Jump to content
Българският форум за музиканти

New Standart Tuning (Robert Fripp)


~DN

Recommended Posts

Някой свирил ли е с такава настройка? Какъв размер струни са за предпочитане? Като навъртам ключовете ме е страх, че ще скъсам някоя жица и ще ми извади окото. ^^

А изглежда супер интересно с тия големи интервали. Аз от време навреме настройвам първата струна 1 whole step нагоре имено заради тоя ефект, но чак до такъв опън не съм стигал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Виж ся, ич не мога да разбера за какво говориш. Трябва да ровя в тубата да го намеря тоз и да видя как си настройва китарата?

 

Айде като пускате нова тема да внасяте малко повече инфо, а не да ни карете сами да си го търсим ...

 

Со здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дададада

'Начи... слушай ма са, брат - Robert Fripp от King Crimson измислил (или популяризирал, не съм сигурен) настройка на китарата, която той нарича New Standard Tuning (NST -> CGDAEG). Мислех, че е добре познато явление и че само аз тепърва го откривам, затова така забулено го дадох.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/New_standard_tuning

Редактирано от ~DN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No offence :)

 

За пръв път го чувам и ще е интересно като си отворил темата да дадеш повече инфо!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

GDAE се настройва цигулката....CGDA се настройва челото... +едно G на първа струна...

Редактирано от baitanas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, докато се лигавех един ден я пробвах с 10 ме беше страх, но стана...за 30 минути, после я свалих пак на Ми.

Основното е, че стават Power Chords навсякъде...аз ползвам Drop D за подобна цел.

Известна настройка е, но не и в БГ. Тук и King Crimson не са много пополярни, но нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.