Jump to content
Българският форум за музиканти

iPhone/iPad като помощник на музиканта


musicman

Recommended Posts

В базара излизат на добра цена около 30 лв, иначе не знам кой ги внася аз моя от Томан го поръчвах но излиза повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите два цента:

 

http://eyosido.com/eyocontrol/

 

eyoControl е перфектен MIDI DAW контролер, комуникира с хоста през WiFi.

Работи перфектно с Cubase.

Като нов потребител на Ipad 4 цъках до полунощ. Много полезен и лек за ползване софтуеър.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни цъкам iMPC.
Ето в тази тема има нещо като ревю + нещо като парче записани с програмката. Струва към 6 евра и предлага доста интересни звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко бас-app-че :)

 

http://www.pocketlabworks.com/PocketGK.html

 

Иска съвсем малко игра с настройките (да се намали Horn задължително, че много шуми) и дори безплатната версия е супер.

Свиря си сега на работа - при мен GK звук, при колегите - шляпане на струни "на сухо", направо не се търпи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да си задам едно въпросче. Понеже в една друга тем се заинтригуват от направеното от musicman на iMPC, да попитам - ясно е, че ако искаш хубав app, който върши работат, трябва да дадеш пари, та искам нещо, с което мога да си редя прости тракчета, най-вече за бекинг тракове на китара да ги ползвам. Добре е да има немалко по-реалистични звуци от сорта на няколко кита ударни, синт, пиано, орган и някакви от тоя сорт. Да се работи не много трудно, смисъл да няма нужда 12398731934 неща да нагласяш, за да излезе някакъв звук. Гледах различни програми, обаче не мога да се ориентирам коя би ми свършила работа, а пък не ми се дават пари само да пробвам. Предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да си конкретизирам въпроса - гледах едно подробно ревю на Гаражната банда, но едно нещо не разбрах - има ли възможност за запис в реално време, смисъл, да си пусна барабаните да лупват след това, докато те вървят да си запиша басчето, после барабаните и баса да си вървят и да насложа кийборд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е особена ако имаш възможност първо я пробвай после я купувай, че apple нямат политика да връщат пари от техните си апове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос - дали е по-добре да се вземе МИДИ кийборд или може да се ползва синтезатор, който има МИДИ изход. Върши ли същата работа за приложенията на айпада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върши но трябва някак си да го включиш в iPad-a.

Първо и трябва Camera Connection Kit или по точно тази част дето има USB вход.

След това има два варианта:

Ако искаш от МИДИ изход-а ти трябва миди интерфейс class complaint, чрез който да го свържеш. 

Иначе включваш миди клавиатурата е USB входа на CCK-а и действаш. Но и тук МИДИ клавиатурата трябва да е class complaint иначе не е сигурно.

 

В крайна сметка тези програми са писани така, че да не ти трябва кон знае какво нещо външно. Специално Гаража е измислен много хитро и може без клавиатура да свириш доста неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/ik_multimedia_irig_keys.htm - Какво мислите за това? Предимство ми изглежда, че няма нужда от преходник, няма нужда и от захранване, недостатък е, че клавишите са малки. Струва ли си парите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой има ли опит с джаджите за включване на микрофон към iDevice? Има разни по 50-100 лева. Чудя се дали не мога да записвам китарни семпли през Shure SM57 директно на iPhone 3G (че не ми се мъкне лаптоп (какъвто и нямам + аудио интерфейс)...

 

Другият вариант, който измислих, е Zoom H2, който има майк вход, но е скъпичък - 200 лева.

 

И при двата обаче съм 99% сигурен, че входовете са небалансирани и не знам колко добра динамика/SNR ще имат... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.