Jump to content
Българският форум за музиканти

Резистор вместо тон пот


Recommended Posts

На всички мои китари махам тон потовете.

Ако искам да аджъствам тон - правя го от ампа.

Пасивния тон на китрата само реже от честотата... (иначе казано скопява ми тона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо тази тема се проточи толкова много. Получи компетентен отговор веднага след твоето питане и продължаваш да питаш с нагласата: "ами прочетох, че..."

 

 

Дими, не съм съгласен с теб. Тонът е полезен пот и не случайно го има на всички китари. Какво се случва при хайгейн, тоест при добавяне на куп хармоници? Пасивния тон е потенциометър на една ръка разстояние и с него може лесно да се дооправи звука на сцена. Освен това дава различни възможности за звук директно от китарата. Както казах неговото съществуване не е случайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен съм - с последната ми китара, почти не свиря с тон на 10, т.к. звука става зверски пробивен и направо бърка в ушите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стояне, благодаря. Направих втората схема. Ключето ще дели адаптерите - не искам да ползвам пуш-пул, защото не ми е удобно.

 

Питам, защото не ми се отговори на съвсем елементарния и конкретен въпрос, а именно: трябва ли да има и кондензатор или не. Започна се една дискусия, в която все пак ми стана ясно (от компетентните във форума и трима други независими източници ;) ), че ако не се сложи нищо, тонът се променя:

 

Тогава защо ще си махаш тонконтрла? Той се маха именно за това

 

Както и да е...

 

Поздрави,

Нико.

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай нищо.

 

Не, че се заяждам, но по-ясен и точен отговор от това няма. Да не говорим, че ти беше бояснено и защо.

Друг е въпросът ти дали си го прочел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, чета, чета аз ;) и тъй като информацията не се препокрива, питам. Факт - без нищо във веригата тонът действително ми се стори по-изцъклен. Друг е въпросът дали това не е субективно и повлияно от това, че съм го прочел някъде...

 

(What's really going to bake your noodle later on is, would you still have broken it if I hadn't said anything?)

:metalist:

 

Мир да е, всичко е свързано вече и работи, доволен съм от резултата. :)

 

Поздрави,

Нико.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нета никога няма да се припокрива информацията, защото пишещите са повече от четящите, а те са повече от знаещите. Интернет не е надеждно място за получаване на знания.

 

Перният Валяк ти е отговорил точно. Ако ще се двоумиш по-добре се довери на ези-тура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.