Jump to content
Българският форум за музиканти

harley benton - що за марка е това


emosms

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде отзиви за марката харли бентън, какви са тези хора :)

Защо цените са видимо ниски сравнено с цени на други производители за всички типове китари.

По конкретно това разглеждам:

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbe1335_ii_vs.htm

Или нещо друго от сорта семи акустик, симетрична, с тънко тяло да насочите.

Благодарим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са учебни инструменти за хлапета,които ако влезнат по задълбано в музиката ще си вземат по-класни,а в случея мама и тати няма да са назад с бюджета ,ако вземат евтин инструмент на детето да се учи.

За същите пари,поне из софийските магазини има полуакустични подобни китари,пак китайски,но можеш да ги пробваш.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практика е фирми занимаващи се с продажба на музикално оборудване, да създават, собствени и евтини брандове, за да задоволят нуждите на по-младите и не так толкова платежоспособни, музиканти.

Harley Benton е точно такава марка.Евтини материали, азиатско изпълнение и ниска цена, в общи линии инструменти и техника за начинаещи и непретенциозни.

На времето(сега не знам), музикална къща Фактор, например пусна инструменти с марка Factor, нещо подобно е Harley Benton при Thomann

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е не е ли по добре от стаг за 400 лева? Не ща да имам стаг нищо

Един корт такъв е 1000..

може би епифон ще е по добре>

http://www.thomann.d...e_es_339_vs.htm

Все пак имам няк'ви китари, на които може да се свири по добре, отколкото аз мога.

Блазни ме да се пра'а на джазмен, с леко мътен, скофилдски саунд :)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........

Все пак имам няк'ви китари, на които може да се свири по добре, отколкото аз мога.

..............

Незнам защо много хора си мислят, че като си купят китара за 1000 лв. ще просвирят повече отколкото могат!

Ако следваме тази логика, най- добре е да си купим китара за 10 000 евро и тогава ще можем да покрием целия музикален спектър във всички стилове и жанрове !

Понеже обаче не можем да си я позволим то тогава излиза, че не можем да станем добри музиканти защото не сме богати ! Пък ако случайно се сдобием с някой класен инструмент, за да просвирим както трябва ще ни трябва и някой друг ефект и то не някъв елементарен от 200-300 лв. и усилвател, ама не какъв да е ами някой дето звука му е нам какъв си.... и т.н. и т.н.

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една идея по-добро от Стаг (и онези другите... Крафтър ли кви бяха, дето в магазините са за по 200лв с калъф, колан и какво ли още не) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо много хора си мислят, че като си купят китара за 1000 лв. ще просвирят повече отколкото могат!

 

Принципно съм съгласен с теб, но наличието на сносен инструмент (не за 10к евро, де) и сносен усилвател помага доста. Все пак не е прекалено зле като се упражняваш/учиш/свириш звукът, който излиза, да е слушаем. Аз започнах да свиря с един орфей с гриф като от мотика, чийто струнник се местеше когато му скимне, и го ръгах в изключително евтин и гаден пластмасов соц-грамофон, след което ъпрейднах на кас'тофон хитачи. И досега се чудя какво магаре съм, че не ме е отказало това.

 

И за да съм почти по темата - една китара е толкова пари, колкото пари е, не е толкова сложно за разбиране. Сто процента е по-добре от гореспоменатия Орфей ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипал съм към 7-8 Harley Benton, между гоито LP модела им, един нек-тру суперстрат, два броя от 7-струнния модел, една акустична и два от басовете(5 и 6 струнните модели)

Определено силно ги препоръчвам пред Stagg, Factor и Roytek и други странни имена, които се виждат по нашите ширини.

Не, не са супер-китари, но са добре сглобени и оформени парчета дърво, които могат да държат струни с никък екшън, без да се разстройват постоянно. Прагчетата са оформени добре, звукът им е приятен, общо взето - който иска евтина китара - първо към тази марка го насочвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ако е за екшън и прилика с истинска китара а не мотика :) - всички съвременни китари горе долу стават.

Но примерно корта на аватара е съмнително лека чамова дъска, с невероятно удобен гриф и форма на тялото.

Има си навика да се транспонира плюс минус половин тон доста често.

Обаче също така пази строй!!...???...... повечето пъти като се самотранспонира :)

Имах една соцкитара урал, в която бяха налети пари за материали, боята беше трепач, ключовете просто ме поразиха като изработка, наистина!

Странното беше как и защо бяха направили едно НЕВЕРОЯТНО ТЪПО захващане на тялото към грифа.

Като акт на дефекация върху материалите и труда които са вложили :). Руска му работа.

Грифа беше почти добре, малко по тесен, не дебел, беше се огънал, но не съм си играл да барам шиша тогава.

Но вече странни соц китари - мотики не се продават :)

---

п.п. Мерси за Инфото!

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах да свиря с един орфей с гриф като от мотика,
И аз така,,повече от 20 години по-късно дрънча с Гибсън - пак с гриф като от лопата,лошо няма :)

За усилвателите си прав,важни са,но повечето деца си мислят,че с транзисторен китайски ташак за амп и и някакъв драйв ще звукнат като идолите си - е Не е така..,по добре с амп-симулатор,иначе с някакво жужене през говорител е мъка и вярно отказва от свиренето някои.

Авторе,стария лаф "котка у чувал не се взима",като не знаеш какво ще дойде е риск,и аз си дрънча с някакво азиатско СГ,ама съм го слушал как резонира като го взех,лека смяна на адаптери и през изцепена лампа донякъде доближава Леспол-а като звук,но пак е компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.