Jump to content
Българският форум за музиканти

Kак се прави fat strat?


Recommended Posts

Все пак за да я направя HH вместо SSH трябва да се разбарникам из електрониката, а с нея не съм чак толкова на ти иначе HH ми беше първоначалната идея. Ако ти знаеш какво точно трябва да се прави то електрониката моля те помогни.

 

MOD EDIT: Хайде да прочетем правилата. Предходното мнение не се цитира! Използвай полето Нов отговор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да сбъркаш с ето този модел: https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=strats&sub=contemporary&pickup=the_sinner

китарата, макар и евтина ще бъде подобрена в пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни чакам едно EMG H3. Ще го слагам на страт модел от ценовия клас на squier affinity strat. Ако автора на темата все още мисли да си взема такъв ще споделя мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай ако имаш малко кинти отгоре, DiMarzio X2N...естествено всичко е до звукът ,който търсиш ,но аз не съм фен №1 на EMG ,защото не е моят звук, има много тестове на адаптри в Тубата, чуй всичко...все пак важното е на теб да ти харесва... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. :)

 

Тия дни чакам едно EMG H3. Ще го слагам на страт модел от ценовия клас на squier affinity strat. Ако автора на темата все още мисли да си взема такъв ще споделя мнение.

Ще се радвам да споделиш мнението си . :)

 

Бих ти отговорил: DiMarzio , но squier-a няма да им ходи ;)

Идеята е, че мисля да си купя добри адаптори, които след това ще се ползват и на по-горен клас китара след време, когато мога да си го позволя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ще се занимаваш да копаш китарата, как ще сложиш хъмбъкер?

някакъв тип хот рейл, с две намотки в корпус на единичен ще е по лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо ще се занимаваш да копаш китарата, как ще сложиш хъмбъкер?

някакъв тип хот рейл, с две намотки в корпус на единичен ще е по лесно

Няма нужда да я копая има място за хъмбъкъри само пикгарда трябва да сменя.

 

Имам проблеми с намирането на пикгард за Squier Bullet Strat, а честно казано не ми се занимава да си направя един сам. Някои знае ли къде мога да намеря ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз продължавам да се чудя защо просто не си вземеш един хъмбъкер с размерите на единичен, който ще можеш да монтираш на стария пикгард? Щом искаш пасивни адаптери, това е доста добър вариант според мен - има всякакви модели на Seymour Duncan и DiMarzio, например, с които може да се постигне всякаква тежест звук.

Освен това спестява още един разход и разправия... ама ти си знаеш...

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Toя тип китара не е за метъл, като визия със сигурност, направо смени китарата.

Няма да и отива плочката емг :P.

Искаш мощен саунд от бридж адаптера - потърси си китара от подобен ценови клас с хъмбъкер на бриджа

---

Много хубави комбинации стават от преден сингъл плюс хъмбъкър, нещо което мисля не става на фат страт конфигурацията с 5 switch.

Също за clean sound отпред е най-добре сингъл, или евентуално паралелно свързан двоен.

Най минималистично и оптимално е хъмбъкер бридж плюс един сингъл за хубав чист тон отпред

(който много хубаво може да звучи и с овърдрайв).

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Оооо! Подходяща е за метъл стига зад нея да стои луд металист и същия да я модне правилно! :greenball:

Бодва и два хубави хъмбъкара с 3 позиции ключ и ако ще 3 а може е 2 врътки. Може и един преамп на борда (хем пасивна, хем активна) и е той!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toя тип китара не е за метъл, като визия със сигурност, направо смени китарата.

Няма да и отива плочката емг :P.

Искаш мощен саунд от бридж адаптера - потърси си китара от подобен ценови клас с хъмбъкер на бриджа

 

Аз мисля, че ще и отива. Ето един пример http://www.flickr.com/photos/dylanbeattie/5433172875/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най минималистично и оптимално е хъмбъкер бридж плюс един сингъл за хубав чист тон отпред
Е то може и 2 хъма,но предния вързан да работи като сингъл - така и не бръмчи.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.