Jump to content
Българският форум за музиканти

Bare Knuckle Pickups


Recommended Posts

Реших да отворя една тема за любимите адаптери - мисля, че мястото й е тук - все пак далеч не са евтини. Качеството според мен е на изключително ниво. Опциите за всеки един от многобройните модели са доста, както по отношение на техническата част така и по отношение на външния вид.

Това е адресът, предполагам, че повечето от вас го знаят: https://bareknucklepickups.co.uk/main/ Там има и форум за феновете. Нека всеки, който има досег с тях да сподели своите впечатления.

Към този момент мога да дам преки впечатления само по отношение на Mississippi Queen (Humbucker sized P90).

От вече две години имам този сет, монтирал съм го в Gibson SG Standard (както може да се види от подписа ми). Адаптерите са изключително динамични и интересни като звучене. С определени настройки на еквилайзера могат да докарат звук като на хъмбъкъри, а с други такива - звук близък до телекастърски (въпреки махагона на СГ-то). Ето няколко снимки. Финишът, в който ги поръчах е burnt chrome. Обещавам да напиша нещо по-подробно за звука в близко време.

gibsonsg1.jpg

2010-11-21%2019.54.45.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един нов модел - пуснат само преди седмица: https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=black_hawk

Много интересно звучене и конструкция. Определено при първа възможност ще взема един сет за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изключително разочарован от обслужването (не говоря за качеството на продуктите!).

 

Съдействах с кредитката да се закупи една бройка, която поради нехаресване трябваше да се върне. Въпреки, че беше пратен обратно в повече от перфектно състояние, по някаква причина бяхме чарджнати 15 паунда, защото вече не можел да се продаде като нов. Такова условие нямаше, измислиха го при подмяната и искаха доплащане. Първоначално бяха казали, че само си плащаме шипинга, освен ако не е прецакан.

 

Следващата бройка отново не допадна на собственика и тоя път реши да си иска направо парите. Отново същата работа. заради 3 мм запоено кабелче. Колко може да си проличи според вас слагане и махане на адаптер за няколко часа? Айде пак -15 паунда.

 

Като сложим и без това скъпите продукти, скъпата доставка (и в двете посоки), кусура беше само да има и още дялкане от тяхна страна... :thumbdown:

 

Ясно е, че всеки си прави сметката за цените и доставката и т.н. и ако иска да мине тънко да си купи евтини. Обаче изобщо не съм съгласен за тия 15 паунда, дето ги искаха двата пъти!!!

 

Иначе покрай плащанията/доставките нямаше други проблеми, нито пък пикапите бяха лоши. Просто имайте предвид горното инфо ако решите да се възползвате от връщане на техен продукт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз мисля, че е напълно нормално да има някаква удръжка за връщане на стока, минимална както в случая. Иначе ако всеки започне да си поръчва и връща те трябва да работят само, за да осигурят достатъчно оборотни бройки, които да се разкарват напред-назад по света.

 

Вече дали това е изрично упоменато или не е отделен въпрос.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм им фен на тези адаптери

моите фаворити са бойните працета :D Warpig

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=warpig

 

На една от китарите в момента съм качнал калибриран сет с олнико магнити - китарката е махагонова. Определено тези адаптери вадят много изчистен звук. Дори при 'хи гейн' свиренето на акорди е съвсем възможно и се чуват отделните тонове много ясно и отчетливо. Принципно прасетата са с много висок аутпут и са предназначени за бруталии, но нек адаптера, вади много готин мек тон и може спокойно да си свири човек блус и джас и фънк. Бридж адаптера обаче е само за бруталии.

 

Имам и един отделен адаптер за бридж позиция с керамичен магнит. Бях го монтирал на една евтина китара с alder тяло и flame maple top. В момента, в който го сложих тази китарка заазвуча по-добре от махагоновата, която по това време беше с EMG 81 85. Просто превърна евтината китара в прекрасно звучащ инструмент. В момента обаче стои немонтиран и чака своята китара.

 

вънчен вид - калибрирания сет е без капачки, а самостоятелният е с оригинална предлагана от производителите в черно баядисан.

 

в момента имам нова китарка, лоято също пристигна с EMG 81 85, отворих капака на електрониката да видя дали няма накой проблем при транспортирането и вътре открих страхотно подредени кабели оригинално доставени, та чак ми стана мило и реших да не пипам и да сменям бридж адаптера с прасето.

