Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за струни Уоруик?


DYLGIQ

Recommended Posts

Да; след като ги вземеш може директно да ги изхвърлиш. Някъде, дето не минават хора.

 

Сериозно - ниската цена си говори достатъчно. На Дърварио поне тонът им е добре в началото. Наистина, не бях чувал нови струни да звучат зле, ама нейсе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво като са Уоруик? Те и Фендер и Ямаха имат струни, пак не са кой-знае кво.

Тия като им вземеш пакетчето и така го подържиш... лекичко е; няма месо в тях, няма тон.

 

Все пак за тия пари са си вариант де, ако не ти се дават 10 лв. отгоре за Дърварио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво като са Уоруик? Те и Фендер и Ямаха имат струни, пак не са кой-знае кво.

Тия като им вземеш пакетчето и така го подържиш... лекичко е; няма месо в тях, няма тон.

 

Все пак за тия пари са си вариант де, ако не ти се дават 10 лв. отгоре за Дърварио.

 

 

Аз лично познавам хора с високи доходи, които си купуват редовно червени струни на Warwick и не се притесняват от ниската им цената, тъй като качеството е на ниво съотнесено с парите, които плащаш.

 

@ DYLGIQ

 

Чисто и просто можеш да пробваш с едни и да си прецениш сам за себе си дали ти харесват, все пак не струват цяло състояние като Elixir, при които също има възможност да не ти харесат, но тогава повече ще те е яд за парите, които си дал. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъни, и хората с високи доходи нямат избор в тая държава, за съжаление. Всички магазини предлагат един и същи асортимент, беден избор, много високи цени на по-ставащите марки. Ниският клас струни са компромис; но ако няма друго... взимаш и сменяш по-често.

 

Но да, нека всеки опита и да си прецени. Не всеки има завишени изисквания, високи доходи или ухо за детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пишман-басист "по съвместителство" - не някво про, свиря рядко и късам много. За разлика от китарните марки, не съм много наясно със струните за бас, затова реших да попитам. Ясно ми е, че си има ценови категории, както и партиди. От Ротосаунд не съм много доволен, макар че първите бройки китарни комплекти, които внесоха бяха много яки - после май внесоха стока като за третия свят. Американското Дадарио на Шектъра ми беше много по-добро от това, което си купувам тук. Та затова попитах за Уоруик - да кажат колеги, които са ги ползвали и са се прецакали/не са се прецакали. Досега един минус и един неутрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по-скоро плюс за тях, да те объркам още повече, хаха. :)

 

Ползвам ги напоследък, и ми допадат за парите си. Оня ден си напазарувах още 3 комплекта от тях. Не са кой знае какво, ама толкова и струват. Ползвал съм и по-гадни, същевременно и по-скъпи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм голям фен. И никела и неръждавейката. Цената изобщо не говори за качеството. А как пасват на бас Warwick ;)

Наистина заминава тона за около месец, ама при кои струни не заминава. И сякаш намодката им е по-едра и седят леко груби, но и това се свиква с повече свирене ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дюдс; мен всичко различно от DR, Dean Markley и донякъде Elixir ме дразни яко, но това си е мой проблем.

Факт, че тези са струни най-нисък клас, колкото и да ги хвалите. Стават, ако не намериш по-евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз в момента съм с такива. За тези пари си струват. Добре са. А който не ги харесва, да си купува за 100 кинта. Проблем няма. Аз лично не бих дал 100 кинта. Взимай ги! И да не ти харесат няма да загубиш много. Къде не си ги изял и изпил тези пари............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, поне аз не ги хваля. Просто казвам, че за парите си стават. Години наред свирих с DR Black Beauties, по едно време и 4-те ми баса бяха с Elixir, и ги харесвам много и 2-те марки. Просто, понякога джоба не издържа и коментираните телове съм ги сметнал за себе си като приемлива алтернатива. :)

 

Говоря конкретно за никела, стоманата я пробвах веднъж и не ми хареса - включително, че и B струна умря като звук за един концерт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.