... то си им личи само като им прочетеш музикалната биография даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.