 

и да определено всичките ми китари рано или късно ще бъдат оборудвани с бойни прасета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с връщането - ако адаптер се върне без да е монтиран, няма да има никакви такси, но след като е монтиран веднъж мисля, че е нормално да вземат някакви пари, защото наистина след това адаптерът не може да бъде продаден като нов. Просто си личи. Как ще се почуствате ако си поръчате и платите за нов сет и дойдат адаптери, които очевидно са били монтирани, понеже кабелите са запоявани - мисля, че никой няма да е щастлив. Иначе, че нищо им няма на адаптерите - това е повече от ясно - не само от едно запояване ами ако ще пет години да са свирили на тях - пак нищо им няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имам и един отделен адаптер за бридж позиция с керамичен магнит. Бях го монтирал на една евтина китара с alder тяло и flame maple top. В момента, в който го сложих тази китарка заазвуча по-добре от махагоновата, която по това време беше с EMG 81 85. Просто превърна евтината китара в прекрасно звучащ инструмент. В момента обаче стои немонтиран и чака своята китара.

 

 

Казваш, че елшова китара е зазвучала по-добре от махагоновата все едно с някаква почуда :) Е не бих казал, че има нещо необикновено в това...много хора си купуват елшови китари не, защото нямат пари за махагонова, а защото не искат :D

Имам чувството, че в тоя форум като се каже махагон все едно се казва Ролс Ройс :D

 

А да не говорим колко е субективно, че е зазвучала по-добре...каквото и да означава това. По-ценно би било да кажеш как се е променила като звук, а не дали е станала "по-яка" или "по-неяка" опреди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Заради много мислене винаги казвам, че нашия народ си заслужава просешката тояга, до която е затънал. Ако го няма изрично упоменато в условията, значи в случая колегата бива правен на маймуна. Сигурен съм, че ако го направят същия номер на някой енглишмен, още същия ден ще цъфне в офиса им с адвокат под мишница и не ще му върнат парите, ми и с "бонус".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен хората са си го написали много ясно(взето от тук)

The customer is liable for all costs incurred for returned pickups. Bare Knuckle Pickups Ltd reserves the right to charge a discretionary handling and restocking fee of 15% on any returned items.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един керамичен бридж Miracle Man и съм адски доволен. Свиря само бруталии с него и съм много щастлив от плътния и отчетлив тон. Имаше слух, че един определен български магазин ще ги вкарва и в България, дано стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че елшова китара е зазвучала по-добре от махагоновата все едно с някаква почуда :) Е не бих казал, че има нещо необикновено в това...много хора си купуват елшови китари не, защото нямат пари за махагонова, а защото не искат :D

Имам чувството, че в тоя форум като се каже махагон все едно се казва Ролс Ройс :D

 

А да не говорим колко е субективно, че е зазвучала по-добре...каквото и да означава това. По-ценно би било да кажеш как се е променила като звук, а не дали е станала "по-яка" или "по-неяка" опреди ;)

 

Yves прав си, че малко лошо съм се изразил - просто одеве като писах бях на работа и нямаше много време за писане.

 

Като сложих адаптера на елшовата китарка и като я пуснах звука, който излезе беше някак си много по-уплътнен и масивен. Не съм сигурен как да го изкажа по-добре- просто започнаха да се чуват много повече честоти. Много готино звучаха различни хармонични двузвучия и тризвучия - направо като магия свириш ги и се кефиш на плътния и мощен звук.

 

До колкото до дървото на китарката - тази махагоновата не я избирах по това от какво дърво е изработена, а по други характеристики като брой прагове, да е с фиксиран бридж и да е с максимално опростена електроника.

 

а в момента бих искал да си купя китара направено от basswood - харесал съм си един модел, но нема средства , освен ако не продам махагонката със сета бойни прасета, но се съмнявам, че някой ще извади толкова пари

 

ай със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, това го пише. Също така е логично да има такса против своеволни смени. :thumbs_up:

 

Обаче да питаш по мейл и да ти кажат, че няма такса, а после да ти я вземат... Ша ма прощавате, ама... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas много е интересно какво точно не му харесахте на адаптера, че решихте да го връщате и да го сменяте? И кой модел беше първия адаптер и с какъв решихте да го сменяте? :huh:

 

Интересно ми е защото в страницата на Bare Knuckle към представянето на всеки модел си има и звуково преставяне (sound clip) и човек може горе долу да се ориентира какво да очаква от адаптера, който си купува. Има също и относителни диаграми на честотен отговор (frequency response), който е полезен при избор ако човек е наясно с дърветата по китарата. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми казвай, че по едно клипче и писаници на хартия може да си направиш извод как точно ще звучи адаптера на една дъска :) Има един куп неща, които още влияят и всяко от тях е достатъчно да те издразни, особено когато си наринал една пачка пари и очакваш определено нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.