Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е хроматичния тунер


Recommended Posts

От доста време гледам тунерчета, на един пише 'chormatic' на други не. Като питах един тип дето ги знаеше сичките тия неща и тоя го мързя да ми обесни ;) , та затова аз ще питам вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хроматична гама нали знаеш кво е - през половин тон. И на тия тунери точно от там им идва името - скалата им показва полутоновете, а не целите тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хроматична гама нали знаеш кво е - през половин тон. И на тия тунери точно от там им идва името - скалата им показва полутоновете, а не целите тонове.

Полутоновете, а не целите тонове? Нещо не схванах. Искаш да кажеш че примерно хроматичните тунери ще ми покажат Еb? Щото те всъщност показват абсолютно всички тонове (в няколко октави де), чрез процентите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми един нехроматичен тунер ще ти показва само A B C D E F G и със някаква скала разстоянието между тях. Хроматичния ще ти показва А А# B C C# D D# E F F# G G# и скалата за отклонение ще е относно половиния тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в днешно време май всички тунери са хроматични. Ако е цифров 100%

 

BTW аз преди като не знаех кво е хроматичен тунер и си мислех че вътре по някакъв начих работи с хром ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли разлика в дигиталните и другия вид тунери. Всъщност аз не съм сигурен дали има друг вид де... ;) , но примерно БОС имат тунери които са дигитални и едно камионче дето е с лампички (7 лампички, подредени в дъга) и някак си не ми изглежда дигитален (щото няма дигитален дисплей...) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом е камионче предполагам и тунера е аналогов. И е нехроматичен ;)

Ми и аз това си мисля, ама въпроса ми е общо взето кои вид е по-добър. За звука, сички казват че аналогов е по-добре, но според мен за такова нещо (където няма звук ;)) дигиталния ще е по-точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам аналоговите как бачкат, ама при цифровите има и гадни - показват ти много нестабилен тон щото мерят и по силните обертонове. Хубавите не знам точно как ги програмират ама си ти показват основния тон и ти пазят нервната система :green:

 

П.П. Забелязваш ли че само ние си лафим тука ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Забелязваш ли че само ние си лафим тука ;)

Така е, но по принцип, за да разбереш кои знае и кои не знае за тия неща трябва да изчакаш едно денонщие, щото има хора които влизат само денем, такива дето влизат само нощем, и такива като нас дето киснат тука повече отколкото трябва (и денем и нощем....) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам аналоговите как бачкат, ама при цифровите има и гадни - показват ти много нестабилен тон щото мерят и по силните обертонове. Хубавите не знам точно как ги програмират ама си ти показват основния тон и ти пазят нервната система :green:

Този проблем със 'шантавия тунер' го имам много често...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW аз преди като не знаех кво е хроматичен тунер и си мислех че вътре по някакъв начих работи с хром :):P:D

:P:P:D неееееееее направо ме разби е тва е яко :P:P:P мнооооо яко ще го запомня. не искам да кажа че си невежа или нещо такова или си бил така де просто като заключение ме кефи хрома - тиче ли тичеееее ама не всичко се пие :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем със 'шантавия тунер' го имам много често...

къв ти е тунера точно? Аз имам един korg ca-30 и го нямам този проблем... и сигурен ли си че това е от тунера :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем със 'шантавия тунер' го имам много често...

къв ти е тунера точно? Аз имам един korg ca-30 и го нямам този проблем... и сигурен ли си че това е от тунера :)

Аз нямам тунер. Използвам тунера на компютъра. За други тунери, vovcho има един мултиефектпроцесор нда диджитек и на него китарата ми е толкоз шанатва че няма накъде. Също и на други ми се е случвало, ма сега не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.