Jump to content
Българският форум за музиканти

Zendrive SE


kolio_k

Recommended Posts

Aз бих препоръчал Eventide TimeFactor. Приятен звук, разнообразен като конфигурация и емулации и със сериозни възможности като програмируемост (ако му се занимава на човек).

 

 

П.П. Стана чат за съвсем друго нещо, но пък е полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук е около 270 евро за ръчната изработка, а другия е 200. Това много ли е в сравнение с другите? Понеже не съм много в час с педалите и ми се струва че всичко до 500 евро е ок :oops: ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бих препоръчал Eventide TimeFactor. Приятен звук, разнообразен като конфигурация и емулации и със сериозни възможности като програмируемост (ако му се занимава на човек).

П.П. Стана чат за съвсем друго нещо, но пък е полезен :)

 

Да малко е оф Зен но пък е свързано. Гледах и Тайм фактора. Много готин. И на Страймон са супер. Аз обаче си търся педал който да прави само едно единствено нещо но да го прави изключително добре. Примерно реверб който да има само хол и нищо друго. Или делей който да е само аналог или само пин-понг . Нещо такова. Само толкова ми трябва за нещата които свиря. Иначе имам процесор който има всичко възможно вътре, който почти никога не ползвам - освен когато записвам метал джемове за този форум и за тунера който има. Всичко друго ми се струва изкуствено и ми променя много звука и динамиките на ламповия усилвател и се дразня - пречи ми да свиря. Нещо като да хвърлиш одеало върху барабани и така да свириш. Плоско.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....не пречи да тестваш ТаймФактор, ако ти попадне :) Мани го процесора. Минал съм през доста и сега нямам нито един (освен май ТаймФактора, ако се води в тази категория). Това не е показателно за качеството на процесорите, ама просто не си допадаме вече както преди :)

Аз съм си нагласил една, две бленди, щото не обичам да въртя копчета и да програмирам и т.н..

Свири много добре според мен и се справя добре с динамика, чистота и звук (тези неща зависят и от лууп-а на усилвателя разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам непременно, но от сега знам резултата: добър звук, но такова нещо с много копчета и опции не ми трябва - само ще ме разсейва от концентрирането върху свиренето и музицирането. Ако го направят малък само с един вид делей и две-три копчета - вземам го. :greenball: Всеки луд с номера си :greenangel: .

 

А някакви идеи за малък но качествен реверб (по възможност без безкрайно много опции - хол и плейт стигат :):) )???

 

Мерси за цените мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбратно на предположенията - Boss - http://www.bossus.com/gear/productdetails.php?ProductId=424&ParentId=255 :) Toва звучи доста добре по мое скромно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kolio_k

не си ли пробвал да докарваш подобен тон (всъщност и почти всякакъв възможен тон) с някакъв драйв

(boss od, 'x-made' tubescreamer, e.t.c.)

и параметричен/графичен EQ - ПРЕДИ драйва?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно така обособилата се под темата, Reverb/Delay, ще си позволя да предложа и няколко други варианта.

 

Reverb:

- Евтинко и просто.

- Скъпичко и просто.

, също виж и тук. ;)

- Горещо препоръчвам.

- Без коментар.(Влюбен съм, за това мнението ми, едва ли ще е обективно)

 

Delay/ Echo:

Тук, както и за горното търси по-първите версии. Носи се грозен слух, че хората от T-Rex, са се покитайчили :greenangel: в последно време.(недоказан)

- Някак си съм раздвоен, като че ли очаквах повече.

- За някой може да е екзотично, но за мен е, и много добро попадение.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не съм съвсем :offtopic-001: , много интересно ще е да се сравнят в директен двубой, Zendrive SE / BB Preamp, и защо не Wampler Ecstasy.(Мисля го за достоен противник).

 

П.П.Сподели, с каква китара са записани семплите? От опит знам, че един драйв се държи много различно при различни китари.

Може би сравнение м/у Fender/Gibson, не е лоша идея, за по изчерпетелна картина.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... гледах , пробвах ама нещо не мога да открия правилния за мен реверб. Бос ми е много дигитален, пружинен си имам във фендера. Не съм пробвал още TC Hall of Fame - той като че ли ми звучи по ок. Накрая почнах да проверявам рак ревербите:

 

 

http://www.alesis.com/nanoverb2

 

и

 

http://www.lexiconpro.com/product.php?id=12

 

 

(Съвсем офтопик. Коле извинявай!)

 

 

Е този ми хареса но не е много оправдан за живо свирене:

 

http://www.thomann.de/nl/lexicon_pcm96.htm

 

 

@ ciriljhonson как е хола на TC Hall of Fame? На демотата в ю тюб не мога да намера някой ясно да демонстрира именно този реверб - все ползват спринг или флърб.

 

Може би сравнение м/у Fender/Gibson, не е лоша идея, за по изчерпетелна картина.

 

Чудесна идея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@kolio_k

не си ли пробвал да докарваш подобен тон (всъщност и почти всякакъв възможен тон) с някакъв драйв

(boss od, 'x-made' tubescreamer, e.t.c.)

и параметричен/графичен EQ - ПРЕДИ драйва?

 

Пробвал съм преди доста време, но отдавна спрях, резултатите не са особено задоволителни (според мен, разбира се).

