Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с уредба.


Recommended Posts

Нямам идея в кой раздел трябваше да пусна тая тема и се извинявам предварително за невежеството и възможното неудобство на модераторите.

Дори не знам дали е и за този форум, но тъй като тук наблюдавам постоянно хора, които разбират от техники... реших да си оплача накратко съдбата...

Държа да се допитам какъв евентуално може да е проблема, с който се сблъсквам в момента, че вече ми идва да я взема и хвърля през прозореца, щото преди няколко години се изръсих за нея много повече, отколкото моя стандарт позволява и след купища ремонти, сменяне на интегрални схеми, чиято цена и монтиране струва горе долу колкото половината на цената на цялата уредба (в днешни дни...).

Сега изникна поредния проблем. Както си свиреше просто спря. Обаче интересното е, че стрелката, продължава да се движи, тоест уредбата работи, просто очевидно не дава никакъв сигнал към тонколоните... по принцип като я пусна тая уредба от колоните се чува звук, имам предвид жужене, съвсем леко, което е знак, че работи, но не е пусната никаква музика.

Сега - нищо. Ни звук, ни шум.

Интересува ме какви са възможностите ... имам предвид, нещо голямо ли е като повреда, нещо пак скъпо ли трябва да се подменя и какви са вариантите...

Извинявам се пак за раздела, и мерси за вниманието.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, разбирам отчаянието, но от поста нищо не се разбира.

Нищо съществено не е казано, за да може да се анализира, само мрънкане.

Как комуникирате с други хора направо не разбирам...

 

Хайде сега, едно по едно:

1. Име на апаратурата

2. Модел

3. История на сегашното заболяване

4. Стара история - какво досега е правено (или е казвано, че е правено)

5. Какви са познанията, поне като потребител, за да се знае какво да се предлага.

6 Как да се води диалог със секретен агент, който дори не е показал от кое населено място е?

За сега стига толкова. Да видим дали ще има резултат от току що написаното.

 

ПП. Няколко снимки на отделните компоненти ще са от помощ. Да са на фокус и при добро осветление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми с пряката комуникация, имам проблем с обяснението на неща, които не са ми особено ясни, но повярвай, давам всичко от себе си...

Моделът е Sony Mhc Gt444...Не мисля, че сегашното ''заболяване'' има история, тъй като се случи само преди няколко часа...

Иначе, какво е правено... беше изгоряла интегралната схема преди година и половина, отнесох я на ремонт, поръчахме схемата, сложиха я, и от тогава не е имало проблеми...

Не зная с какво ще ти послужи тази информация, но съм от Радомир. Предния ремонт бе направен в Дупница.

За снимките, утре по светло, но за качеството не давам особена гаранция, ще са с телефон.

Само да конкретизираш какво точно ще ти бъде от полза да снимам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май наистина няма смисъл да обяснявам, защото явно ще трябва кавалифицирана намеса. Може да има повреда в мощните захранвания, във интегралните схеми, в процесора за управление...

Без отваряне и проверка, няма как да се познае нито какъв е проблема, нито дали ще е рентабилен ремонта.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Обади се на 070017669 и питай за сервиз специализиран в ремонта на уредбите , да не пропуснеш да уточниш че е имало некадърна намеса и машинката е разчовъркана ! За изпращането до сервиза има куриери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.