Jump to content
Българският форум за музиканти

Лилия Ковачева-Топорчева, преподавател по тромпет в НУМТИ, гр. Пловдив


Recommended Posts

Мдааа, тежко е положението. Не успях да го изслушам до края.

 

ПП: Това ми напомни за темата за работодателите и висшето образование.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^, в тази връзка го пуснах. До преди доброжелател да пусне въпросното клипче в нета госпожата е била заместник-директор и ръководител на духовия оркестър.

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се чуди човек как да го коментира...За да не изглеждам тесногръд и комплексиран ще кажа, че вие завиждате, защото не можете да свирите така :greenball:

Доста гледания е събрало видеото. Двамата солисти сигурно се гордеят със себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо помислих че става въпрос за системата на Лидия Ковачева - целебният глад.. :)

това е продукт на комунистическите щатни длъжности

не че бг капитализма е цвете за мирисане.. но от какво е произлезнал

все пак, защо се концентрирате върху негативните примери?

бива горе-долу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За биване, щеше да бива ако беше продукция на някой от студентите и първокурсници.

За концентрирането върху негативните примери си прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бива нито долу а камо ли горе!!!!!! Срам и позор - дипломатично казано.

 

Ето ви да си пооправите слуха:

 

http://www.youtube.com/watch?v=xNT_eF9lCBY&feature=related

 

П.п.: като си помисля че някой ги е тагнал заедно и лошо ми става......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Относно негативните примери - аз смятам, че са също толкова важни, колкото и позитивните. Все пак можем да се скъсаме да изреждаме хора, които могат, но трябва да знаем и другата крайност (не е нужно дори да си крайности, а просто различни нива), за да направим разликата и да си извадим подходящите изводи.

 

П.С. по същата логика - простите неща са по-показателни от сложните понякога.

Редактирано от Sasho_Crasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трагично, ако госпожата не е добър инструменталист, но е заместник-директор и ръководител на духовия оркестър. Трагично е изпълнението, само по себе си.

 

В една от катедрите на уважавано музикално учебно заведение хабилитираните господа и дами искрено се зарадваха, когато напориста, но не особено музикална студентка, избра да продължи музикалната си кариера в теоретично направление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ББбббаааасссиии издържливите к*пелета! Как се стърпяха да не станат и да и отмахат по една гъдулка в китарата е отвъд способностите ми за въприятие! :D

 

А иначе жената очевидно е имала технически проблем с инструмента. След многократно и щателно преглеждане на видеото същата бе забелязана на няколко пъти да му хвърля извинителни погледи тип "Ама я... какво му става??" и "Що за странни звуци произвежда хладният метал в ръцете ми??". По-съобразителни наблюдатели отбелязаха, че най-вероятно се е опитвала да локализира цифров дисплей, за да види кода на хард/софт-уеърната грешка, ама на - късмет пусти - не случи! :D

 

А за публиката - съвсем адекватно поведение, моля ви, отдавна съм открил и разпространявам максимата: Пляскайте им да си ходят!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трагично, ако госпожата не е добър инструменталист, но е заместник-директор и ръководител на духовия оркестър. Трагично е изпълнението, само по себе си.

:) В конкретния случай не е точно така, госпожата по това време е била И "титуляр" по тромпет ...

Някакси да можеш да си настроиш инструмента (да не говорим за другото) ми се струва минимално изискване, за да преподаваш. Или може би съм прекалено авангардна и крайна в размишленията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.