Jump to content
Българският форум за музиканти

V_Lady

Още излагация от България

Recommended Posts

^ В тоя тон, моята любима картинка за подобни теми:

450px-Maslow%27s_Hierarchy_of_Needs.svg.png

• Like 1

Да, ще продължавам да се възмущавам на българската простОтия и никой, ама никой не е способен да ме спре.

1. Българка ли си по националност? Ако да, мислила ли си по въпроса, на каква част от тази "просттия" си носител самата ти? Не ме разбирай грешно, въобще не те квалифицирам, просто искам да изясним дали смяташ, че в тази държава живеят два типа хора: простаци и такива, които нямат нищо общо с тази работа. Личните си впечатления оставям само за себе си, интересно ще ми бъде твоето мнение.

2. Освен мимолетно форумно внимание и известна доза стрес (който на твоятя възраст би могъл да бъде дори полезен) какво друго ти носи въпросното възмущение? А какво носи то на хората около теб, включително и във виртуалното пространство около теб?

3. Смяташ ли, че някой ще положи каквито и да усилия тук да те спира, да пишеш каквито и да е баналности, докато не нарушиш правилата?

4. Да не си се сдобила с някое ново мобилно устройство, което си изпробваш тук днес?

Не очаквам да разбереш точно какво те питам (освен евентуално последният ми въпрос) и не се чувствай обвързана с отговори.

В крайна сметка пийпъл, не забравяйте, че сте в страна, която е по-близко до Етиопия и Еритрея по стандарт на живот отколкото до Германия. Като правите наблюдения, съобразявайте се с това статукво - искате или не, всички сме част от въпросната работа :)

Също не знам къде ги бълнувате тия 500лв, ама това може би е средната заплата в София, но в по-малките градове 500лв се считат за доста висока заплата.

Edited by 7thString

Ех, само ако имаше толкова мнения и прегледи на неща, които потребителите са създали или изсвирили :)

• Like 5

:) Продължавайте да храните, аз отказвам повече да споря.

1. Българка ли си по националност? Ако да, мислила ли си по въпроса, на каква част от тази "просттия" си носител самата ти? Не ме разбирай грешно, въобще не те квалифицирам, просто искам да изясним дали смяташ, че в тази държава живеят два типа хора: простаци и такива, които нямат нищо общо с тази работа. Личните си впечатления оставям само за себе си, интересно ще ми бъде твоето мнение.

2. Освен мимолетно форумно внимание и известна доза стрес (който на твоятя възраст би могъл да бъде дори полезен) какво друго ти носи въпросното възмущение? А какво носи то на хората около теб, включително и във виртуалното пространство около теб?

3. Смяташ ли, че някой ще положи каквито и да усилия тук да те спира, да пишеш каквито и да е баналности, докато не нарушиш правилата?

4. Да не си се сдобила с някое ново мобилно устройство, което си изпробваш тук днес?

Не очаквам да разбереш точно какво те питам (освен евентуално последният ми въпрос) и не се чувствай обвързана с отговори.

На мацката очевидно ѝ писна да води спор, който би имал същия успех, ако беше със стената. Аз обаче мисля да отговоря на тези въпроси, защото споделям до огромна степен мнението ѝ.

1. Не знам дали е коректно да делим хората на простаци и интелектуалци (макар че почва у нас за подобно разделяне - бол), но в България определено е вървежна класификация в стил: граждани и тесногръди мижитурки. Очевидно вторите са повече и винаги ще бъдат - затова и все ще сме на тоя хал. Това насочва и към отговора ми на втория въпрос.

2. По всяка вероятност момичето е потресено от поредния сблъсък с жалката българска реалност и ползва форумното пространство като място за споделяне на лично мнение, за да изкаже възмущението си и да предизвика дискусия, предполагайки, че в този форум са събрани хора с вкус към естетичното. Както обаче очаквах, на казана с българите дявол с вилица не му трябва и е логично с течение на времето броят на т.нар. "щрауси-непукисти" (както се пее в една популярна пародия на песен) да расте. Чудя се кога ли ще дойде и моя ред да цитирам Пеньо Пенев:

Когато цъфнат теменугите

и работите тръгнат зле,

еби им майката на другите

и гледай ти да си добре.

Еби им майката на другите

и в себе си утеха намери.

И ако в себе си утеха не намериш,

еби си майката и ти!

3. Вторият отговор беше достатъчно изчерпателен, за да отрази мнението ми и по този въпрос.

4. Това си е вече специфично към нея, аз си пиша от лаптопа, както правя през последните 2 години вече ;)

Ура! Най-после един човек, на който целта в живота не му е да се заяжда с непознати хора в интернет :) Благодая за подкрепата.

А както самият господин каза - няма да се чувствам ангажирана да отговарям ;)

Лека му пръст на Любен Дилов баща - "и да се гордея и да не се гордея все съм си българин, така че предпочитам да се гордея", си мисля същото и аз.

