Към съдържанието

Снимка

колко е нисък екшън на китара?

• Please log in to reply
32 отговора на тази тема

#1 emosms

emosms

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1059 Мнения:

Публикувано 26 май 2012 - 21:47

Една китаристична тема.
Безплодни цикления на скали, секвенции, циклообразни кръгови фигури, нам си кво - и като резултат дори по-лошо свирене от преди 3 месеца..
eee не става шрьодер от мене!
Както и да е, замислих се, не ми ли е висок екшъна на китарата
(тези дето почват някакви гами и секвенции нагоре надолу по грифа и нямат фрази под 10 секунди, чисто, без да се запъват, сигурно имат супер нисък екшън и китарата сама свири :secret: )
---
Измерено на 19 прагче - 2,5 mm от най-горната част на прагчето до долната страна на струната
(малко на око)
Koлко е при вас и какво смятате за нисък екшън?

Този пост е редактиран от emosms: 26 май 2012 - 21:49

#2 Lathron

Lathron

Неидентифициран ходещ обект

• Members
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 26 май 2012 - 21:59

Ако правилно съм ти разбрал метода на измерване - при мен е около 1-1,3 мм. :P

Нисък екшън - максимално ниско разположени струни без да има бъз, да може да се бендват и да е удобно.
Публикувано изображение
music isn't the notes that are played, it's the silence in between the notes that make the music.
"Не е срамно да не знаеш, срамно е да не учиш."
"човекът чрез плодовете на познанието става богоравен."

Цитат(Hillbilly @ Jul 27 2012, 4:32 PM)
"китарист е диагноза"
Публикувано изображение

#3 aaaaaaaaiiiiii

aaaaaaaaiiiiii

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 211 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 26 май 2012 - 22:05

Какъвто и е да екшъна - китарата не свири сама ,ако е прекалено "висок" ще го усетиш почти е сигурно.
По скоро смени дебелината на струните или перцето ,но може и да и направиш един сетъп де :)

#4 ~DN

~DN

Толкова си мога :\

• Members
  • PipPipPip
  • 135 Мнения:

Публикувано 26 май 2012 - 22:06

Btw 3 месеца са малко за такова нещо. Т'ва не ти е кънтри да въртиш два акорд - речеш ли шрьодр да ставаш, техника цял живот се учи.

#5 dickens

dickens

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 430 Мнения:
  • Инструмент:Warmoth Strat, Gibson LP

Публикувано 26 май 2012 - 22:06

Защо на 19-то? Може и аз нещо да бъркам, де да знам :) При мен там е мааалко под 2 мм (малко съм кьорав и не бих се обзаложил), беше по-нисък, но според мен изключително ниския екшън започва също да създава трудности при свиренето...

#6 emosms

emosms

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1059 Мнения:

Публикувано 26 май 2012 - 22:33

на 19/та беше най-високото къдео беше удобно да измеря
от 3 месеца няма подобрение. иначе преди нова година 2 месеца се занимавах с економи пикинг и даде някакви резултати но дотук
по скоро проблема е свободно движение надлъжно по грифа и различни 'стъпки' как да се движиш
за кънтрито - не си слушал по-китарджийско кънтри, да видиш за какъв шрединг с перо и пръсти става въпрос и за колко акорда

#7 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 26 май 2012 - 22:46

Мда това за кънтрито и двата акорда беше силно неподготвено изказване.

....и хиляди други.

2.5 мм не е високо по принцип. В момента на всички китари май ми е различна височината и не съм се задълбочавал по въпроса колко е. Свирене му е майката. Стига да не е половин сантиметър, не би трябвало да пречи.
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#8 ~DN

~DN

• Members
  • PipPipPip
  • 135 Мнения:

Публикувано 26 май 2012 - 22:54

Да! Абсолютно съм на ясно, но как да е, важното беше идеята. Оке?

