Към съдържанието

Снимка

iPhone/iPad като помощник на музиканта

iPad iPhone iSiktir iOS

• Please log in to reply
84 отговора на тази тема

#1 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6803 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 27 април 2012 - 14:36

И така колеги, нека това е темата в която споделяме опит за продукти (софтуер и хардуер) използващи операционната система на Apple - iOS (Андроидите да си направят нова тема)

Та да споделим кой какво и за какво ползва :) И нека програмите да са свързани с музиката.

Аз обещах да направя видео ревюта на някои неща но като начало ето какво имам аз на телефона си:

SoundHound - Ако чуете някое парче по радиото и не знаете кой го изпълнява - пускате тази програма и до 15 секунди ще разберете :) Трябва ви и интернет.

Taptalk - Програма с която се разглеждат форуми ;)

PolyTune - Софтуерната версия на TC Electronic PolyTune. Върши същата работа.

GuitarToolkit - Акорди, скали, метроном, тунер. Има и разни други екстри, които се купуват отделно но не съм ги гледал.

MySongbook - Песнопойка. Може да чете chord pro файлове.

AmpliTube - Приличен софтуерен амп и ефект симулатор.

iKaossilator - Софтуерната версия на KORG. Страшно зарибяващо.

GuitarPro - Това е iOS версията на всеизвестния софтуер за четене и писане на табулатури.

Lemur - Най-добрия миди контролер.

Имам и доста други но за тях по-късно ;)
По-късно ще напиша и какво имам на iPad-a
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#2 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3322 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 27 април 2012 - 14:41

Аз в допълнение на SoundHound ползвам и Shazam, обикновено двете програми се допълват перфектно, защото редовно едната не може да познае някакво парче, но другата го познава :)

Иначе като тунер ползвам Cleartune, платен е, но е доста презицен тунер, както и метроном.

Също така за всички джазмени да не пропуснем и iReal b - това са всички риълбуци (джаз-стандарти) с акордите, но за съжаление без мелодия (щеше да е много скъпо, защото за мелодии се дължат авторските права). В последните версии вече включиха и възможност за автоматичен акомпанимент в различни стилове, почти като band in a box :)

#3 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4030 Мнения:

Публикувано 27 април 2012 - 15:18

Извън някои от вече споменатите ползвам и:

Мetron - метроном с много големи възможности

Heterobeats - подобна на метроном програма, но насочена към полиритмиката (два различни независими метрономи с размер и темпа)

Guitartone, Ampkit, Jamup / подобни на Амлитюб китарни симулатори

SlowDown Music player - приятна малка програмка за смяна на пич или скорост на запис

Garageband / добре позната на всички Мак юзъри

@ CyberGene
В проекта, в който свиря, вече от две години използваме MainStage с чудесни резултати (за сега е забивал само 2 пъти, за над 250 гига)
Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#4 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3322 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 27 април 2012 - 15:24

Кольо, мерси! :)

#5 bsavov

bsavov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 28 април 2012 - 01:48

Като за прохождащ в свиренето на китара ето и списъка с приложенията които ползвам:
  • Guitar World Lick of the Day - Мисля че доста ми помогна с нови идеи и упражнения. Самото приложение е безплатно, но трябва да се купи абонамент, пакет или и двете :-) . Има вграден таб "възпроизводител" който според мен е най-доброто което има за iOS устройства. можеш да си задаваш произволен интервал за повторение, другото го има в TabToolkit и Guitar Pro
  • Guitar Pro - споменато по-горе и в предишни публикации
  • TabToolkit - споменато по-горе (за протокола: алтернатива на Guitar Pro)
  • AmpKit+ - Софтуерни ефекти и симулации (алтернатива на AmpliTube for iPad - спомената в предишни публикации) Горе долу стават за свирене, ако няма друго наоколо.
  • една поредица от уроци от http://www.mahalo.com водена от Jen Trani (не съм запознат с историята и)
  • Pro Metronome - Beats with Sounds and Lights - съвсем непретенционен метроном, но и той върши работа

Това е от мен с приложения свързани с темата.
Ако до сега не сте влизали в страницата на http://appshopper.com, горещо препоръчвам да си направите регистрация. Може да се абонирате за програмите които ви интересуват и да "слухтите" за намаление на цената (доста често има интерестни заглавия на промоция безплатно, за известен период)

Не съм пробвал GarageBand на i-устройството, но правих опити с различни приложения в комбинация с джаджи като iRig и AmpKit Link и в крайна сметка се отказах.

Поздрави.
Cort G210-----+-->VOX ToneLab EX-->SENNHEISER HD205
JamMan Stereo-'

Cort KX5 -->BEHRINGER UCG102-->MBP

#6 Telerig

Telerig

когато не съм тук ме няма

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2110 Мнения:
  • Инструмент:LTD

Публикувано 30 април 2012 - 17:50

Ами аз използвам доста неща, но най много са ми полезни тези : Decibel, Decibel Meter - SPL метри за звуково налягане. Audio Tools - благинки за акустична проверка на помещения и различни по темата калкулатори. Drums - 3 комплекта барабанки да си посвирвам чат пат с пръсти:) Finger Piano - доста качествено пиано с хубав звук да си проверявам мелодийки които ми идват наум. Izotope Drum - профилирани дръм програмки за различни стилове, Amplitube ( с iRig), Riot FX - симулатори за свирене с китара през айфона или айпада. На айпада съм си сложил и Studio Mini - програма за мултитракинг с която може да се пишат 8 канала + добавяне на готови бийтове от програмата. Необходим е обаче външен интерфейс за да се позва пълноценно. Има и други, но тези са ми основни. Също ще спомена и Guitar toolkit - за която мюзикмен също каза - невероятно полезна програмка с която съм неразделен вече 3-4 години...дори и само заради тунера си заслужава. :)

