Jump to content
Българският форум за музиканти

vane

За софийската околовръстна железница и спасение на БДЖ

Recommended Posts

Изсра се и избега. Типично по кестенски. Евала, че даваш пример като Мод ;)

• Like 1

Модовете също могат да имат мнение и не е задължително то да съвпада с чието и да е друго. Не виждам какъв лош пример се дава при положение, че нито има грубости, нито обиди. В този смисъл мисля, че доста необмислено, да не кажа тъпо, да не кажа фекално, се изказа, вероятно под действието на афект някакъв необясним.

• Like 2

Ми аз съм иначе с висок интелект и начетен, ама сега съм на работа и доизчаквам некви неща и ми е скучно, та за това си пиша. После ще ходя на море бохемската, а вие ще си модвате тук и ще си чешате езиците и ще си мислите, че кухата опозиция е изразяване на мнение. Вместо да изчистите темата от всичките ни глупости и да я оставите да послужи за каквото е била създадена. Честно, niggha out!

Това е говорилня. Тя е създадена за такива теми.

А иначе си ходи където си искаш и както си искаш, това е свободна страна, май.

Или трябва всички да сме съгласни...

А ФАР и ИСПА са предприсъединителни програми, а по последни спомени ние вече сме вътре, така че да не бием умрелия кон за четенето.

Програмирането по ФАР като предприсъединителен инструмент се преустановява от 2007 година. Изпълнението и управлението на неприключилите проекти (за 2005 и 2006 година) продължава до тяхното финализиране.

„Наследник” на програма ФАР в условия на членство в ЕС за България е Преходният финансов инструмент. Основната цел на Преходния финансов инструмент е да продължи да предоставя финансова подкрепя за изграждане и укрепване на административния и съдебен капацитет в области, в които не могат да се финансират дейности от Структурните фондове и земеделските фондове.

Може би знаеш, че са приключили всички проекти? Или, че самата структура е същата, но се изпълнява по различни условия и за това - с различно име? Ааа, извинявай тогава.

Името БДЖ е подходящо за тази фирма толкова колкото Федерален резерв за въпросната организация. Има начини да се провери кой стопанисва релсите, кой подвижния състав, кой кум, кой сват и колко бърз е "бързият" влак Сф-Петрич :greenball:. Преживяването ме накара да се почудя дали не сме уцелили промоция за едно от атракционните пътувания на "ХОЛДИНГ БДЖ" ЕАД1. За момент си помислих, че сме попаднали в дивия запад, чакаме да мине единствения друг влак, който пътува по тази линия - когато, живот и здраве, успее да стигне до там, разбира се, и след години ще ни намерят задушени от миризмата на тоалетната в чисто новия "австрийски" вагон....

------------------------------------------

1.Атракционни пътувания

За атракционни, юбилейни или туристически пътувания "ХОЛДИНГ БДЖ" ЕАД предлагат различни варианти за композиране на ретро-влак в зависимост от предпочитанията на клиентите си. В композицията на ретро-влака могат да бъдат включени парен или дизелов локомотив, френски ретро-вагони, вагони от съставите на влакове "Корона експрес" и "Витоша експрес", както и рециклирани второкласни В" вагони.Възстановените три музейни френски вагона имат по 72 седящи места и подвижен бюфет.

• Луксозният влак "Корона експрес" се състои от вагони, произведени специално за цар Борис III, царица Йоана и принц Кирил през 1938 г. в Германия, салон-вагон с 40 места, вагон-кухня, вагон-ресторант, вагон за превоз на леки автомобили и вагон-салони. Запазено е автентичното обзавеждане от преди Втората световна война. Със съвършените си динамично-ходови качества, влакът осигурява максимален комфорт при пътуване.
  • Луксозният влак "Витоша експрес" предлага: два луксозни спални вагона комбинирани със салон за настаняване и обслужване на 10 пътника; два вагона тип "апартаменти" със салон-кухня с подходящ инвентар; вагон със специален апартамент с вградена баня, тоалетна и самостоятелна спална кабина за двама души; 36-местен вагон-ресторант с работеща кухня; свързочен вагон-централа за телефонни разговори. Влакът има автоматично енергийно захранване, климатична инсталация, аудио-визуална техника и вагон за превоз на леки автомобили.

Желаете ли да се потопите в атмосферата на миналия век, да се насладите на лукса, създаден за царски височества и партийни величия. Или може би предпочитате да пътувате сред живописни местности по необичайни маршрути?

Атракционните пътувания с ретро-влаковете на "ХОЛДИНГ БДЖ" ЕАД предлагат невероятна възможност за уникално преживяване, сравнимо с пътешествие във времето. Едно пътуване към отминала епоха, пътуване сред живописната българска природа.

Колко истина има в това последно изречение.

п.с. интересно, как и защо свързвате съкращенията на състава с "приватизация"?! Имате ли представа от 92ра насам за какви съкращения става дума - в те това същото дРъжавно предприятие? Ако имахте щяхте да се страхувате да пътувате с влак, защото сигурността на влаковете и гаровите съоражения се крепи единствено на добрата воля и изобретателност на малкото останал персонал...

