Jump to content
Българският форум за музиканти

Внасяне на китара от чужбина


Glacierise

Recommended Posts

Пичове, ако някой има опит с внасяне на някакъв инструмент от чужбина - ще е чудесно, ако сподели. Че ноо благи китарки има по Америката бе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Щатите освен на ако нямаш познат, който е там и да ти я донесе или сам не отидеш, нямам никакъв смисъл да си внасяш китара. Ще ти излезе много скъпо. Само транспорта ще е минимум 200$ (най-евтиния възможен, ако въобще някой се навие да я прати с него, щото има некви застраховки гаранции и чудеса.) Иначе нормално предложенията, които съм получавал са за около 350-500$ - при цена на китарата 700$. Това плюс 25% (мито и ДДС, освен ако нямаш "други начини") прави 700+25%*700+350|500 абе с една дума много кинти.

По-добре е да го вземеш от по-близка страна. С Angermeans дълго си говорихме за един германски Интернет магазин, така че и той може да се включи, щото сега нямам време да пиша толкоз :) Аз два пъти досега съм си внасял китара, веднъж от този магазин, втория път братчеда я донесе от Швейцария. Никви п роблеми и двата пъти. В събота ще си бъда у БГ и мога да напиша повече по въпроса, ако все още някой не е разяснил нещата.

айде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти. Значи не може да си докараш евтино китара от Щатите. А ESP KH 602 от немския магазин ми излиза хиляда сто и нещо евро.

 

Е, живот и здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се знае колко точно ти излиза ЕСП-то.

 

Трябва да извадиш 16% процента немско ДДС от цената и да прибавиш 20% българско ДДС и 5% мито отгоре на тази сума. А също така и транспорта ще ти излезне не особено евтино - едва ли ще е под 35-40 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е по човек да си я поръчаш. На мен брат ми ми донесе така една от Германия. Иначе от щатите $200 за транспорт е най-малкото с което можеш да се разминеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

няколко пъти минавам метъра на летището в Сифия с внасяне на нови китари. Но, щом нямаш кой да ти я докара е кофти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година един приятел ми внесе китара от там , ми нямаше проблем ,той я беше сложил в куфар и я носеше все едно му е лична и не е нова , аз никога не съм излизал за граница , но май не е невъзможно да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я купих от еБай. Имам приятел там, който после я разглоби и ми я прати. (неразглобена надвишаваше най-големия допустим размер). Доставката беше 40-тина $ май, за мито и т.н. прескочих трапа. Просто изпращащия трябва да пише цена под или близка до 100$. Това е максимума според митническия закон, оттам насетне има гореспоменатите мито + ДДС.

След първите премеждия се изхитрихме и като започна едно внасяне...

Та такива неща... ;)

 

П.П. За нови неща, особено техника тип диджитал камери/фото/етц. надали ще мине номера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я купих от еБай. Имам приятел там, който после я разглоби и ми я прати. (неразглобена надвишаваше най-големия допустим размер). Доставката беше 40-тина $ май, за мито и т.н. прескочих трапа. Просто изпращащия трябва да пише цена под или близка до 100$. Това е максимума според митническия закон, оттам насетне има гореспоменатите мито + ДДС.

След първите премеждия се изхитрихме и като започна едно внасяне...

Та такива неща... ;)

 

П.П. За нови неща, особено техника тип диджитал камери/фото/етц. надали ще мине номера...

??? Че тия неща просто няма да им казваш, че са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свежо! Просто една дигиталка 5МР с 10х оптика и миришеща още на китайски опаковчик...мислиш ли, че ще мине номера? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой да ми я донесе бе дееба. Иначе ми е ясно че така е най-добре ;)

какво точно търсиш, KH 602 ли?

Аз ще се разровя изтукашните магазини, но проблема е че и аз не възнамерявам да си идвам скоро. Иначе съм внасял техника в БГ,не нова но и никой не ме спря да ме пита какво нося.

Иначе варианта за на части е много добра идея според мен.Дори и ако е на няколко пратки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе това дали е ново/старо и за лична/обществена употреба няма никакво значение! съгласно законе не подлежат на обмитяване лични вещи на стойност до $100 като ръчен багаж или $50 при шипинг. От тук насетне зависим от бдителността и стриктността на митничарите. На мен са ми задържали на митница нова китара, която е внасяна на ръка и съм минавал тънканайка за много по-скъпи неща и ръчно и по пощата .... всичко е според "зависи". най-лесно подминаваш митничар с фактура на занижена стойност (самоделка), ако нямаш фактура те трябва да направят оценка, а така вече могат да те вкарат в джаза. такъв е моят опит до момента :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха. Напомняш ми как аз прекарах първата си пратка през митницата (разглобена китара и чисто нов Zoom GM-200). DIY фактура с Шопа имаше малко, но свърши работа :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.