Jump to content
Българският форум за музиканти

Neutrik Silent Plug - да не кажете, че не съм ви предупредил :)


7thString

Recommended Posts

Тъй, съвсем скоро се подлъгах по хубавите думи да си купя ей такъв жак:

 

http://www.neutrik.com/en/audio/plugs-and-jacks/professional-1/4-plugs/silentplug/

 

Идеята е страхотна - вадиш жака, и вместо да бръмне всичко възможно по веригата до усилвателя, просто замасява сигнала и - тишина.

 

Обаче, въпреки липсата на каквито и да е сценични ексцесии и спъвания в кабела, джаджата, която се мести по самия жак почна да засича ту в едната, ту в другата позиция. Първо мислех, че работата е мърлява и проблема е прах и мръсотии, но се оказва, че всъщносто дори от тежестта на кабела, жака малко по малко се огъва и притиска ключето. И докато ако беше заседнало на "включена" позиция, можеше да се преживее някак си, сега всеки път засича в изключена позиция и трябва с доста сила да го натиквам, за да се прибере самото ключе.

 

Туй го пиша за хората дето са решили да се залъжат по тази "екстра". Другите ми жакове на Нойтрик са "железни", но точно при този чешит са оплели конците. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В момента нямам, но и аз съм ползвал и проблеми не е имало, явно наистина си уцелил дефектна бройка.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе копчето да е, не ме бърка, само да не вземе да пращи и да се разпада като тия за 50 стишки... :) Явно напоследък не ми върви на бройки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Любопитно. Обаче гледам този линк и там пише следното:

 

Note: the Silent plug is just for use on a Instrument and doesn't work on istruments with active electronic

Това как трябва да се разбира?

Редактирано от whiplash159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може би е в случай, че имаш такъв жак от другата страна на инструмента, защото окъсява реално изхода на активната електроника. Не знам това доколко е "вредно" за нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с такъв жак от две години и нямам проблем. Кабела си е оригинален , не съм го правил аз.

Ползвам китара с активна електроника и също нямам проблем с този тип жак. Но жака с прекъсвач е само от едната страна, от другата е обикновен, не че виждам смисъл да има от двете страни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.