Edited by Viara Ivanova
  • Like 2

Между другото парите за магистрали се дават от нашия бюджет, а евентуално ако ЕСссссссссс ги удобри, ще изплати парите при пълното завършване на проектите .........

http://www.segabg.com/article.php?sid=2011092200040000303

http://argumenti-bg.com/9141/na-es-may-ne-se-ponravi-che-ot-op-transport-napravihme-op-magistrali/

През 2011 година равносметката за случващото се в България от страна на ЕС е следната:

1. Не са насочени необходимите средства (инвестиции) към подобряване на ЖП мрежата и все още в страната ни товарните превози, превозвани по ЖП път са много под 35%, които са заложени като минимум, който новоприсъединилите се държави към ЕС трябва да постигнат. Сега БДЖ е изправена пред фалит.

2. Не са насочени необходимите средства към намаляване на въглеводородните емисии – 89% от товарните превози в България продължават да бъдат автомобилни.

3. Транспортният план на България , подготвен през 2010 година,е бил одобрен в частта си за въздействието върху околната среда с условието: “балансирано развитие на транспортните средства и увеличаващ се дял на ЖП транспорта, целящ намаляване на вредните CO2 емисии”.

4. С отпускането на предвидените средства (990 милиона евро по ОП “Транспорт” и допълнително 340 милиона евро по ОП “Регионално развитие” за ремонт и реабилитация на второкласни и третокласни пътища), строежът на пътища става основното перо на разходи на България, “блокирайки” страната във вече съществуващата тенденция на “интензивно CO2икономическо развитие”.

5. Въпреки големите инвестиции сигурността по пътищата не е подобрена – България е една от трите страни в ЕС с най-висок процент произшествия по пътищата (102 на 1 милион). Това донякъде се дължи на липсата на строг контрол, но не може да не се отбележи и фактът, че България е една от малкото страни, които все още не са въвели в законодателството си Директива 2008/96/ECза управление на сигурността на инфраструктурата и при нито един от настоящите строежи не са направени оценка и одит на безопасността.

И между другото ЕС даваше и до момента пари за железниците и ще дава основно за това след 2014-та, но нашите "прекрасни" управници (всичките през последните 20, че защо не и 30 години, които са си едни и същи, но и това е друга тема) работят за унищожението и разпродажбата на железниците, въпреки че те не са бащиния, а благо, постигнато с огромен труд и лишения от поколения българи (между другото много от линиите са откупени за огромни суми още по времето на Царство България - началото на ХХв.).

Аз съм сигурен, че от 20 000 работника (поне последните дни такива цифри излизат), ще съберем към 2-3 хиляди, които крадат (евентуално). А дори залагам основно на две имена от тези 200, които са шефове сега на компанията и вършат далаверите с вагони за скрап, в което едва ли са замесени кондуктори, машинисти или продавачи на билети по гарите ........................ но това е друга тема.

Не забравяй, че за построяването на много от линиите в България хиляди българи са давали трудова повинност. Може би и те са крадци или тъпанари ...............

оф, много ме е яд, като разни разбирачи почнат да пишат за щяло и не щяло. Значи ЖП транспорта наистина си е евтин, и в интерес на истината идеята е да е колко се може по-електрифициран(възможно изцяло) и при тая петролна криза, ще става все по-актуален. Ма ходи го обяснявай на дървените глави. А що се отнася до краденето, не в транспорта е проблема, а в законите и спазването им. Ако най-вече прокуратурата и съда си вършеха работата както трябва, който е крал отдавна щеше да чука камъни в пандиза, имуществото му щеше да е взето от държавата и те така! Изцяло подкрепям идеята, въпреки че съм се возил на влак за последно преди 15 години. А във возенето във влак си има особен тип купон. Тогава отивахме на море и бях без кола, по някакви обективни причини. Бях си нарамил китарата и във влака София - Бургас се запознах с един куп интересни хора.

Edited by Slinky
  • Like 2

В спорът се ражда истината. За жалост трябва да минете първо през сърдене, после през сране и бягане в кестенски тръс преди хората да им стане противно да четат темата или за спорта да започнат и те да хранят.

БДЖ е неактуално, точно заради начина му на управление. Обожавам да пътувам с влак, стига да няма кафяви лайняни запетайки по стените и воня на кисело, което е типична гледка през послените ми пътувания с този тип транспорт. Жалка история, която бе с тенденция да стане печаливша, ако в тази държава на някой му пукаше. Факт е, че има кражби и е още по-известен такъв, че причината е липсата на съблюдаване на законите и прилагането им при залавяне на крадците. "Беряли" си били релси, дето били ей така там метнати, баце... Со винтовете в земьътъ на поливин метер, куйо е зор, ма са вади и се бере! Не е там драмата, обаче. Явно някой пак има сметка да бъде погубено нещо, което е работило години. И никой от онези, на които им е работа не се замислят за това време и какво точно се обърка и как да бъде поправено. За жалост в милата ни татковина нещата са винаги с главата към краката...

