Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроси свързани с работата със Сонар 4


Recommended Posts

Напоследък малко се опитвам да се мъча да записвам със Сонар 4, та изскачат някои въпроси. Периодично ще добавям тука квото имам да питам. Да са надяваме, че има кой да отговаря :)

 

1.Примерно имам 3 последователни записа и решавам да изтрия тоя по средата. Има ли начин да цъкна някой бутон и празното място да се изтрие автоматично - т.е. първи и треви запис да се залепят сами? (Правил съм видео обработка със Adobe Premiere и там имаше такава функция затова питам. Май се казваше "delete empty" или нещо от сорта.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режеш след първия и преди третия с ножицата, делете втория, след това селект всички останали и десен бутон "bounce to clips".

Ако искаш да няма silence - не прави bounce, само делни втория - пак си остават 1 и 3.

Още една функция има - "remove silence". (Process -> Audio ->..)

 

Това е в 3.01, сигурно е същото и в 4- ката. Май много новости няма.

 

 

Много станаха бирите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Аз обаче друго имах предвид. Изтривам второто, и после вместо да влача третото сума ти място, направо с един бутон да го пратя в края на първото.

 

 

Относно бирите мисля да сключа договор с някоя пивоварна :green: Много хора се насъбра да черпя - тебе, Снежанка, Никифена... Колко ли ще ми излезе един кубик бира :P:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми с кво да се моря :)

 

Може би защото ми е най познат. С Cool Edin/Adobe Audition също съм запознат, ма то е по скоро за аудио обработка, а не за мултитрак запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо, но мисля, че другата е по-сериозна, пък може и аз да ти помагам. Бе и тази я знам ма новата не съм я отварял още и за това не отговарям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя е другата? CuBase ли? Аз пък нея само 1-2 пъти съм отварял и като не сцепих нищо си викам - я дай със Сонара, че там поне знам кво става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, абе то и аз така се бях възмутил от cubase и го бях анатемосал, ама сега като си поиграх малко повече с него, почвам да му се кефя :)

 

Вземи пробвай Cubase SX, не е толкоз гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е толко калпав Сонара ся....Кой каквото го кефи и ако му върши работа да си го използва... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, абе то и аз така се бях възмутил от cubase и го бях анатемосал, ама сега като си поиграх малко повече с него, почвам да му се кефя :D

 

Вземи пробвай Cubase SX, не е толкоз гадно.

Cubase SX 3.0

Има го вече на DVD. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.