Jump to content
Българският форум за музиканти

FireWire 1394 към USB преходник?


Recommended Posts

Здравейте колеги има ли FireWire 1394 към USB преходник? Имам карта M-audio FireWire 410 искам да я вържа към лаптоп с USB.

Възможно ли е и има ли такъв преходник. Ако има от къде мога да го закупя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Не става няма как да дйде до БГ, за въпросната карта ми трябва букса 400 към USB а не това!

Мнение от човек който е пробвал подобно нещо!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А какъв е лаптопа. Ако има PCMCIA си вземи някаква подобна карта

 

202378574.jpg

Ако имаш възможност гледай да е с чип на Texas Instruments. Точно преди преме продадох една такава ама замина.

USB преходник - мисля, че няма такова животно. Стандартите са различни.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не става няма как да дйде до БГ, за въпросната карта ми трябва букса 400 към USB а не това!

Мнение от човек който е пробвал подобно нещо!

 

http://www.ebay.com/itm/120CM-USB-MALE-TO-IEEE-1394-6-PIN-FIREWIRE-TRAVEL-CABLE-/260954468726?pt=US_FireWire_Cables_Adapters&hash=item3cc2193176

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А какъв е лаптопа. Ако има PCMCIA си вземи някаква подобна карта

Няма иначе имам същото, ползвах го за стария компютър! :)

Мерси колега @visiondann това би трябвало да свърши работа. Въпоса е някой дали е пробвал подобно нещо?

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За сефте виждам такъв кабел - ако работи ще е доста тънко решение. Ама нещо ме съмнява като знам как някой карти са капризни към FireWire чипсета. Само някой който го е пробвал може да каже.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя кабел (ибейския) освен за захранване, за друго не виждам, как може да се използва. Големи, грамотни хора, с очевиден достъп до интернет и Гугъл да задават подобни въпроси...

Двата протокола нямат нищо общо, без специализиран хардуер няма как да се транслира поток данни от един протокол към друг. А дори и с подобно решение (не съм срещал такова досега в реалния свят) латенцията би била от порядъка на секунди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

преходници, хъбове, не

я виж пак лаптопа дали няма от малките firewire конектори, аз едвам го видях :)

двата вида:

http://en.wikipedia....-46_Diagram.svg

но малките нe дават захранване, ако интерфейса разчита на такова

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да пиша, че тоя кабел и да го видя да работи пак няма да повярвам. Но presly ме изпревари. :)

 

Ми аз пък съм го виждал това да работи, и си е факт. Не гарантирам за горепосочения кабел, но с подобен записвах с моята ProFire 2626, в ДъБокс, (пулта -> интерфейса -> лаптоп). Едва в последствие разбрах, че лаптопа нямал Firewire... Съвсем риълтайм, 6 канала си ги отпра като пич !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко фактология:

 

"I had the problem I bet you have: Camera with firewire and a computer with only USB. It LOOKS like this product will solve our problem, right? Wrong. Turns out, the only purpose of this product is it (supposedly) allows you to CHARGE your firewire device from a USB 2.0 port. But it does NOT enable DATA TRANSFER because Firewire (iEEE 1394 4-pin connector) is NOT compatible with USB 2.0 interface. So there you go. I don't know why they make this product!"

 

"I recently obtained a high-end laptop computer and discovered it has no Firewire port. I purchased this cable in hopes the system would recognize the Mini-DV video deck through a USB port. It did recognize that a USB device was hooked up but the firewire drivers to talk to the video deck are not found through the USB device driver search. This was a waste of money on a failed experiment. At least it was not a lot of money."

 

И в крайна сметка:

 

"If you don't want to throw your money away, do not buy this device. It does not work. My computer or your computer won't recognize the USB device."

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.