Jump to content
Българският форум за музиканти

Beyerdynamic DT-770 Pro - 80Ω или 250Ω


Ex74

Recommended Posts

Здравейте, харесал съм си горните слушалки, но не мога да преценя кой от двата модела да купя.

Ясно ми е, че 250 омовия модел ще му трябва повече за да бъде захранен, но не мисля, че ще е проблем за интерфейс от типа tc electronic impact twin.

В гугъл от търсене на 80vs250ohm разбрах, че 80 омовите са малко по-басови, а 250 по-"балансирани". Сякаш съм повече за 250 омовите, но искам да мога да ги използвам и когато пътувам, и дали ще се намери подходящ мобилен headphone preamp който да ги захранва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ползвам 250Ω вариант и съм много доволен, за съжаление не съм правил сравнение с 80Ω от същия модел и не мога да направя сравнение. Имам портативен едноканален усилвател за слушалки както и 4 канален рак вариант и двата произведени от Parni_Valqk и се справят абсолютно безпроблемно със задачата. Пробвал съм с вградения изход за слушалки на EMU 1616m и не е трагедия, но определено има какво да се желае откъм мощност.

 

EDIT: Каквото съм чел по чужди форуми хора коментират, че 80Ω вариант го препоръчват за тракинг, 250Ω за референс слушане на миксове, но без да съм чул с ушите си не мога да коментирам подобно нещо ...

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепни слушалки - също имам 250 ома варианта. Много добри във всеки аспект на нормална употреба в студио.

Със сигурност батериите на мп3 плеър, айXXX и т.н. ще отидат много много бързо, просто не са предвидени за такава употреба.

Имам едни "тапички" на Сони, които приличат на тапи за предпазване на слуха, т.е. уплътняват доста добре и не пропускат външни шумове и имат добро възпроизвеждане на ниски честоти :), и които използвам за "мп3 плеъри".

Не се сещам модела, но са страхотни, струваха около сто и нещо кинта, това си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.