Jump to content
Българският форум за музиканти

Ноти за кларинет - български фолклор


Recommended Posts

Здравейте, търся някой добър човек, който да сподели ноти за български хора. Уча се да свиря на кларинет, имам голямото желание да разчупя пръстите и разнообразия репрертоара. Ще бъда вечно признателен! Не знам никакво коляно по-изпъкващо за сватбарско хоро, а и ръченица също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, търся някой добър човек, който да сподели ноти за български хора. Уча се да свиря на кларинет, имам голямото желание да разчупя пръстите и разнообразия репрертоара. Ще бъда вечно признателен! Не знам никакво коляно по-изпъкващо за сватбарско хоро, а и ръченица също.

 

Здравейте, търся някой добър човек, който да сподели ноти за български хора. Уча се да свиря на кларинет, имам голямото желание да разчупя пръстите и разнообразия репрертоара. Ще бъда вечно признателен! Не знам никакво коляно по-изпъкващо за сватбарско хоро, а и ръченица също.

 

Добрият човек съм аз, ама продавам нотите и то точно за кларинет evgeni_72@abv.bg

http://midipopfolk.webs.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Интересно как така продаваш ноти от сканирани книги, свалени от интернет - 15 лева за пдф файл - а книгата примерно се продавала за 9 лева. Какво ли биха казали авторите и издателството?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 1 year later...

Мога да ти дам да си преснимаш едни хора и да ти дам към тях синбеци. Или направо можеш да си купиш на Илийката от ''ку ку бенд'' учебника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата.Фолклорната музика не е лесна.Лек съвет от мен-

1.Укрепвай "амбажура"Не подценявай свиренето на "дълги" тонове...:);

2.Нотите използвай за техническо овладяване на инструмента,Особено внимание отделяй на изучаване и практикуване на различните ладове,маками или казано по-просто изучавай характерните звукореди на които фолк музиката е богата...орнаментиката-по същия път ;

3-4-5.Не спирай да слушаш музика от този вид.Все пак ти трябва натрупване на информация.;

6.Подражанието е една важна първа стъпка.Затова не се хвърляй в наизустяването на виртуозни и непосилни за теб сола.Сладостта в свиренето идва от това да си разбираем,ясен и подреден.Има безброй образци,през които почти всеки е минал и научил и то без ноти;

7.Щом се почувстваш уверен и достатъчно технически свободен,натрупал един чувал с теми,сола-ами пробвай да направиш свои имитирайки и комбинирайки наученото....;

8.Но много важно!-Намери съмишленици и практикувайте заедно.Много се научава!

 

Едва ли съм толкова изчерпателен.Всеки намира свой начин.Най-добре е ако имаш Учител,за да не откриваш топлата вода.Нарочно не продумах за различните стилове с тяхните характерности.Почни от музиката на твоя регион и обкръжение,която най-често звучи около теб.

 

Развивай слуха(не разчитай на ноти),за да не стане "Тъкала Донка престилки и скочил Добри в киселото мляко..."

 

Развивай метро-ритмическия си усет.Това е танцова музика!Ако играещите почнат да се пънат и да куцат,няма да им хареса...

 

 

Не е лесно,но когато задобрееш,НЕ СПИРАЙ да се самоусъвършенстваш!

 

...толкоз от един даскал...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.