• Like 2

http://www.finance5.bg/news/bulgarian/74699.html

И сега какво излезе - БДЖ "Товарни превози" май е на печалба и искат оставят държавата без никакви приходи. Ако цифрите са верни - печалбата е 150 млн. на година, а искат да го продадат за 200 млн.................За 10 години печалбата ще бъде над 1,5 млрд. лв. Сами си правете сметка, от къде България ще може да се издържа без нито едно държавно предприятние...... И пак казвам - приватизацията е все едно да си имаш градинка, да си отглеждаш доматки и чушки за 350 лв. всяка година и да дойде някой и да ти каже - пич, твоето производство е неефективно, ти не поливаш достатъчно, дай ми градинката , пък аз ще ти платя 50 лв. еднократно ......................................... ТОВА Е СЪЩНОСТТА НА ПРИВАТИЗАЦИЯТА .................................

• Like 3

Vane, напълно те подкрепям.

Отново, както с брутално-криминалната приватизация на БТК ( извършена в полза на Кирил Сакскобурготски,

посредствой националният предател и престъпник Николай Василев, използвайки поставеното лице Бьорг Олгофсон),

този път ще се приложи съшият номер от новите управляващи, отново в ущърб на България.

Схемата е следната, ужким се приватизира за смешна сума, след това се плаща с част от печалбата и получаваш предприятие, срещу някакъв подкуп, който си дал на точните хора, пак от същата печалба.

По този начин съм готов да приватизирам и "Кока Кола", Американските национални пощи.

Каквото ми дадът, всичко ще приватизирам.

Брутално.

• Like 1

В България всичко се продава по 1 лев: Кремиковци, Авиокомпания Балкан, (кой знае още какво, за тези се сетих), aми... явно и с БДЖ така ще стане, а може би и с хората вътре в територията също, някой ден..олеле..не бих искала да си мисля за това по този начин..

• Like 1

^Територията е умрела,драга,..тъжна картинка ,овце на заколение и си блейкат,,,като се озъбиш на некой селски изрод,че не спазва правилата жената около мен ми вика "трай бе Идиот" е това е принципа у БГ..

БДЖ е основен транспорт,педерунгелите лобирайки за транспортни фирми не могат да зарежат старците да гонят автобуси,ама могат..,абе Бог да прости БГ..

Гражданска инициатива за обществен и релсов транспорт

e-mail: obshtestven@mail.bg

ПРЕССЪОБЩЕНИЕ

16.06.2012г.

гр.София

„По релси около София” (втора част) – За възстановяването на софийската околовръстна линия и За спасението на БДЖ от ликвидация

На 30-ти юни 2012г., събота, „Гражданската инициатива за обществен и релсов транспорт” организира излет и кани всички граждани на София с будна съвест в подкрепа на възстановяването на столичната градска железница и за спасението на Железопътните превози в България. Събитието ще следва единствената почти запазена част от маршрута на бившата Софийска околовръстна ж.п. линия – от гара Захарна Фабрика – Западен парк – Красна поляна – Руски паметник (бивша гара Сердика). Срещата на участниците е в 9,00 сутринта на Централна гара в София, а тръгването – в 9,55ч. с влака София-Перник до гара Захарна Фабрика. От там в 10,00ч. ще започне същинският излет по линията към Красна поляна и Руски паметник (гара Сердика е демонтирана по времето на Стефан Софиянски). Следващата спирка от излета е пазарът на Красна поляна в 12 ч., където ще се проведе флаш-моб за привличане на вниманието към възможностите на градската железница и проблемите на Българските Железници и всеки желаещ ще може да се срещне с железопътни специалисти, които да му разкажат за историята и съдбата на Железниците. Излетът ще продължи по линията към булевард Иван Гешов и ул. Опълченска (бившата гара Сердика) между Mall of Sofia и Руски паметник до 15 часа.

Целта на инициативата е да покаже, че градската железница може да се използва със значителен успех (както това се случва в много европейски страни) и да подобри значително трафика между Захарна Фабрика- Западен парк-метростанция Вардар, Модерно предградие, кв.Гевгелийски, кв.Красна поляна, бул. Иван Гешов и Руски паметник и най-вече да намали значително трафика между София и Перник, тъй като много перничани пътуват ежедневно на работа до София с автомобили, маршрутки и автобуси, което предизвиква и голямо замърсяване на въздуха. Вместо да стоят с часове в тежък трафик, ние предлагаме с мотриси „Дезиро” да се извозват от Руски паметник до Захарна Фабрика и от там да се качват на влака за Перник. Другата част от линията, по която бе първият излет „По релси около София”, проведен на 3-ти юни е кв.Подуяне, кв.Слатина, Арена Армеец, кв.Изток, кв.Дианабад, гара Пионер, болница Токуда, кв.Хладилника, Зоопарка.

Другата комуникативна цел е искане на мораториум на приватизацията на БДЖ „Товарни превози”, защото считаме, че това ще е поредното национално предателство към България и нейните граждани.

Edited by vane

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.