Jump to content
Българският форум за музиканти

V_Lady

Още излагация от България

Recommended Posts

@ blr тебе специално те чета c респект и уважение, надявам се, че не изпитваш удоволствие да мачкаш, вместо да помагаш. Извини ме, че така ..., но дамите и без друго много много не се обаждат, та, не ни пропъждайте, защото не можеме да се мериме със силния пол, все пак. :) Сега да не ме нашариш с червеното моливче, ей!!! :D

Благодаря за респекта и уважението!

Не изпитвам никакво удоволствие да мачкам никого, без значение дама или господин, напротив едни от най-уважаваните от мен съфорумци са дами. Трудно обаче премълчавам теми, които са далеч под средното ниво на този форум, особено когато положението се превръща в "крадецът вика-дръжте крадеца".

Каква е информационната стойност на тази тема? Каква според теб е "правилната" реакция на такива откровения? Какво значи да помагам, как? Ако авторката на темата е научила как се пишат някои думички на матерния и език, това помощ ли е?

Нека се опитваме да поддържаме нивото в този форум високо! Според мен, теми като тази не спомагат за това. Да не забравяме, че тук (говорилня или не) не е точно място за подобни" умоизлияния". Не съм запознат с teenproblem, но съдейки по името ми се струва, че там е далеч по-подходящо място за споделяне на подобни проблеми от teenagers.

Струва ми се, че ако оставим този, а и други раздели, да се превърнат в споделяне на подобни размисли и страсти между 19-годишни, форумът нищо няма да спечели.

Edited by blr

Не мога да разбера някои неща от тази тема - нито това защо хората продължават да се стряскат от тези глупости, нито защо поддържат по този начин известността на определени личности, които разчитат основно на това (в университета преди време дори съм имал задачи да пиша за Азис), нито това как сайтове като разкрития.ком са нещо, което става за каквото и да е, особено за цитиране, нито защо хората от 9gag ореваха света, та чак до нещата, които засяга отглеждане на деца и като цяло живота в чужбина, който някак ми се струва, няма да е особено по-лесен от колкото тук, не защото даден индивид е определена националност, а защото просто си е трудно. Дееба и дългото изречение.

Не се заяждам, далеч съм от тази мисъл. Ама наистина не е зле да се мисли от време на време.

• Like 1

Няма никакво значение кой сайт съм цитирала, а въпросите за отглеждането на деца и пр. по принцип са неизчерпателни и изискват внимание, защото резултатът е Азис, както и абитуриентките, както и редица други български граждани, които поради една или друга причина са станали част от т.нар. Хайлайф.

Смятам, че всеки от нас в този форум има различни интереси и различни неща, които ги вълнуват. Не знам защо трябваше да отнеса толкова много заяждане от brl по толкова груб начин. Да, ще продължавам да се възмущавам на българската просттия и никой, ама никой не е способен да ме спре.

• Like 2

Дали в 9gag или youtube, тези неща СА ТАМ! А това, повярвайте ми, бурзо ще стигне до цял свят.

Edited by V_Lady

@ blr Съжалявам, не се ядосвай. Да, има полза от правопис, ако някой ще следва българска филология, но ако ще емигрира..не знам, всеки си преценява на какво дередже е. Пък и като гледам хората "Only in America" в какви училища учат (18+), много изоставаме, много! ;)

btw: Говорилнята си е спам-център, какво има да се развива ? (това беше в кръга на майтапа)

:)

V_Lady, няма да коментирам видеото защото има друга тема по въпроса. Специално за това мога да ти препоръчам да спреш да гледаш телевизия - ще се учудиш когато осъзнаеш колко ценно време от живота си си губила прекарано пулейки се в един екран с малоумници и масово изпростяване.

Второ, не знам колко си била по света и у нас ама ако си мислиш, че там те чакат с отворени обятия, пожелавам ти да се освестиш - да, винаги има място за миячи на градски кенефи и камериерки, които понякога заработват и като курви, а защо не и такива наши момичета които с удоволствие се наебават(без извинение) с първия незнаещ български тиквеник за да вземат заветното гражданство, па и някоя стотинка. Ако се причисляваш към някоя от тези категории, еми... всеки по собствения си път към успеха.

