Jump to content
Българският форум за музиканти

Текстописец


Recommended Posts

Дойде време и аз да се опитам да спечеля благосклонността на съфорумци. Пиша текстове на български и английски, подходящи за поп, поп-рок, пънк отчасти, мелодичен метъл може би, балади. Имам няколко десетки готови текста, повечето на английски, пиша и по заявка. По-долу цитирам примерни неща. Първото беше написано за приятел, който искаше текст за кутията на Пандора, без да я споменаваме излишно, вторият и третият са от личното творчество.

 

 

ПРЕКРАСНО ЗЛО

 

Ти не познаваше света

Изпратена със дарове

Дойде сред хората

Защо надникна вътре?

Ти потопи земята в мрак

 

Прекрасно зло

С красиво име

Коварен пратеник

На коварен бог

Хиляди кошмари

Ти ми подари

Отмъщение

За свободата ми

 

Ти не познаваше света

Боговете те дариха

С най-прелестния глас

С коси като коприна

Прокоба за цялата земя

 

Прекрасно зло

С красиво име

Коварен пратеник

На коварен бог

Хиляди кошмари

Ти донесе с теб

Отмъщение

За всеки нов ден

 

Черна пелена покри небето

Унищожи последните мечти

Хищните усмивки на цветя на злото

Вперени в човешките очи

Във вените потекоха

Отрова и страх

И само някъде на дъното остана скрита

Капка надежда

 

Прекрасно зло

С красиво име

Коварен пратеник

На коварен бог

Хиляди кошмари

Ти ми подари

Отмъщение

За свободата ми

 

Защо надникна вътре...

Прекрасно зло

 

PLAYING THE VILLAIN

 

You're the dearest of friends and probably more than that, but you can never be a lover. Regardless, I find it hard...

 

Every time you analyze me

You seem to cut me to pieces

And it hurts

I wanted to tell you something

You're not listening

You're right, I'm only a Moth

Yet it doesn't make it hurt less

 

I never chose to

Play the villain

But I'm so good at it

I'm always given

That part

Understand, I'm only in this

To do you harm

 

I'm as obstinate as you are

I'll play your game till you get tired

And then some

We're not at war but we refuse

To declare peace

You're right, I'm only a Moth

Yet it doesn't make it hurt less

 

I never chose to

Play the villain

But I'm so good at it

I'm always given

That part

Understand, I'm only in this

To do you harm

 

I choose the wind over your kisses

I choose the Sea over your embrace

I choose the wind over your kisses

I choose the Sea over your embrace

I've been dead so many times

I must be immortal now

You've just triggered cynical mode

 

I never chose to

Play the villain

But I'm so good at it

I'm always given

That part

Understand, I'm only in this

To do you harm

 

I never chose to

I never chooose!

Understand, I'm only in this to do you harm

 

ICY MISTRESS

 

This snow is falling just for me

And yet I wish

It wouldn't melt on my lips

It would make a perfect deathbed

For my misery

 

Icy mistress

If you cut me, I won't bleed

I'll shatter to pieces

If the stars fall down on me

They'll turn to ice

 

Don't try to breathe life into me

I've no strength left

Your warmth will only turn me

Into tiny crystal droplets

Falling to the floor

 

Icy mistress

If you cut me, I won't bleed

I'll shatter to pieces

If the stars fall down on me

They'll turn to ice

 

The night's embrace won't make me warmer

I need to feel the cold on my skin

To know that I am living still

Bite these lips to make them bleed

Break this heart to make it feel

A silent menace to the World

I've tried to burn it down

 

Icy mistress

If you cut me, I won't bleed

I'll shatter to pieces

If the stars fall down on me

They'll turn to ice

 

На разположение съм за съвместни проекти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

:) Най-добре е тази купчина от думи да се чуе как стои в музика, за да не бъде купчина от думи. Това с цветята на злото не е лошо:), какво ли би казал Бодлер за същото:)))) Моят съвет е да си намериш някаква мелодия, па макар и вече употребявана:) и да напишеш нещо по нея, за да се види дали в реална ситуация се случва "текстописането". Иначе има доста хора в България, които пишат добра лирика, която няма нужда да се вписва в песни и такива, които пишат добра лирика в музика. Писането на текст не е само трупане на силни или слаби думи:), а има конкретна роля в песента, да не говорим, че е много важно какви вокали (гласни) къде се слагат, което пък зависи от свободата на боравене на певеца с гласа си и т.н. Намери си плейбек, напиши нещо, изпей го или някой да го изпее, постави го тук и тогава ще е адекватно предложението ти. Успех!

СЕКТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не искам да звуча неприятно, но, въпреки хубавата идея на текста на "Прекрасно зло", не можах да усетя нито ритъм, нито мелодия. Може би ако чуем песента, за която е написан, ще е по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ами всъщност обикновено когато пиша имам идея как трябва да звучи мелодията - поне приблизително. иначе да, ако не пишеш за музика е трудно просто събрани думи впоследствие да ги подредиш за песен. това с готовата мелодия също съм го правила, не ми е любимият начин за създаване на текстове, но разбирам, че за хората, пишещи музиката, така е значително по-удобно, ако вече имат готови идеи. специално за "Пандора", те искаха текст без да имат други готови материали, и когато не успяха да "чуят" мелодията в текста им го изпях така, както си го представям. оттам нататък вече имат материал за модифициране. Бодлер определено е вдъхновение (не се ли произнася Боделер?)

 

:) Най-добре е тази купчина от думи да се чуе как стои в музика, за да не бъде купчина от думи. Това с цветята на злото не е лошо :), какво ли би казал Бодлер за същото :)))) Моят съвет е да си намериш някаква мелодия, па макар и вече употребявана :) и да напишеш нещо по нея, за да се види дали в реална ситуация се случва "текстописането". Иначе има доста хора в България, които пишат добра лирика, която няма нужда да се вписва в песни и такива, които пишат добра лирика в музика. Писането на текст не е само трупане на силни или слаби думи :), а има конкретна роля в песента, да не говорим, че е много важно какви вокали (гласни) къде се слагат, което пък зависи от свободата на боравене на певеца с гласа си и т.н. Намери си плейбек, напиши нещо, изпей го или някой да го изпее, постави го тук и тогава ще е адекватно предложението ти. Успех!

СЕКТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко късно се включвам с отговор, но както и да е. ами нямаше готова мелодия, имам един акапелен запис как си представям вокалите, но не е тайна, че пеенето ми далеч не е прелест, така че засега това ще си остане само за нуждите на групата, ако тя в обозримо бъдеще се завърне към този проект.

Не искам да звуча неприятно, но, въпреки хубавата идея на текста на "Прекрасно зло", не можах да усетя нито ритъм, нито мелодия. Може би ако чуем песента, за която е написан, ще е по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Има история в този текст " Прекрасно зло" но наистина прилича малко на купчина думи и рими сложени просто ей така за да добие някаъв смисъл. Мелодията трябва да е доста силна за текста иначе ще писне на 2-рото слушане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.