Jump to content
Българският форум за музиканти

Опасност при скъсан кабел?


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Има ли опасност за китарата или за усилвателя ако свиря със скъсан кабел (жичката, точно където е запоено успях да я откъсна). Ако направя жичките пак така, че да се докосват представлява ли някаква опасност при положение, че ненадейно се разместят отново (твърде вероятно)?

 

Моля избягвайте коментари от рода "купи си такъв нов кабел". Ще го направя, ама за момента ми трябва каткотрайно решение.

Редактирано от Stoyansky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тебе бог да те пази! Направи си 2-3 кабела да имаш. Може да не са перфектни, но все един ще е здрав.

Опасност съществува за усилвателя и високоговорителя от припукванията. Ако прекалиш и хапаратурката е калпава ще даде фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха, точно това ме интересуваше. ей сега го пуснах, ама само на 1-2 волум, май нищо му няма, ама го спрях заради пуканията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам нямам. пък и не знам как се скъса, ама не достига хубаво до мястото за запояване и трябва да му кривя тенекиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи кабелчето и го занеси в близкия какъв да е сервиз - битова техника, телевизионен, GSM. Ще ти го направят, а и ще си спестиш следващи неприятности.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

L.K. - ти каза най точният отговор,другият вариант ако не вярваш е да го залепиш с плюнка!

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

хаха. няма проблеми. пратих дeлегация да ми купи нов, ама и за стария ще помисля.

Редактирано от Stoyansky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Един евтин поялник и малко тенол мисля че са по-евтини от нов кабел и не е нужно да имаш умения на неврохирург за да запоиш кабелче..

Вземи си инструменти - винаги ще потрябват за нещо

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Абсолютно е така, плюс това има тема във форума как става тая работа с поялника. Друг е въпроса дали човек има желание и мерак да се научи! :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Както споменах по-горе нямам поялник, а ми трябваше спешно решение и ме интересуваше конкретно нещо. От вчера имам нов кабел и не разбирам защо продължавате да преливате от пусто в празно. Мерси все пак.

 

P.S.

Пък и такъв тип човек съм...

Редактирано от Stoyansky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.

Пък и такъв тип човек съм...

 

Би ли пояснил какъв тип човек си по-точно? Такъв, който задава неадекватен въпрос, получава сравнително адекватни отговори и след това се отнася непочтително към хората, които са си направили труда да му отговарят. Хм, не съм сигурен, че такъв тип хора ми допадат.

 

ПП: Пиши на модератор да ти заключи темата, та да се спре преливането.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.