Jump to content
Българският форум за музиканти

Покажете своя setup


Recommended Posts

Споделете снимки на мястото, където смесвате дори и да става дума за домашно студио или любителски кът :)

 

Soundlurker%20Studio%20-%20Mixing%20Room_01sm.png

Adam A7, Tc Electronic Level Pilot

Извън кадърa:

 

Soundlurker%20Studio%20-%20Sub.png

Adam Sub8

 

Soundlurker%20Studio%20-%20PC.png

I5 750 @ 3.33Ghz, 4gb, 1 TB

 

Нямам rack с outboard gear, само предусилватели, аналогово EQ и реампинг бокс. Имам Cubase 6, Ozone 5, Slate Trigger Platinum, Elephant, SSD Ex; останалите, които ползвам са безплатни плъгини като Voxengo Span, TL Saturated Driver, повечето на Poulin, Glitch, Gclip и т.н.

 

И за reamping:

 

garlandv1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега карам на това:

 

http://mairomaster.snimka.bg/experiment/studio.671246.26960448.big

 

i7 2630QM 2GHz, 8GB DDR-III 1333, 750GB.

Lexicon Omega interface

AKG K601 headphones

 

Software: Windows 7 64bit, Cubase 5 и една камара плъгини.

 

Като съм си в България ползвам и Behringer B2030A монитори. Надявам се скоро време и тук да си намеря стая с по-прилична акустика, че да взема някакви монитори.

 

ПП. sw1tched, приятно местенце си си спретнал. Може ли да споделиш (може и на ЛС), какви материали точно си ползвал за траповете и облака (по спомени ги беше правил DIY). Освен това от снимката, други панели и трапове има ли из стаята? С какви размери е стаята и доволен ли си като цяло от акустичното третиране? Замервания правил ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото, където най-често смесвам.2012-04-21111441.jpg2012-04-21111415.jpg2012-04-21111551.jpg

 

 

И съответно у нас:

2012-04-21175325.jpg

аудио интерфейсът е Zoom H4, скоро си чакам и новите монитори (като ниърфийлдите по-горе HS50M).

Скромно, но с ентусиазъм :))

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП. sw1tched, приятно местенце си си спретнал. Може ли да споделиш (може и на ЛС), какви материали точно си ползвал за траповете и облака (по спомени ги беше правил DIY). Освен това от снимката, други панели и трапове има ли из стаята? С какви размери е стаята и доволен ли си като цяло от акустичното третиране? Замервания правил ли си?

 

Има поне 4-5 вида панели/трапове/etc. правени по различно време с различни материали, всичките са DIY, някои по-успешни, някои не толкова. Всичките са с вата, с различна дебелина и плътност. Ползвал съм 3-4 вида плат досега, последния изглежда ок, но пък е много еластичен, което усложнява "тапицирането" на панелите. Освен тези големите на снимката, т.е. 2бр. 35х120х120см; 1бр. 30х100х200см; superchunks в ъглите, има и към 6 по-малки (10х60х120см). Помещението е 3,5х4,5х2,5 - малко под минимума според мен, но след големите панели и superchunks в 3 от 4-те ъгли бих казал, че като цяло съм доволен. Остават някои проблеми в съб ниските около 30Hz и 50Hz, които трудно могат да се отстранят в тези условия, но и не са непреодолими по време на миксиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Мястото, където поработвам...

 

daw1.jpg

daw3.jpg

monitors.jpg

comps.jpg

 

Имам и друго място, където дращя музика...

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изключително интересна (дано не само за мен) тема !

sw1tched, благодаря че я пусна.

Тъй като в момента си комплектован машинките за новия работен кът, чета, гледам и попивам.

Моля другите звукозаписни корифеи във форума да не скромничат :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.