Трето - дали дъщеря ти ще стане курва или не - зависи единствено и само от теб и семейната среда. Аман от некадърни, необразовани и безотговорни родители - звучи крайно, но според мен при такава тъпа нация като нашата, правото да имаш дете трябва да е лимитирано(както и още много други права) и не е никакъв прогрес на нацията да има повече родени човешки единици, след като тия единици се превръщат точно по вина на родителите си в идиотчета и деграданти. Само, че и ти, както и самите виновни родители винаги прехвърляте топката на други - не, мила, не е виновен Азис, че се прави на педераст, не е виновна и гнусната чалга със всичките й силиконови извращения - виновна си ти като родител, че си абдикирала от ролята си на такъв, ако в това се превърне детето ти, защото когато оставиш средата му да е родител вместо теб, резултата е ясен. Също не забравяй, че родителите на тези курви(админите да преценят, но не виждам в съответните снимки на "абитуриентки" да има по-добър термин за описване) всъщност са спонсорирали тази визия и се гордеят с нея, така, че можеш да си представиш нивото на масовката :)

Разбира се, има много, наистина много разумни причини, които могат да те накарат да вземеш решението да емигрираш - проблеми, които могат да ти съсипят живота в нашата мила родинка, но визираните от теб "причини" всъщност са нещо, което зависи само и изключително от теб, а не от страната, в която си. И за твое лично успокоение - не, нямам деца и не говоря от личен опит - но познавам достатъчно емигранти - и кадърни, и некадърни, и мога да те уверя, че родителя-простак си е родител-простак навсякъде по света, и простотията гарантирано се предава на поколението му.

И пак в заключение - ако Азис не се правеше на педераст, нямаше да бъде известен в нашия народ. А самия факт, че дори тука, у форума, в който по подразбиране нивото би трябвало да е една идея по-високо от масовката, има вече 3 теми, съдържащи рекламата, дали маркетинговия отдел, който я е направил не заслужава премия?

Със здраве :)

• Like 2

Верно бе, чак сега ми светна, как може нация (говорим за мъжката част), която се гордее с мъжествеността си ("...ако я фана ши я сцепа таа...") да залита по Азис?! Това не говори добре за тази част.

• Like 3

@ blr Съжалявам, не се ядосвай. Да, има полза от правопис, ако някой ще следва българска филология, но ако ще емигрира..не знам, всеки си преценява на какво дередже е.

btw: Говорилнята си е спам-център, какво има да се развива ? (това беше в кръга на майтапа)

:)

Тц. Ако човек е решил да емигрира, ще му се наложи да усвои чужд език, като степента му на интеграция и просперитет в чуждото общество зависи до голяма степен от това, колко добре ще се справи езиково. Как ли аджеба ще стане, след като е неспособен, за 19 години, да усвои писмено матерния си?! И когато някой се похвали: "аз съм с три перфектни чужди езика", как да разбираме думата "перфектни"?

Съжалявам, но ще се повторя, това едва ли е подходящото място за замеряне с банални размисли и страсти от 19-годишни младежи, копнеещи за форумно внимание или просто, изпробващи новите си мобилни устройства.

ПП: На мястото на модератор, бих поставил темата на сигурно място-под ключ.

Edited by blr
  • Like 2

Убий глупака с мълчание!

... или нещо от този род гласеше популярната от недалечното минало мъдрост. И какво излиза - да спрем да говорим за Азис и компания и те сами ще си останат в забвение?! Е да, ама не!

Аз самият съм спокоен човек по принцип - рядко паля от 1/4 оборот, но да седя и да търпя простотията селяндурска до откат... И накрая какво - търпиш, търпиш, а тя няма и няма край :no:. Колкото повече търпим, толкова повече ще ни се качват на главата!!!

Не помня къде и кога бях чел интересната идея да се въведе акциз върху чалгата :D След като могат да въвеждат абсурдни закони за забрана на тютюнопушенето (аз съм заклет НЕпушач ;) ), не виждам защо да не направят и нещо такова. 7thString донякъде е прав, че възпитанието на децата зависи от родителите, но не можем да си затворим очите за очеизвадното - средата оказва влияние. Колкото и абсурдно да изглежда това с абитуриентките, не вярвам някой татко да е казал в (почти) прав текст:

Моето момиче, що не си вземеш рокля с гол гръб и без предница - ще обереш точките!

А ако случайно го е казал, то най-вероятно ще е бил поредният поклонник на селяндурската "култура". Да не би сегашните родители (моите например са на възраст около 45, аз съм на 21) да са възпитавани с чалга и гологъзене. Простите хора искат хляб и зрелище, а именно зрелищата развращават. Извод - нуждаем се от качествена алтернатива на простотиите, изобилстващи из културните ни среди. Навремето е имало... сега чалгата и селянията се котират, защото няма по-стойностни продукции. Спирам дотук, че вече преминавам 3/16 оборот :D

в крайна сметка на кой му пука за азис?