Инак по темата - като ще се свири бързо, условията са две:

1. Да си готов да седиш м/у четири стени без скайп, ГСМ... слънчева светлина... и да циклиш като робот;
2. Да не се специализираш, а да умееш да се адаптираш към различните ситуации - т.е. не да хванеш да свириш всичко с economy picking, или само с alternate, само legato, само не знам си к'во. Никой от "големите" не го прави това, и има защо.

Еди Ван Хален, Ренди Роудс - пусни някой live клип в Тубата и изключи звука, просто ги гледай в ръцете.

#9 L.K.

L.K.

не се трае

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2653 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 26 май 2012 - 22:55

Задай въпроса след 3 години, ако още те интересува.

#10 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 26 май 2012 - 22:56

Зависи как и какво се свири,при мен е 1,5-2 мм на 12-то,звънка ми,ама по лесно се "бендва"

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#11 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 26 май 2012 - 23:13

@DN, нещо не си разбрал мотивацията и интересите на хората. Просто им е било интересно. Затварянето е следствие на това. Свириш дълго, защото ти се свири, а не защото си тръгнал да ставаш шредър. Иначе със сигурност хилядите азиатци в тубата, които пилят като ненормални досега да са станали мега звезди. Ама не са.

Към оригиналният питащ, човек на теб интересно ли ти е да свириш гами и упражнения?
Защото ако не ти е интересно, трудно ще ти се получи вероятно. Аз ги свиря, когато искам да науча например как би звучал До минор по целия гриф, с по три тона на струна, с по четири и така. С учебна цел. Иначе има хиляди приятни за слушане и свирене парчета, които да ти помогнат да напреднеш с техниката, без да затъпяваш прогресивно.
Например, започни да разучаваш Tumeni notes на Steve Morse.
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#12 ~DN

~DN

• Members
  • PipPipPip
  • 135 Мнения:

Публикувано 27 май 2012 - 00:08

На сила хубост не става. И да става, не трябва. Тъй ли?
Абе, трябва понякога. Виж го като инвестиция, братле. На училище като си ходил някой да те е питал дали ти е интересно? Мен не. Същото е.
Аз поне не ща да правя компромиси с музиката ми, че в главата си чувам нещо, което физически ми е непосилно. Примерно това. И то само задето не ми е било гот да ги въртя тях гами и упражнения като му е било времето.

#13 lyu_records

lyu_records

Не се знае!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1514 Мнения:

Публикувано 27 май 2012 - 02:36

Мери се на 12-ти праг. Ако нямаш нужния инструмент за мерене, китарата не бражди и ти е удобна, не виждам никакъв смисъл от тая дейност! Ма не е лошо човек, като си няма работа да се занимава с нещо!
В нета има толкова много инфо, кое е стандарт как се мери и от коя страна на бутилката се пие!
Аз лично не харесвам да са ми много ниско струните (екшъна) така съм свикнал. Цялата работа упира до това кой как му е удобно.

#14 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2401 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 27 май 2012 - 03:54

Не знам колко е стандарта(ако има такъв)за ниски струни,но е важно да ти е удобно когато свириш.Сетъпа на екшъна е доста сложна работа между другото.За да ги смъкнеш до минимум бе фрет бъз то е въртене на тръс род,дебелина на струните с тремоло,флойд или ТОМ голяма играчка.Понякога с часове съм си играл и пак не съм доволен от резултата.Може би си трябва лютиер за това.
''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

#15 rosso

rosso

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 152 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 27 май 2012 - 09:03

За пръв път чувам някой да си мери екшъна на 19 прагче.
Все пак за експеримента и аз го измерих там - на 1-ва струна е 0,8 мм, а на 6-та струна е 1,1 мм. Китарата ми е сетната с 9-ки в нормален строй. При този екстремно нисък (поне според мен) екшън обаче някои тонове гаснат при по-дълбоки бендове, а също така състейнът е по-кратък. За моя стил на свирене това не е проблем, защото не бендвам много често и освен това имам доста лека дясна ръка.

На 7 струнната ми китара е с около 0,1-0,2 мм по-висок и също ми е доста удобно.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни