Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване на китарата


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ако не си внимателен с тая пила нищо чудно да почнат да се късат още повече струните....помисли си дали можеш да се справиш или ще прецакаш необратимо седлото...по-хубаво пробвай с парче стара струна да го поизравниш ако наистина се съмняваш, че проблемът е точно там.

 

Това петно няма как да го махнеш. Само по себе си то е полирано от ръката ти, какъв е смисълът да го полираш още? Единствено виждам файда ако тая паста е по-едра и реално с нея го матираш, а не го полираш...но дори и тогава пак няма да докараш външния вид на останалата част от китарата и пак ще стои като петно...просто ще е различно. Остави го така, хората пари дават за изкуствено състарени инструменти :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека не е казал, че китарата е MM-JP - нищо, че го пише в профила му.

 

А иначе - към автора - слушай Yves - не е като да пилиш заготовка за чук. Ако смятай, че няма да се справиш - потърси помощ от по-опитни музиканти или от хора със "златни ръце" (макар да не ти го препоръчвам горещо последното).

 

В най-лошия случай може да се наложи да купуваш нови седла, които не са чак пък толкова скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, има ли нещо като паста или препарат който един вид запълва леки драскотини, или пак се вкарвам в ''от местопрестъплението'' :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм туй, ама след време драскотините пак се виждат, ако знаеш къде да ги търсиш!

 

http://www.jimdunlop.com/product/bodygloss-65-cream-of-carnuba

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята любима китарка съм я възпитал, да не къса струни, да не ги сменям на седмица, а на два месеца (даже и бира пият, като ги почерпя....полея), да я настъпвам в края на всяка песен подпряна на комбото (за разкош в микрофонията), да не я чистя с месеци, и да не се занимавам с "НЕЯ" освен ако вече неможе да се използва за свирене......тогава лютиер и готовооооооооооо. Ама това само 'щото я обичам. Ти да видиш другата ми китара , дето я мразя....!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2-3 пакетчета с carnuba wax, но тей и не съм ги тествал. Пише, че може да "ремонтира" малки одрасквания и наранявания, но нямам представа как се справя на практика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Аз имам, след време "хлътва" в пукнатината, не се забелязва на пръв поглед, но като знаеш къде са драскотините седят и дразнят.

 

П.П. : Пробвал съм и с обикновен восък, ма се пука!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.