Jump to content
Българският форум за музиканти

Волиюм педал


musicman

Recommended Posts

Интересувам се има ли такъв, който да не променя звука?

Който ползва такива неща ако може да сподели.

Редактирано от musicman
Който не знае как се произнася думата Volume да иде да я чуе тук: http://translate.google.bg/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам Ernieball волуми през цялото време, неразделна част са ми от свиренето, имам два. Нямам оплаквания от саунда. Отделно имам и оптичен на George Dennis, но рядко го използвам, заради това, че работи с батерия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам на дънлоп и съм доволен, а и не съм усетил да променя звука по никакъв начин. стабилен масивен педал, който ми е неразелна част от далавверата :D

мисля, че е това

http://www.jimdunlop.com/product/gcb80-high-gain-volume

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с камиончета, не с драйв от апаратурата. Връзвам педал, след изкривителите и фазовите, преди дилей и ривърб!

 

Дънлопа е много добър педал като звук, но ми идваше много малка амплитудата (и аз имах такъв), сигурно въпрос на свикване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също исках навремето Ernie Bal, но нямаше и си купих Boss FV-500L - стереоволюм/експрешън и много ме кефи - стабилен, многофункционален с възможност за дозиране на потенциометъра докъде да затваря...което е доста готина функция между другото...няма промяна в тона и не "дърпа" от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

и аз си връзвам волюм педала като Кольо_к след кривоч педала така по време на паузи между песни мога да прекъсвам шума който малко или много правят кривоч педалите и в същото време избягвам ноис супресор педалите. пробвах се с последните но нещо не ми напаснаха

 

колегата Телериг ми дава много важно инфо за бос 500 волюм педала и възможността за дозиране на затваряне на звука. По едно време мислех да си купя втори педал и да му лепна нещо за да мога лесно да правя дозирано затваряне. ама след като има педали, които са пригодени за това ще се просветя

 

Благодаря на колегата Телериг за полезната информация

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо колега моля ти се...забравих да кажа, че има и изход за тунер, който също е приятна опция, а аз споменах възможността за дозиране на потенциометъра и за тези които ползват такива педали в експрешън функцията им - т. е да контролират определени параметри от ефект процесори да речем драйв, скорост, сила или брой повторения на дилей или пич шифт да речем...това дава възможност на тези които обичат да експериментират с ефектите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само че, точно този модел наистина трябва да го вържеш след някой друг ефект. Не става китара - FV500L - ефекти. По принцип е направен за клавири или ако го ползваш с китара ( според ръководството ) е добре да не е първи в редицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да на мен ми трябва да не е първи в редицата, а преди модулиращите ефекти точно след другия ми волюм педал така, че босовския вероятно е моя педал

 

ай със здраве си останете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.