Jump to content
Българският форум за музиканти

Edge III сет-ъп


Slide

Recommended Posts

Здравейте!

 

За пръв път се занимавам с Ibanez Edge тремоло. (То и като цяло нямам голям опит с Floyd Rose тип системи).

 

Въпроса е за сет-ъп-а на тремолото.

 

Първо, като взех китарата, тремолото беше под ъгъл (тоест задния му край беше по-високо и имаше малко бъз). Натегнах винтовете отзад, изравни се с тялото, но съответно стурните опират в позицийте вече.

 

Като цяло как мога да му коригирам височината Съответно височината на струните. От стъдовете?

 

ПП: Знам, че има една камара видео туториъли, но те основно опират до "вадиш струната, слагаш новата и ако не е успореден с тялото - натягаш или обратното".

 

ЕДИТ: Гледам грифа си е добре и няма нужда от баране на тръст рода. Или поне така ми се струва на мен.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах същия проблем - с помоща на това видео, се оправих много бързо :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=RQQT9-Y0R9A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

trem.jpg

 

Ето така трябва да изглежда едж когато е сетнато правилно. Червената линиика трябва да е паралелна на тялото а не синята, т.е. предполагам, че то ти е било добре а ти излишно си затегнал пружините. Реално едва ли ще имаш проблем тъй като и аз съм свирил известно време с така настроено едж 3 и нямаше проблем, но по принцип това е правилният начин. Старите едж имат една линийка издълбана, по която да гледаш, но едж 3 няма. Височината се регулира елементарно с шестограм се въртят стъдовете. Препоръчва се да се отпускат струните докато са отпуснати, аз лично просто правя дайв и до сега не са ми се изтъпявали ножове.

Ето тук по-добре можеш да видиш ъгъла на тремолото какъв да е:

http://www.ibanezrul...up/angle.htm#ED

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благадаря много за инфото, но сега имам още един интересен въпрос:

 

В процеса на настройване скъсах струна и си купих нови (пак 9-ки), сега обаче тремолото ляга на вътре, тоест трябва да развия болтовете. Въпросът е, че стигам почти до максимума, който мога да ги развия, но тремолото не застава успоредно с тялото, както трябва да е. Съответно има и бъз, но просто не мога повече да го развивам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според начина, по който си обяснявам "ляга навътре", то ти трябва точно да затягаш пружините. Явно "ляга навътре" за теб е едно, а за мен - друго.

Общо взето ако фините настройки (те са май най-добър ориентир) се качват нагоре, значи струните опъват и трябва да затегнеш болтовете, ако фините настройки хлътват надолу, значи пружините опъват повече и тогава трябва да равиваш болтовете. Не е хич сложноведнъж като се разбере и е пълно с туториъли в нета, но не всички са блестящи. Покажи някакви снимки или обясни по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много ръчкане - сега всичко е наред! Благодаря много за инфото, което дадохте. ДО сега съм имал една китара с Флойд тип система (Ария Про, но тя беше с TRS Floyd, който имаше леки различия и беше далеч по-лесен за сет-ъп).

 

Сега отивам във темата Фукня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.