Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е хроматичния тунер


Recommended Posts

Аз нямам тунер. Използвам тунера на компютъра. За други тунери, vovcho има един мултиефектпроцесор нда диджитек и на него китарата ми е толкоз шанатва че няма накъде. Също и на други ми се е случвало, ма сега не се сещам.

Аз ползвам този: http://www.akoff.com/guitar-assistant.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ААА виж са! Тея процесори вече ги нямам. Малко ми е кофти де. Обаче тунера си беше окей. Просто трябва да изчакаш малко и по-спокойно да работиш с него. Ти се беше напрегнал нещо :) Кажи ми сайта на Бос, моля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те май сички тунери вече са дигитални, аналогови е имало преди години...

по времето на битълс сигурно.

сегашните имат някъв осцилатор дет бачка на точна честота. Като удариш тон той прави сравнение с този който го има като еталон и по разликата вади резултат. Обаче сички знаеме, че освен основен тон има и хармоници..

Е тук идва проблема с нестабилността. че трябва по някакъв начин да се имат предвид и хармониците.

Това което знам е, че на корг тунерите са едни от най-добрите.

аз имам процесор на корг, и макар, че тунера ми е с 3 светлодиода е супер. Супер стабилен и много бърз с разпознаването на тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААА виж са! Тея процесори вече ги нямам. Малко ми е кофти де. Обаче тунера си беше окей. Просто трябва да изчакаш малко и по-спокойно да работиш с него. Ти се беше напрегнал нещо :happy: Кажи ми сайта на Бос, моля :bravo:

http://www.bosscorp.co.jp/en е сайтът на Бос

 

а аз лично съм си харесал TU - 80. Ето ТОЗИ

Тунер и метроном, на съвсем разумна цена (вместо тунер 40лв и метроном 40лв) both - 55лв.

 

Моля ви ако някои има впечатления от него да каже :)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААА виж са! Тея процесори вече ги нямам. Малко ми е кофти де. Обаче тунера си беше окей. Просто трябва да изчакаш малко и по-спокойно да работиш с него. Ти се беше напрегнал нещо :bravo: Кажи ми сайта на Бос, моля :)

http://www.bosscorp.co.jp/en е сайтът на Бос

 

а аз лично съм си харесал TU - 80. Ето ТОЗИ

Тунер и метроном, на съвсем разумна цена (вместо тунер 40лв и метроном 40лв) both - 55лв.

 

Моля ви ако някои има впечатления от него да каже :)

аз си взех такъв в понеделник.. ;)

и мисля че е много як ама още не съм събрал достатачно впечатления, за да мога да коментирам :happy:

единствения недостатак според мен е че няма изход за слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствения недостатак според мен е че няма изход за слушалки.

 

те за това по така кубетата и някои ефекти имат тунер аут

sorry ама тва не го зацепих :bravo:

мисълта ми беше че щеше да е добре метронома да можеш да го чуваш на слушалки... примерно за да можеш да се разгряваш без да пречиш на другите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали за тунери говорихме :cheers: ти къде отиде с тоя метроном :D

Мда ама тоя дето съм си харесал е Тунер/Метроном

оттам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали за тунери говорихме :cheers: ти къде отиде с тоя метроном ;)

ееее в случея говорихме за такъв дето е тунер и метроном :D той Fenix за такъв питаше. а този си има и ин и оут, така че спокойно може да си го включиш

при ефектите... което предполагам че ти имаше в предвид ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от каде човек може да се сдобие с тоя BOSS и изобщо какво е товаа метроном и какво вьрши :rolleyes:

Ми има го по музикалните магазини. Примерно в магазина на ПроМюзик го има.

 

хмм, метроном ко е? Още нещо за графата важно ;)

Ми машинка, която ти отмерва тактовете да не излизаш от времето в което свририш. Щото като свири човек сам и (при много хора) примерно една четвъртинка я свири за по-малко време отколкото на припева (примерно говоря ;)) Може със 200 милисекунди, но по-малко и така се клати времето. Метрономчетата седят и си цъкат отстрани и ти помагат да не се случва това. Има много метрономчета дето мигат, защото като свириш се предполага че не ги чуваш ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е като имаш песен в която се сменят 4/4, 6/4 и 5/4 :green:

 

 

:godbless:

Тогава функцията не метронома остава малко...меко казано на заден план. :bravo:

Значи само тунер ни остава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.