относно народната простотия - за 500 лева на месец толкова (дет се вика, ко ти пука за 500 лева :P)

нещата са двупосочни.

а в чужбина ако мислите че веднага ще цъфнете и вържете, събирайте багажа още сега :)

Edited by emosms

Не ви разбирам. Сериозно, просто не схващам.

Какво ви интересува че някой си льольо си дава дупето за няколко секунди в ефир? Какво ви интересува че някаква си пикла си е купила рокля за бала, която само зърната й успява да покрие?

Националната ви гордост ли е накърнена? Или действието на такива хора влиза в противоречие с личните ви мнения и възгледи в/у това кой как си живее живота? Факта, че някои от писалите в тази и предната тема за малцинствения любимец на всички, се взимат доста насериозно и емоционално се обвързват с проблема. Това, за мен, е ясна индикация, че проблемът е на лична основа. Но с моите разсъждения мога да стигна само до тук, обективен извод не мога да си направя...

Колкото и абсурдно да изглежда това с абитуриентките, не вярвам някой татко да е казал в (почти) прав текст:

Моето момиче, що не си вземеш рокля с гол гръб и без предница - ще обереш точките!

А ако случайно го е казал, то най-вероятно ще е бил поредният поклонник на селяндурската "култура".

Всъщност точно това се получава. Най-модерния подарък миналата година беше силиконови цици. Какво повече да кажем :) Да - средата може да допринесе детето ти да стане неудачник, но това би станало след като ти си се провалил като родител. Аз що не съм станал неудачник(само малко :D )? Не е като да не съм се събирал с кварталните идиотчета като малък, ама нашите все пак са успели да ми набият в кухата детска кратуна, че не трябва да съм като тях. :)

К'во значи за 500 лв - толкова :surprise:?!? Ти да не мислиш, че на Азис хонорарите на вечер са му по-малки от тези на гаражните (че и доста по-известните) банди :nono:. Вярно е, че рошавият п*дераст си вее силиконовия задник за 5 лв вход по бордеите на Студентски град, а Metallica например за качествено зрелище искат по 50, но замислете се и колко хора са склонни да дадат повече пари за нещо стойностно (AC/DC ако се не лъжа натъпкаха 60 000 на Васил Левски). Проблемът е, че евтините продукции рядко си заслужават парите, пък макар и нищожни като сума.

@~DN Точно така - личната ми национална гордост е накърнена. Омръзна ми всеки навън като чуе за българи и България да се чеше зад врата и да казва:

А дааа - това не бяха ли от онова крадливо мургаво племе, което вечер по кръчмите се налива до козирката с евтин долнопробен алкохол и играе неприлични танци по масите?

Искам родината ми да е известна с киселото мляко, с розовия цвят и високообразованите си специалисти, а не с някакъв долен лигав п*дераст, който и да пее не може ;)

Еми, сори - факт е - 3/4 от народа са точно такива каквито цитираш. Приеми го и си живей живота :) Мен ме дразнеше до едно време, но какво да правим - ако имаше един нормален народ тук на това местенце, сигурно можеше да засенчим райските кътчета по света с туризъм, но българския народ от освобождението си е превърнат в една пумия, която е паразит на това географско място. Затуй и хич не се гордея, че в паспорта ми пише българин и всеки изблик на патриотичност за тая скапана държава и народ ми е смешен. Ще кажеш, че е предателство към нацията, ама аз ще те питам - към КОЕ?! :)

• Like 1

@hand_of_doom

Очакваш хората, масата хора, да имат вкус, култура, естетика, стабилни ценности за 500 лева на месец??

Да им пука дали азис е просташко и да се поинтересуват каква музика и какъв модел на поп или друга култура да следват като образец?

То верно, че простотията си идва от вътре и не е задължително до доход и стандарт на живот, но обществото като цяло и ценностите..

Хората с висока естетика и т.н. то им идва от душа, нали, възпитанието, културата......т.н...,

но мизерията и средата, страха, мачкат и създават много извращения.

Да не забравяме, че хората първо са животни и трябва да имат елементарни условия.

За какви условия говорим, където човек, работещ на пълно работно време, при една средна масова заплата не може да си позволи да живее самостоятелно по нормален начин???

---

За това че съм българин, не ме е срам. търпя си му всичките негативи. И смятам, че независимо от общочовешките ценности за добро или зло, добре е това което е добре за НАС. Дори на някои други народи да им е зле. Защото на западняците дефатко не им пука за нас .Грам не ми пука и на мен, честно :).

За съжаление, не се правят така нещата така, че да е добре за нас българите, не сме в позиция да диктуваме.

Edited by emosms

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.