#7 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10443 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 30 април 2012 - 19:22

Ще напиша само неспоменатите, дано не повторя някое проги:
  • iProRecorder - сингъл трак рекордер с готини функции и готин интерфейс, Върши работа за запис на идейки или частично за лайвове с не_огромно_SPL ;)
  • Bebot - софтуерен синтезатор използван от Jordan Rudess И на лайв! :)
  • Circle Theory - гами, ключове, знаци в арматурата - теорийка.
  • iLift - аудио плейър с вграден питч шифтър, полезен за репетиране на песни в "криви" строеве (примерно полутон под този на китарата ви)
  • Beats - тап-ваш и ти показва темпото на свирещата песен
  • PocketRTA - измерване на сигнал - Linear, Log, Octave, Spectrogram, SPL, Oscilloscope...
  • AK-7MidiKeyboard - Midi клавиатура за ремоут връзка/управление на плъгини в някой DAW
Ползвам и няколко вече отбелязани от колегите преди мен. :)

#8 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6803 Мнения:

Публикувано 01 май 2012 - 15:28

Колеги, няма лошо да повтаряте гореизброени програми, даже е много желателно. Така може да си направи мнение човек коя е най-използваната програма.
Освен това не всеки може да е доволен еднакво ;)
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#9 boreto

boreto

Шперц

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1023 Мнения:
  • Инструмент:китара, барабани

Публикувано 02 май 2012 - 19:42

Db volume, не лош дб метър.
Amplytube, въпреки съветите на Рафо.
Отделно доста за четене - Distro, Pro guitar shop, Premir guitar, Drums and percusion и още доста други.

Браво Рафф, сплотяваш ябълкоюзърите...

Елате повече....

#10 Mairomaster

Mairomaster

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Инструмент:Китара, барабани

Публикувано 02 май 2012 - 20:07

Интересно ми е, тези dB метри, някой сравнявал ли ги е с качествен, калибриран такъв? До колко са точни?

#11 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10443 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 03 май 2012 - 14:09

Гледах сравнение в Тубата на iPhone софта с про такъв уред и беше учудващо вярно. ;)

#12 Telerig

Telerig

когато не съм тук ме няма

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2110 Мнения:
  • Инструмент:LTD

Публикувано 05 май 2012 - 14:13

Специално за интересуващите се от горния въпрос по темата, направих тестове днес. Пуснах розов шум (stereo 16/44.1), генериран от Wavelab през звукова карта MOTU и с монитори Yamaha HS 50. Звука беше измерен с моя SPL метър Radioshack ( дигиталната версия) на 85 Db SPL. Най добри резултати с вградения микрофон ( Iphone 2G) показа програмката Decibel - 86 Db.

Програмата Spl Meter от пакета Audio Tools (която като дизайн копира аналоговата версия на SPL метрите на Radioshack), както и Decibel Meter показаха много високи стойности -90 Db, което идва оттам, че сигнала от вградения микрофон на Iphone 2G вътрешно се семплира с много ниска честота на дискретизазия - 8000 Hz. Явно хората създали Decibel са се съобразили с това. Умно. :)

Естествено с външният микрофон от хедсета на телефона ( който се семплира с по-висока честота), калибриран с професионалния измерител чрез менюто вътре в програмката, резултатите веднага дойдоха в полза на Spl Meter от Audio Tools - 85 Db. Разбира се, Decibel се провали показвайки 80 Db, поради споменатото условие по-горе. Decibel Meter и в този случай се провали, което отвежда резултатите в два случая - тези които ползват вградения микрофон за бързи и не толкова прецизни проверки - да предпочетат програмката Decibel. За по-добри и точни замервания най-добре е SPL Meter с микрофона от хедсета. :cheers2:

Този пост е редактиран от Telerig: 05 май 2012 - 14:21

#13 MasterOfDisaster

MasterOfDisaster

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 429 Мнения:
  • Инструмент:Guitar RR Custom

Публикувано 09 януари 2013 - 10:28

Здравейте, да попитам в garage band for iOS могат ли да се импортват песни и да им се променя pitch-a +1 -1 ... И да не съм съвсем офф

PolyTune

AmpKit - с iRig звучи задоволително, предполагам с неговият си преходник ще звучи по добре.  

Tapatalk

Това е което има отношение към форума. В момента се чудя за garage band-a и songsterr, но за последната ще чакам някакво намаление ... 20 долара са много  от където и да го погледнем. Може би на iPad по не бих се замислил, но на телефон...

Преди ползвах Tab Pro и Guitar Pro, нещо не ми допадна усещането.

Поздрави

Thrash Metal Documentary
Най-КУРавия от КУРавите момчета а.к.а. Mladost Heavy Crew
По настояще Надежда Death/Grinde Crew

#14 Jim-ph

Jim-ph

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 617 Мнения:
  • Инструмент:устна хармоника, китара

Публикувано 09 януари 2013 - 12:44

Jukemaster - удобен вариант за проучване на парчета по ухо. Безплатен.

#15 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6803 Мнения:

Публикувано 09 януари 2013 - 14:05

Я аз да ъпгрейдна малко инфото :)

на последък ползвам:

JamUpPro XT - това е най-доброто до момента, което съм ползвал за симулации и ефекти за китара.

Figure - Нещо като kaossilator-a само, че създадено от Propellerheads, феновете на Reason ще го оценят :)

NodeBeat - Създава ритми и мелодии по много збавен начин

Also tagged with one or more of these keywords: iPad, iPhone, iSiktir, iOS

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни