Jump to content
Българският форум за музиканти

"Българска музикална асоциация"


Recommended Posts

"Богдана Карадочева, Кирил Маричков, Васил Найденов, Нели Рангелова, Дани Милев, Калин Вельов, Катя от "Ритон" и още 50 БГ музиканти създадоха вчера “Българска музикална асоциация”. Целта й е да брани икономическите интереси творците и да подпомага млади изпълнители. Ще бъде направен и платен интернет портал с бг музика. В него достъп ще имат всички музиканти, които сами ще създават свои профили и ще популяризират творчеството си. Събраните средства от сайта ще отиват директно при музикантите. "

 

Извадих цитат от вестник 24 часа, но информацията е почти еднаква във всички медии.

 

 

Какво мислите? Някой знае ли нещо повече...Това алтернатива на ПРОФОН и МУЗИКАУТОР ли е или просто поредното сдружение...

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ясно. Искат да цоцат :) Що не направиха една асоциация за организиране на лайвове, за подпомагане на родната сцена, млади таланти, чуждестранен ПР, ала бала. Ама не - те искат само да протегнат езиче под кранчето и да цоцкат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих си направи труда да потърся в каталозите на Профон и Музикаутор дали фигурират хората, които създават новата организация. И след като видях, че са членове на тия две сдружения - къде като автори, къде като композитори, къде като текстописци, или продуценти, или изпълнители, смятам, че се създава алтернатива на организациите за колективно управление на авторски права. Значи не само "малките" автори са недоволни от отчисленията на Профон и Музикаутор. Мисля, че всеки автор трябва да защитава творчеството си и да иска гаранции и заплащане. А ако инициативата подпомага и младата българска сцена, то тогава излиза далеч извън пределите на досегашните организации. Последното силно ме съмнява, но пък в полза на разчупване на демагогията на тия две дружества - мастодонти - Профон и Музикаутор, развитието на една такава алтернативна организация ми изглежда интересно. Остава да видим какво ще измислят.

Припомням си в тоя момент обаче малко неприятното заключение на Данчо Караджов че няма млади български артисти на величината на старите муцуни. Дано си видят по-далеч от муцуните, тогава. А пък на нас, "младите", ни остава да се опитаме да не остаряваме като цървули. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда много интересно " нямало млади на нивото на старите муцуни" казано от най-големия досадник и плагиастващ елемент на родната сцена

 

само в този форум могат да се намерят поне петима (на първо четене), които са на светлинни години пред подобни целоживотно плагиатстващи елементи

 

като направят фирми, които да се занимават да ходят по клубовете и да слушат какво правят хората като музика и като започнат да им подават ръка за да ги изведат напред тогава ще има смисъл.

 

както е казал Бейбифейс боб - дано си видят по-далеко от старите муцуни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа любопитнооо :surprise:

http://soundcloud.com/mm76-1

 

Другарю Караджов чуйте пък и не само вие и предценете

А иначе напълно (100%) съм съгласен с колегата Бейбифейс боб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак виждам къде ни отива енергията, с която можем да създаваме хубавите неща, за които мечтаем, обсъждаме и... чакаме да ги направи друг някой. Темата е открита с идеята за повече инфо около новосъздадената Българска музикална асоциация. Сетне идва примерът /не пръв, не последен и не само негов/ с отношенията "стари" - "млади". И коментарите вече са само по тази линия. В момента в ОффНюз Евгени Дайнов тъкмо е пуснал една статия, визираща несекващите опити на поредните управляващи да насъскат "столичани" срещу "провинциалисти" - и обратното. И там нещата - вместо около управлението, изборът ни и екопротестите /откъдето идва темата му/ - веднага избиват около "извадената сопа" - граждани или селяни...

Няма да се променим, поне в живите сега 2-3 поколения, така мисля. А е жалко.

 

По темата "БМА", основана миналата седмица. Не е реклама, нали се търси повече инфо; направих интервю с Васо Гюров. Утре трябва да излезе в ОффНюз като статия, в сряда в Кутията ще пусна малко глас с някое парче. Мнението ми е, че тръгват с добра идея. Били едни и същи хора - четох из разни постове и страници. Ами, кои да са, да не би да има други.

Най-важното, обяснено от Васил, което те тепърва ще правят с всички интересуващи се, е че искат да се създаде портал, архив, библиотека, медия - която от една страна, да събере българската музика; от друга - формите на платено ползване /а ще има и безплатно/ да формират пари, които да отиват директно, пряко, без посредници /както във всичко у нас, тук, днес/ - у авторите, правоносителите /както е употребявано юридически/. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Евгени Дайнов тъкмо е пуснал една статия, визираща несекващите опити на поредните управляващи да насъскат "столичани" срещу "провинциалисти" - и обратното. И там нещата - вместо около управлението, изборът ни и екопротестите /откъдето идва темата му/ - веднага избиват около "извадената сопа" - граждани или селяни...

Няма да се променим, поне в живите сега 2-3 поколения, така мисля. А е жалко.

Братанов,той нищо ново не казва,това е стар милицЬонерски трик да насъскат кучетата (в случея овцете) срещу я лекари,я учители, за да не се усетят кучетата кой ги държи гладни..и се ядем взаимно - нема по тъпо племе,ей.. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам с какво тоя "портал" ще помогне на българското изкуство по какъвто и да е начин - вместо да си напънат дебелите гъзове(пример звезди от ахат), да се вкарат малко във форма и да издадат нещо ново и квалитетно, а не като простотиите на БТР в последните 10тина години - кво е туй - рок-чалга?, те имитират някаква абстрактна безсмислена дейност дето и те май не са наясно каква й е целта. Ми да изкарат някой нов хит, той няма да има нужда от портал за да се продава и знае. Клетва - абсурдно тъпа и безсмислена, пошла песен, но почти всеки българин я знае. Ама те вече са поодъртели, и искат на стари лаври нови мерцедеси да карат :) Ем не става. Виж ако бяха се насочили в документиране на историята на новата българска музика - като почнеш там от сребърните гривни, всички известни и не толкова известни групи, оставили разни следи в музиката, щеше да е много яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От казаното от В.Гюров става ясно, че се е учредила Асоциация, паралелна на Профон и Музикаутор, а не алтернативна на двете организации. Аз лично пак не виждам проблем - Профон и М'аутор дебнат ротациите, а БМА ротира в медията си. По - важното е, че БМА се е нагърбила с комерсиализиране на българска музика, чрез създаване на платформа за разпространението й, както и на информация около нея. Гюров е "ъндърграунд" и думите му ми вдъхват надежда, че новото учреждение няма да е "парцал за прахта по пагоните на старата школа" или тясно профилирана теснотия от тесни съвременни неща на широки лобистки джобове.

Един въпрос ми е много интересен - какво значи да няма посредник при събиране и изплащане на възнагражденията? А кой ще обработва документацията и ще следи за изпълнението? Може би софтуеър, по-гениален от тези на професионални организации като Проф..ъъ..ан и М'аутор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.