• Like 1

Само не разбрах защо се чувстваш заядена :) Но щом искаш да ти го сипем с лъжичка, ето ти в резюме:

- С мрънкане нищо не се променя - нито в личен план, нито в обществен. Нито с мрънкане в кръчмата, нито пред гаджето, нито във форума, нито със създаване на "групи" и "петиции" във фейсбук. Става с действане.

- С действане можеш да си подобриш много личното пространство и обкръжение - можеш да си избираш приятели, да си избираш образование, да избереш дали да или да не гледаш рекламата на Азис, турските сериали, новините на "майчин език", Милен Цвътков, можеш да избереш образованието, възпитанието на детето си, можеш да си избереш партньора в живота и всичко това, което да те слее с общата локва лайна, или да се опиташ да си направиш едно такова китно островче в морето от лайна, че даже и да му сложиш ароматизатор.

- С действие не можеш да промениш народа, можеш само да си загубиш времето, енергията, нервите и парите, оттам и шансовете, които би могла да имаш да градиш себе си.

- Емигрантството е специфично решение и с парадирането му единствено предизвикваш насмешка - от страна на тези, които са пътували като мен в чужбина, но въпреки всички горни фактори, са успели да закрепят островчето си, защото преценяват, че все пак нещо ги държи тук, и от друга страна - на хората, които вече са навън и са осъзнали, че да си мислиш, че там автоматично ще живееш в разкош и аристократизъм е меко казано тъпо. Няма нищо лошо в това заблуждение, но поразучи за твоя лична информация - виж дали техните деца не са същите идиотчета като тези тук, с малко по-добро възпитание, дали английските сополиви пубери не се напиват и се влачат по улиците след мач и дали между Виктория и Лондон Ай не е пълно с разни долни миризливи утрепки дето спят върху кашони и подобни. И в крайна сметка бидейки там, дали ще приемеш ролята на едно източноевропейско емигрантско нищожество тип черен роб в погледа на местните очи, но успокоена от лицемерното добро възпитание да не ти го кажат директно... :)

В нито една моя дума не целя да се заяждам с тебе, а да те подканя да мислиш :)

• Like 2

Таз тема има високо концептуални и интелектуални разсъждения.

Мен ме дразнят по простички неща - люпенето на семки в парка на татето и мамата на детето, което от ранна детска възраст усвоява специфично плюенето по земята, хвърлянето на кутийки, бутилки, хартии от коли, балкони, изхождането на "на мама детето", в случая куче насред тротоара и кофите за боклук в квартала, които са набити на средата на улицата, вкл. И в центъра на града, ей те така.

Останалите излагации са нещо като следствие.

• Like 3

Колко мизерия и помия има по "белия" свят.... Да тук циганията ни завладява, но като човек живял в Чужбина не малко време и пообиколил разните му там държави, съм се нагледал на такива мизерни неща, че съм оценил нивото на тяхната селения и нивото на нашата. Няк'си не ми се живее в среда, в която тийновете си махат главите повече от нашите, в която си заобиколен от пияни младежчета, търсещи приключение ( и тук е така, но повярвайте ми това, което съм виждал...), жените стават само за извращения и няма либоф там, всичко е " Oh, I want you to F*ck me right now in my *ss) И подбор на получателя на това съобщение няма!!! А то грозно.... Благодарение на всичките забрани и контрол селенията им избива много повече от нашата. Ха заслушайте се в текстовете на новите УСА и Брит хитчета... ми тя чалгата последно време може да се каже, че е претърпяла някакъв прогрес...Целта на всичките им хитчета и появи на недоразумението Лейди Гага е точно такваз , каквато е и на чалгата. Онова там си е баш Чалга...

Та за заключение ще кажа, че съм преминал през периода " тръгвам и там ще си постигна сите мечти и ще си живея райски" и след всячески опити съм се прибрал РАЗОЧАРОВАН от заблудата на всеки потенциален емигрант... Оказва се, че всичките "хубави" неща от роднини съм ги чувал, за да не ги мислим ние колко им е зле....

И Те Така!!!

Още много може да се напише за селянията по принцип, но голяма заблуда е, че в момента на емигрирането попадаш в "подреден и хубав" свят..... И аз съм на мнение, че вместо да се справяме по лесния начин с проблемите, трябва не да бягаме, а да се изправим срещу тях. Но младото поколение не може да го направи това... А от тях зависи...

Таз тема има високо концептуални и интелектуални разсъждения.

Мен ме дразнят по простички неща - люпенето на семки в парка на татето и мамата на детето, което от ранна детска възраст усвоява специфично плюенето по земята, хвърлянето на кутийки, бутилки, хартии от коли, балкони, изхождането на "на мама детето", в случая куче насред тротоара и кофите за боклук в квартала, които са набити на средата на улицата, вкл. И в центъра на града, ей те така.

Останалите излагации са нещо като следствие.

Неприятно е да. Но мен пък много ме дразни да се акцентира върху това като най-важното. Нали, почистете душите си, извисете се всеки със своя дребен принос..

