Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за китара и усилвател :)


Recommended Posts

С други думи, моят съвет е да си изградиш собствен звук и стил и да си купиш това, което на теб ти допада.

 

С риск аз пък да подразня теб ... преди да си изградиш собствен звук и стил , трябва доста вода да изтече.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С рис"С риск аз пък да подразня теб ... преди да си изградиш собствен звук и стил , трябва доста вода да изтече. " :godbless: без коментар :godbless: :godbless: :godbless:

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с "макса" беше брутално. :D Значи да чакаме след година-две да си новия Хендрикс, 'щото и той някъде за толкова време, пък може даже да не е бил на макс. :D

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем Хендрикс не .... ама Хамет.. :Д не бзк ... Yo The Real и другите които ме подценявате ... нямам какво да кажа :) iliev.p-и аз така знам ,че преди да си имаш собствено звучене трябва примерно да се мине през много други независимо дали са имитации или опити за нещо собствено . Аз за сега ще се опитам да копирам (откъм звук) доколкото е възможно и ще пробвам да добавя нещо от мене си и ще видим какво ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и никой не подценявам... но най-малкото, ако беше стигнал "макса" (което е най-добре да го определиш какво значи, имаш си кантар за китарните способности ли :D), не би се занимавал с трибют/кавър групи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ ^Бе то на думи всеки може, пусни клип на тоя твой "макс" на свирене, та тогава да говорим. ;)

Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много ;p Аз мога да кажа че съм се научил да свиря,колкото може да се научиш за 2 години и половина де (тоест макса съм стигнал за времето)

 

Май четете през ред ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Май четете през ред ? :)"

Не четеме през ред,ами кажи тогава може ли човек сам да си даде оценка колко е добър на китара, всеки като излиза пред публика обявява колко е добър, или свири пък публиката оценява,като отива втори път,или си купува албума им.

Аз например съм гонил АС\DC в няколко държави да присъствам на концертите им..............

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С Yo The Real говорим, че да кажеш, че си стигнал максимума за 2 години е... Ако авторът е свирил по 16 часа на ден, 7 дена в седмица, ок тогава респект, но едва ли... Пък и нима можеш да кажеш и знаеш колко е максимума на китарни умения за 2,5 години?

 

http://www.youtube.com/watch?v=_mh6xBiGwMs

В началото на клипа говори нещо много интересно

 

П.П. - Аз свиря от три години, започнал съм с класическа китара -> Хендрикс го минах оня ден :hooray::greenball:

Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Май четете през ред ? :)"

Не четеме през ред,ами кажи тогава може ли човек сам да си даде оценка колко е добър на китара, всеки като излиза пред публика обявява колко е добър, или свири пък публиката оценява,като отива втори път,или си купува албума им.

Аз например съм гонил АС\DC в няколко държави да присъствам на концертите им..............

Всъщност публиката според мен не е реален оценител за това , кой на какво ниво е(като инструменталист) , а по скоро кой прави най слушаеми хитове .. но вече е много извън темата тази дискусия :)

 

Разбира се, че няма такъв момент "макс", защото винаги може повече, но момчето свири от две години и е доволен от себе си . Какво по хубаво от това? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Че кой ти говори, че не е хубаво. То и аз съм доволен от себе си, боК съм пред огледалото, ама който и да било да говори, че е достигнал максимума за тия 2,5 години, че повече не може да се достигне за толкова време, че друг човек, който свири от толкова време и е по-добър от него няма...

 

Абе сещаш се накъде бия. Абсурд. :)

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега,младеж (това го казвам,щото съм дърт,не че съм голям музикант,а и имам огромна пауза като свирене) - най важното е да се научиш да тоноизвличаш с двете си ръце,да си наясно с грифа кой тон къде е и в крайна сметка какво точно искаш да свириш.

Инструментите помагат - не свирят сами.

Има един интересен момент - докарвам си любимия звук на запържена лампа гарнирана с масивен Гибсън саунд - до тук добре,ама да си изсвиря песните,които ми харесват и после 2 часа жици ..в един момент си казваш - абе дай да не се правя на тоя и оня и почваш да мислиш по-различно..,

Идеята да пробваш да звучиш като Хамет ще те закопа - намери си по- добър кумир :greenangel:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно ЛТД-тата на Кърк и Джеймс ....гледах едно LTD KH 202 дали си заслужава парите? :)

Там ще платиш пари отгоре заради това, че вземаш сигничър модел. По-добре хвърли око на тези два примерни варианта:

LTD EC-401

LTD EX-401

 

Комбинацията EMG 81/60 е любима на Хетфийлд, а и има къде да ги пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Ако се прецени внимателно, се оказва, че се плащат едни 100 евро заради името.

Зависи от гледната точка.

Ако искаш да е като на Кърк, 100 евро не са кой знае колко. ( говоря за двете базови ЛТД- КХ)

Ако не си много фен ще си ги спестиш.

Т.е. значение има приоритета, не толкова парата.

 

Относно самият Кърк Хамет.

Отдавна е излезнал от "алкохолният" си период.

В София, преди 3 години беше пърфект.

Миналата година на ДВД-то ( от Кан, ако не греша) - пак пърфект.

Преди седмица го гледах в Белград.

Не знам, просто е глупаво да се говорят глупости относно Кърк, без да се следи редовно

и да се плюе, по съставено мнение примерно отпреди 20/30 години.

От доста време насам Кърк свири железно собствените си неща.

Дори да направи някоя случайна грешка - това е Рок енд Рол, все пак.

Повече ми допада някой китарист да е човек, а не машина.

Някой "Х" чат пат - никак не ме дразни. А значение има и да седиш(в случая по-скоро хвърчиш) добре на сцената, отколкото неподвижно да свириш без грешка.

 

Да, Кърк Хамет не е тип шредър китарист.

Обаче, само и единствено Кърк пасва на стила на Металика.

( сигурно много фенове на бандата мислим така, което единствено има значение)

( Сатриани не пасна на Пърпъл, факт)

В Белград Металика извириха целият си черен албум.

И има защо, именно с него, се доказват като най-добрата банда в Америка ( и втора в света :))

( което почва да става ясно, дори още от началото - 83, 84, 85)

За да си солист на една от най-значимите рок групи, значи......

Защото разни Херман Лий, Пол Гилбърт и не знам си кой още виртуоз, може да е магьосник по -прицип,

ама дали ще се впише по-добре от Кърк, малко се съмнявам.

Ако не беше подходящият, Ларс&Джеймс да са го изгонили отдавна.

И накрая - моето лично мнение, че Кърк е най-интерсен, като музикант в Металика,

другите свирят по-предвидимо, Кърк за мен има най-широк музикален хоризонт.

 

Гибсъните са си ок.

Но Металика на концерт свирят предимно с ЕСП китари.

Кърк вади един Джаксън РР за една-две песни.

Джеймс свири 2/3 с ЕСП, 1/3 от песните с Гибсън.

( в студио ползват всевъзможни неща, по принципа на мечо Пух)

Редактирано от TONY
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.