Jump to content
Българският форум за музиканти

Брум при китара


Recommended Posts

Здравейте,имам следният проблем.китарата ми е лес пол модел. 2 volume 2 tone 500k. 250k

адаптерите сеймор дънкан вързани по схема от сайта на дънкан.

Проблемът е следният,когато волюм пота е усилен до край си има нужният бял шум и с допир до струните с ръка изчезва,когато е намален до край няма шум,но когато се усилва по скала м/у 2,3,--- до 8.9 между крайно намален и крайно увеличен се получава БРУМ.

Брумът изчезва в 2те крайни положения на пота,тоест min и max.

Смених потенциометрите с нови проблема не се реши.

Някакви идеи ??

Благодаря.

 

Ето схемата на връзване:

 

http://www.seymourduncan.com/images/products/electric/humbuckers/501005-110.pdf

Редактирано от kkertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е да пробваш с по-къс и по-качествен кабел до кубето и да кажеш как е. Средното положение на потенциометъра е най-неблагоприятното относно брумове и шумове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

относно кабелите м/у амп - китара са два - EVH 130lv 99,low- noise

 

За протокола,брумът не е само в вкъщи,но и в студиото където репетираме.

Редактирано от kkertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.google.bg...aDB2QLg&cad=rja

 

http://bg.farnell.co...haft/dp/1546725

На две китари го имам като volume и нямам проблеми!

Ако наистина е от това (предполагам в момента си с потенциометри с метални капачки), прочети още веднъж темата на Никифена за екранирането на китара. Обърни внимание, че потенциометрите се изолират от екрана, а замасяването им става с отделна жица запоена към корпуса (капачката) на потенциометъра и общата маса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bourns® Model 95 Premium and Model 82 Vintage - Guitar Potentiometer Proper Grounding Method

Първия PDF е за грауд-лууп-инга. Втория линк е на Фарнел от където може да си го купиш. Истината е че този потенциометър е правен специално за китара. И няма никакъв шум при въртенето му. Едната ми китара е адаптор-volume-изходен жак, китарата си е безшумна във всички положения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумовете не са от потенциометъра. Дали ще е бърнс или такъв за 50 стотинки, шумът ще си го има.

Киро, сигурен ли си, че всички кабели са запоени както трябва ? Щото "както трябва" е много относително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники е прав.Не може да е от потенциометър този шум.Провери си всички маси може да има некачествена спойка и само да си мислиш че си се справил а проблема да е от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време вземи един мултицет и измери съпротивлението между масата на жака и корпусите на двата адаптера и струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на мен този проблем ми го прави когато бях сложил 1МО потове. Явно тогава в средни положения съпротивлението е твърде високо и китарата става антена за всякакви дивотии, които шават из въздуха. Наистина виж какви са стойностите с един мултицет като размърдваш потенциометъра в края и в средите. Другото е да не би да свириш с твърде много гейн? Нормално е в средните положения да се появява малко брум(не шум), но това е по горните причини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех в тая посока, но явно тук случая е друг. Залагам на предложението на LK за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам предположения. Токът не се вижда и затова се мери. Масите са основно нещо и ако не е доказано, че са задрави, няма смисъл от догадки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.