 

Първо споменатите овърдрайви (без X-made :-)) си имат собствен типичен саунд (обикновено пик в средите, осбено Тюбскриимъра за сметка на басите) и без значение какво пускаме пред тях като честоти, те си изрязват тона по характерния за тях начин. Освен това, овърдрайвите не носят особено добре на бустване и при подаването на по висок входен сигнал (с цел повече гейн на изхода) имат тенденция да запушват (не знам как да го обясня по добре). Като цяло, два педала с нисък гейн (или бустер/EQ и овърдрайв) не могат да докарат хай гейн саунд задоволително, изкривяване има достатъчно, но не и дефиниция и характерната атака. Бустер и хай гейн педал работят чудесно заедно, но пък саундове с по малко гейн няма как да изкараме. С една дума (според мен) универсални педали няма, трябват няколко и то, подбрани. В това отношени, комбинацията BB Preamp MB- Suhr Riot, или BB preamp - Cmatmods Brownie ми върши чудесна работа, подобен ефект се получава и с Firesound V3 и същите два педала. Сигурно има и страшно много други комбинации, нов момента ползвам тези.

 

Освен това, EQтата не са особено сполучливи бустери, имат тенденцията да вкарват доста бял шум (поне педалните версии на които съм попадал).

Никога не съм пробвал с параметричен EQ, не съм имал такъв (ако не броим УАто като параметрик на средите)

 

Разбира се, говоря само за собствения си опит, без претенции, че някой друг няма да изкара задоволителни резултати по този начин. Аз, явно, не съм успял и съм се насочил към други бустери.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно така обособилата се под темата, Reverb/Delay, ще си позволя да предложа и няколко други варианта.

 

Reverb:

- Евтинко и просто.

- Скъпичко и просто.

, също виж и тук. ;)

- Горещо препоръчвам.

- Без коментар.(Влюбен съм, за това мнението ми, едва ли ще е обективно)

 

Delay/ Echo:

Тук, както и за горното търси по-първите версии. Носи се грозен слух, че хората от T-Rex, са се покитайчили :greenangel: в последно време.(недоказан)

- Някак си съм раздвоен, като че ли очаквах повече.

- За някой може да е екзотично, но за мен е, и много добро попадение.

 

Имам наблюдения върху някои от педалите (разбира се , чисто субективни)

 

Първият ривърб не е лош (и не е скъп), но байпаса на серията има неприятния навик да скапва сигнала, когато педала е изключен, поради което не ги ползвам вече (имах два педала от серията)

 

Hall of Fame, го пробвах в магазина, когато си взимах Flashback, идеята ми беше да замени Boss RV5, не можа да ме убеди, че е по добър (макар и да не е по лош)

 

Другите Ривърби не съм пробвал, звучат много добре на клиповете

 

Имам и двата дилея на T-Rex (между другото и двата са правени в Дания, слуховете за Китай са свързани с Tonebug серията, която наистина е правена там). От двата повече харесвах Reptile, който е по евтиния (един път така да се случи ;-)), но той по време на един гиг изяде шут и спря, още не съм го оправил. Replicata e добър педал, но според мен, излишно скъп, има много скапано тап темпо, не знам защо

 

Върху другите нямам преки наблюдения.

 

Нямам Wampler Ecstasy, но между BB и Zen мога да пусна сравнение, вчера точно ги сравнявах, нямат кой знае колко общо като тип. ББто със сигурност е доста по универсално от Зена, който е капризен за настройка, но пък той наистина е характерен по начин , който ББто не може да имитира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@k_k

за буустване с еквалайзера става въпрос само във високите. Общото изходното ниво най добре да си е на 0db, макар че ако пасне на усилвателя що да не е и буустер. Белия шум - нойс гейт в началото на всичко и high cut на 6,7,8к преди хай бууст, и може би качествени скъпи rack eq модули, които усложняват системата :)

Орязване малко на ниските за яснота (да не маже) и повдигане на високите над определена честота за sparkle и definition.

После ниските се компенсират от тонкорекциите на усилвателя, ако има нужда.

Параметрика - даваш пик във високите среди, но и notch/намаляване в ниските среди (примерно около честотата на 5/та струна)

и се имитира саунд тип стиви рей, литъл уинг, т.н. без кой знае какво кубе.

За моите любителски работи е достатъчно, но исках да се допитам до човек, който е пробвал kачествен real hardware

Засега симулирам такава система със софтуеър, но не лоши резултати(не толкова изразени обаче) се получават с един графичен преди драйва.

--

За дъмбъл саунда, все още не мога да разбера какво точно се има предвид под дъмбъл саунд....???

---

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам какво имаш предвид и съм правил доста подобни опити (само че не с компютър, а с педали, никога не съм разбирал особено от симулации)

 

Предполагам, че постигаш добри резултати, аз лично за подобни неща, ползвам Тюбскриимър или Fulltone Fulldrive, те автоматично махат част от ниските и имат съответния пик на средата. В лампов амп с кривящ чист канал и достатъчно баси, наистина дават много приятни резултати (СРВ общо взето така си е правил саунда разбира се.

 

Аз , вместо графичен EQ драйва, използвам BB Preamp MB , който си е всъщност овърдрайв, който може да отива от абслоютно клиин буст, до сериозен гейн с 3 бандов EQ, общо взето същата идея, но с други средства.

 

ДЪмбъл саунд идва от Dumble amp http://en.wikipedia.org/wiki/Dumble_Amplifiers

 

Съответните са редки и много скъпи и понеже са имали (не съм чувал такъв на живо, само на записи) много характерен саунд, много хора са опитали да се доближат до него под формата на педал. Zendrive на Hermida Audio е един от най популярните опити, за наго се твърди , че много се доближава, особено ако е включен в Fender Twin amp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.