Jump to content
Българският форум за музиканти

К'во ще кажете да има цедка на кавърите и авторските.


Recommended Posts

Гледам как се качват едни "кавъри " - клипче в youtube - Нашия по чехли в спалнята надупил ACDC и свири на китарата заедно с уредбата.

 

Не говоря да има редакция по кадърност ... всеки прави каквото е по силите му ,това е ясно .

Но да се записваш докато си репетираш любимо парче заедно с оригинала , звучащ в уредбата, може да е всичко друго, но не и кавър версия (Ако ще и да го правиш виртуозно). Ако трябва друг раздел за такива напъни - както се вижда материал за него, има в изобилие.

 

В "Авторска музика " , макар и по рядко, някой пък решава че джема му върху бекинг трак от нета е авторско творение.

 

И без това след отделянето на борсата сме малцина , поне да е по взискателно отношението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо чак толкова :) цедка.

To форума и без това е по-скоро посветен на хора зарибени по хардуер/инструменти и маркови "неща", не на такива които се опитват да свирят.

Поне повечето потребители.

Примерно:

- човек който свири супер яко, постнал там случайно нещо (клип как свири и обява че дава уроци примерно) и има ....15 форум поста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам как се качват едни "кавъри " - клипче в youtube - Нашия по чехли в спалнята надупил ACDC и свири на китарата заедно с уредбата.

 

Не говоря да има редакция по кадърност ... всеки прави каквото е по силите му ,това е ясно .

Но да се записваш докато си репетираш любимо парче заедно с оригинала , звучащ в уредбата, може да е всичко друго, но не и кавър версия (Ако ще и да го правиш виртуозно). Ако трябва друг раздел за такива напъни - както се вижда материал за него, има ".....

Никой не иска да се дели, ама и аз съм съгласен с горното. Честно казано не ми се гледа как се свири върху парчето. Нито мога да чуя нещо като света, нито ми е интересно, а и категорията "кавър" за подобен род изпълнения е странно определение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българина е обречено животно - у него от край време е насадено неистовото желание да се дели

 

Амии първо отделиха пушачите от непушачите в баровете , а после забраниха на пушачите да пушат . Ето виж че има и съединение в България ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отдавна си говoрихме за това какво е кавър и как трябва да изглежда,обаче и тогава не стана и сега пак няма да стане.Има няколко варианта да направиш кавър.

Да го изсвириш 1:1 с оригинален бекинг или подобен на оригиналния или

да направиш твоя версия с твой бекинг.

Вече дали е само аудио или и видео си е според кой как може и иска.

Предлагам два сайта за бекинг тракове.Има още много такива само трябва да се ползва чичко google.

http://www.blacklabelled.com/

http://www.guitarbackingtrack.com/

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и аз съм много ЗА да се отделят тези "кавъри" и много ми се ще да го направим. Проблемът е как да кръстим с една дума свиренето върху оригинала? Ако приемем, че кавър е свиренето върху бекинг трак някакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми е много чудно как по дявола трябва да се нарече свирене в/у оригинал и защо да не е кавър!? Като няма бекинг трак - какво!? - да не свирим ли?

 

Вярно е, че има и хора/групи, които си правят "истински" кавъри и това е готино, но не всеки има възможност/умения или просто желание.

 

Ако искате кръстете 1вия вид - Гавъри... и да се качват в "забавна простотия"... Мое мнение - това са пълни глупости и не мога да разбера к'ъв е проблемът при положение, че хората си правят кефа, кво по-хубаво от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, няма лошо и в двете, просто на някой му се слуша кавър в единия смисъл а на друг му се преви кавър в другия смисъл. Няма лошо и двете номера е да можеш да отсееш и да чуеш това, което искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма бекинг трак - какво!? - да не свирим ли?

 

 

 

Като няма , може да опиташ да си направиш сам.

Съжалявам вече , че поставих такава тема... нека всеки си прави , каквото му е кеф и да качва на воля, където му е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ не знам, ман, влизаш - пускаш/чуваш за 1 секунда и затваряш като не те кефи,кво толкова ;)

 

^ "Като няма , може да опиташ да си направиш сам. "

не всеки има възможност/умения или просто желание.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Backing Track Repository към сайта, с раздели по категории и search field :)

Ама мн. работа и може да има проблеми с авторското право, освен за траковете собствено производство.

Последното може и да прерасне евентуааално в някаква мини-мини търговийка, т.е. да има интерес от разработката на тази част.

Ама напъна по-скоро ще е с идеята като за "идеята", пък ако стане..

Нивото на траковете трябва да е сравнително високо, по чужди сайтове има мн. качествени тракове за примерно 2,3/5 лева и ако те накефи и искаш да свириш/пееш отгоре.. не е чак толкова скъпо.

---

Свиренето върху оригинала си е някакъв подраздел кавър.

Не е лесно, особено за недисциплинирани хора. Но и какво - слушаш сега колко изпълнителя е в синхрон, няма ли да "сгреши". Колко перфектно е запомнил и дали му стига техниката за всички елементи.

Пък саунда му ако е кофти или не е добре смесено като ниво - няма и какво да слушаш.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.