И това е важно. Но според мен акцента е неправилен.

Даже ми се струва че зависимостта е точно обратната.

Тъпо е един човек да открадне 10 милиона а обикновени съвестни домакинства да събират стотинки за някаква кауза.

Тъпо е ти да чистиш пред входа без пари, а тези които трябва да чистят да развиват дейност на документи и да барат пачки.

Не може на дребно хората да носят отговорност, но на едро, и то за колкото повече блага и отговорност да става въпрос да не носят никаква. Просто не е правилно.

И дали цяла софия, пловдив, варна ще върви по улиците и ще плюе на земята ми се струва не толкова важно на фона, че някой може да остави 500 човека без заплати с месеци и да не носи никаква персонална отговорност.

Или че никой не е виновен, че цяло едно поколение което е работило и си е плащало каквото трябва сега не може да оцелее без да му помагат близките и мн. хора мизерстват. Кое е голямото, кое е малкото?

Трябва мерките да са реципрочни, в смисъл - плюеш семки - 10/20 лева глоба, откраднеш 10 милиона - бесят те на орлов мост :)

Но без второто, първото ще предизвиква само гняв и чувство на онеправданост. И то съвсем разбираемо. Просто е толкова маловажно.

На запад може и да ти направят забележка за плюене, може и не, както и да е. Но една финансова злоупотреба в такива размери, ще предизвика повече ответни реакции. (Може би корпоративна измама в щатите не...)

Edited by emosms

Да се включа и аз в тая ненужна полемика:

Няколко пъти по - назад се говореше за това, че ниския стандарт на живот е едва ли не единствена причина за ширещата се простащина. Аз лично познавам хора с четирицифрен месечен доход, които са пълни селяндури с почетна диплома за отличен успех по простотия (как са стигнали до длъжността и заплатата, която получават - това няма да го коментирам...). В същото време познавам и хора, които при 450 лева месечен доход намират сили да се стиснат, да погладуват малко и да си купят от време на време по някоя книга. Това, което искам да кажа е, че за простотията няма пол, възраст, социална принадлежност. Тя си ходи по хората, това е.

И специално за V_Lady:

Аз също се дразня на всички тези неща, не мога да ги търпя. Но изборът ми е да остана тук - може да е блато, ама си е нашето блато. Може би някъде по света живеят по -добре, може би има такова място, където преди всичко се цени умствения багаж, но аз съм избрал да не го търся. Защото ако го направя, първо - това за мен ще означава, че съм се предал, второ - а дали моя багаж ще е достоен за такова място... ,трето - от всички контакти с приятели емигранти съм научил това, което е казано в последните два поста или иначе казано - голямо търсене ще падне и последно - ако успея дори и на единчовек да покажа, че не простотията трябва да направлява живота му, то аз ще се чувствам като най - успелия човек. И за да съм още по убедителен по трета точка - разгледай каква е масовката, която ни залива отвсякъде - пияни Бритнита, друсани Гаги, оргийка с Парис Хилтън... и всички те претендират да са от едно по - различно общество... и изобщо примери много.

Нещо в заключение - едно е да живееш сред простотия, друго е да се примиряваш с нея и трето и съвсем различно е тя да направлява живота ти. Все още смятам, че само първото е валидно за мен. А съм преживял времена, в които всичко живо около мен припяваше "радка пиратка", "доко доко" и тем подобни тъпотии, от които и до ден днешен ми се повдига.

С всичко това се опитвам да ти кажа едно - не действай първосигнално и не се сърди на колегите без да имаш някаква реална и значителна причина. Не бързай да съдиш за човека по две думи, за едно цяло поколение по снимките на няколко пияни гарги и за едно общество по рекламата с някакъв си уродлив педераст. И аз самият, въпреки че те подкрепям за непримиримостта ти, намирам за детинско изказването ти за това, че като завършиш ще напуснеш страната. Някак си ми звучиш като намусено детенце, което тропа с крак и не спира да повтаря "Ще видите вий като порастна!"

Толкова от мен, ай със здраве!

Хаха, благодаря за подкрепата. Намусения си период, в който повтарях ,,ще видите" слава Богу отдавна ми е зад гърба. Няма да разкрия тук причините, поради които искам да се махна оттук, тъй като са прекалено лични и не смятам, че трябва да са достояние на всички тук. Простотията безумно много ме изкарва извън релси и се радвам, че не съм една от всички тези посредствени Бритнита и Парис Хилтънки, както ги нарече. Времето ще покаже какво ще се сучи с мен и не само то, разбира се. Подкрепям твърдението ти, че не трябва да се съди за една цяла нация само по снимки и реклама с педераст, но де да бяха само тези неща.. Не отричам, че има и умни, възпитани и целеустремени хора на тази земя.

И пореден въпрос, на който рарзбира се, ще получа отговор, колкото и на предишните. Коя е дамата на аватара ти?

Edited by blr

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.