Jump to content
Българският форум за музиканти

Закупуване на китара от пълен лаик


Dimcho82

Recommended Posts

Здравейте,

Рязко влизам във форума с конкретна тема: мой приятел скоро има рожден ден и искаме да му купим акустична китара, но нищо не разбираме от това. Дайте идея марка и модел и приблизителна цена. Някой ако може и да даде добри модели и от по-нисък клас (за сега сигурни пари са 150 лв., но можем и да успеем да ги удвоим). От Варна съм. Мерси предварително

 

А да старата му китара е доколкото знам е някъде 20-25 годишна и изглежда нещо подобно

uroci-po-kitara-muzikalni-instrumenti-gr-sofiq.jpg. Знам, че е Българска, ащо това ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Рязко ти отговарям, като не ангажирам никого с мнението си :)

 

Няма лошо да подариш на някого китара, ама не е толкова просто колкото да му купиш... боксерки например. Освен това, има вероятност старата му китара да е по-добра от новата за 150-200лв. Наскоро ми попадна една китара, беше купена като за първа китара на едно дете... Аз по принцип много обичам да свиря и видя ли китара се лепвам за нея, но тук нямаше такова нещо. Направо ми се отщя... Ако не свириш - приеми го на доверие. Все едно личният ти автомобил да е Волга (от ония едновремешните, гърбавите, 'дето возят като дивана вкъщи), а някой да ти подари Тико.

 

Ето защо, моят съвет е или да съберете много подробна информация (което може и да издаде идеята), или да се откажете от тая работа.

Един музикален инструмент е нещо повече от едно дърво с тел по него и е редно всеки сам да си го избере.

 

P.S. Много, много лично мнение - за тези пари едва ли ще се намери китара, която да зарадва човек, който има понятие от китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jorog мерси!

 

 

 

По принцип харесва рок и доста свири такава музика, но когато компанията поиска друг стил и има акордите, го прави. Човекът не е професионалист, а го прави за собствено или наше удоволствие. А относно китара с метални струни, ами може и такава, ако е по-добра. Но както ви казах, пълен лаик съм, така че обяснявайте като на малко дете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димчо, за информацията която си дал 150лв. няма да ти стигнат до никъде.

Ако както казваш (че има вероятност) ги удвоиш -ОК. Ако обаче ги уТРОиш, ще е още по-добре. Тогава вече може да се поогледаш за китара (препоръчвам найлонови струни лично аз - понеже ти щади малко повече пръстите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е човекът сам да си избере инструмента. Помислете за вариант ваучер. Не знам кои магазини в България предлагат тази опция, обадете се тук-там и разпитайте. Купувате му ваучер за събраната сума, а той ще си реши какво и кога да си купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е човекът сам да си избере инструмента. Помислете за вариант ваучер. Не знам кои магазини в България предлагат тази опция, обадете се тук-там и разпитайте. Купувате му ваучер за събраната сума, а той ще си реши какво и кога да си купи.

 

И аз за това си мислих и проверих, но ваучери във варненските музикални магазини няма. Иначе благодаря за мненията, то има време още и ще видим колко пари ще съберем. В крайна сметка го водим в някой магазин и се надяваме да си хареса нещо до сумата, която сме събрали (въпреки че има някои хора от групата ни, които не искат да правим така и те май са мнозинство). Притеснява ме, че когато отидем, ако сме без него да избираме китара, независимо от класът и е да не ни пробутат нещо дето не става и за красота само. На какво трябва да обърнем внимание?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димчо, не става така ,чудя се какво сравнение да ти дам за да разбереш ...

Има китара и за 150лв ,които ще ви свърши работа -но пак трябва да се избере и е желателно заедно с човека ,който ще свири на инструмента!Оставих ви номер за връзка горе,но вие явно предпочитате лаф да става, а не да свършите работата както трябва... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rockfire, ще предам след празниците, но разбираш, че сме общо 6 човека, а ако се включат и другите ставаме 10-11 човека. Ако зависеше от мен още, когато съберем парите и го водя в някой магазин, но .... Затова мразя да правя общи подаръци с други хора, но понякога се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правили сме такъв подарък и човека остана супер доволен. Само че ходихме да му я изберем двама, дето все пак свирим и сме що-годе наясно какво да гледаме. Естествено за тия пари няма как да е яка, но някой опитен френд поне може да ви подбере модел/бройка.

За 300 лева аз лично много харесах китарите на Lag и бих си купил такава. И уестърн модела (с метални струни) беше добре, но класическата (с найлонови струни) особено много ме изкефи! Ако се доближите до тази сума ги имайте предвид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.